Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

lodosta balık tutulur mu ?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında yigito2015 tarafından paylaşıldı.

1. yigito2015

yigito2015 Aktif Üye

merhaba, lodosta balık tutulur mu ? bugün veya yarın sizce boğazda av yapılabilir mi ?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Yusuf1905

Yusuf1905 Üye

bugun sabah ogle sıddetlı lodos vardı balık dibe kacıyor ama galata kopsusunden aksam yemli yapıştırdılar

4. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Lodosta levrek bol olur derler ama dün sabah gittim sahtenin atış erimi 4 metre 21 santim 5 milimetre Balık vardırn da ama ileri nası atıcaz :D Rüzgardan misina dolaştı takıldı atarken sahteyi patlattım lodosuna balığına ... dedikten sonra eve geldim..Artık lodos sonrası denerim.

sessizdenizci bunu beğendi.
  5. γavuz

γavuz Daimi Üye

geçtiğimiz mart ayında boğazda bir lodos vardı sormayın :=) 3 tane deli olta sallıyordu biri ben biri ümit abimiz biride caglar.. ikisi artık tamam dedi bıraktı takımı tek kaldım bende öyle sallıyom boşa.. bir ara bişe takıldı kasıga inan cekene kadar (kopmasın diye) akla karayı seçtim sonra bi baktım 900 grm agırlıgında kaba lüferdi kaşıkdaki.. yani diyecegim şu ben denizlerde büyüdüm nemdi,sisdi,yağmurdu,çamurdu,basınçdı,lodosdu fark etmiyormu evet illa fark eder fakat muhakkak azda olsa balık vardır kıyıda veya uzakda veyada dipde sorun onları ordan almak kısmet meseleli birde :=) koskoca deniz muhakkak var birşeyler ama nerde

sessizdenizci ve avsen bunu beğendi.
  6. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Lodosta her balık tutulur da, ona göre ekipmanla, ağır sahtelerle filan meraya girmek gerekir yada rüzgarı arkanıza alıp atışlar yapabileceğiniz bir yer bulacaksınız.

cihan drums ve EBU ŞEHRAZAT bunu beğendi.
  7. oguzhand

oguzhand Aktif Üye

Lodos balık emrah3305 sabah suyu birlikteyiz güzel bir kuzu aldı [​IMG][​IMG][​IMG]

BlazenHK, NRT75, avsen ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  8. yigito2015

yigito2015 Aktif Üye

lezzetsiz olur diyolar ne kadar doğru bilgisi olan var mı ? yosunlu dip suyu içtikleri için eti gevşer lezzeti bozulur lodos balığı yenmez diyorlar

9. oguzhand

oguzhand Aktif Üye

Salata malzemeleri ile birlikte lezzetli olur

cihan drums bunu beğendi.
  10. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Lodos balığı gevşek olur. Yosunlu çamurlu dip suyunu içtiğinden makbul sayılmaz. En güzeli poyrazı bekleyip poyraz balığını tutmaktır.

11. emrah3305

emrah3305 Aktif Üye

Yalnız marmara da poyrazda aynı islem oluyor ..yani karadeniz de ki lodos etkisini marmara poyrazda hissediyor yani deniz açığa doğru dalga alıyor .bu nasıl olacak ? Karadeniz de poyraz kıyıya sert dalga yaratirken marmara da lodos kıyıya sert dalgalar verir..