Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

LRF İÇİN KAMIŞ ÖNERİSİ

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında muratbozk tarafından paylaşıldı.

1. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Merhaba arkadaşlar;
    İki arkadaş son bir haftadır kafayı yemek üzereyiz nerden çıktı bu LRF :)

Teleskopik spin ile başlayıp fazla bütçe ayırmayalım derken bir baktık ki uçuyoruz :)
    Öncelikle bu hobiye ben kasnak(el oltası) ile yıllarca kendi çapımda birşeyler yapıyordum(özellikle gece iskorpit) lakin izlediğim yabancı videolardan ve yaşanan aksiyonları gördükçe bir ekipman yapmaya karar kıldım.
    Özellikle bu sene popüler olacağına inandığım bu hobiye sahip kişilerden hem birşeyler öğrenmek amacıyla bu konuyu açmak ve özellikle sahip olduğunuz ve önerebileceğiniz ekipmanları paylaşırsanız çok sevineceğim.
    Son bir haftadır baktığım teleskopiklerin hiçbiri bana hitap etmedi 2 parçalılara hiç bakmadım açıkçası amaç gece iş çıkışı vb.olaylarda çantamıza atıp ekipmanı dolaşabilmek ve mera değişikliğinde hemen toparlanabilmekti, bilmem anlatabildim mi? Neyse fazla uzattım tecrübe ve yorumlarınızı almak istiyorum.

Sevgi ve saygılarımla.

Serdar75, harbyteam ve TekAdam bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Güzel bir konu olacağı belli Murat ;)

Ben de merak ettim, bakalım neler yazılacak

Serdar75 ve muratbozk bunu beğendi.
  4. KalamA

KalamA Daimi Üye

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 14 Ocak 2016
    Serdar75 ve muratbozk bunu beğendi.
  5. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Bakalım Süleyman nasıl takımlar çıkacak ortaya :)

Çok merak ediyorum açıkçası, birde denenmiş ve performans alınmış silikonlarda önemli;)

TekAdam bunu beğendi.
  6. Serdar75

Serdar75 Üye

Bu LRF olayını 1 aya yakın zamandan beri takip ediyor ve araştırıyorum. Hatta bir hafta önce kamış tavsiyesiyle ilgili bir konuda ben açmıştım. Aradığım uygun fiyatlı
    bir kamıştı seçeneklerimide ona göre belirledim, fakat yine araştırma içindeyken facebook ta LRF TURKEY isimli bir guruba denk geldim, ordaki arkadaşın Samsun'da yapmış olduğu levrek ( ispendek ) av resimlerini gördüm ( bu arada tutulan balıkların tamamının suya iade edildiğini belirtmiş ) kullandığı takımları belirtmiş Ve işte dedim benim alacağım kamış bu boy, atar değeri, marka ve bu işe uygunluğu aklımı çeldi. Kamış OKUMA LureMania 1.85cm 3-12 gr.:harika:
    Tabi hemen bulabileceğim av marketlere baktım, hiçbiryerde stok yok:( ama şans işte ben Ankara dayım ve burdaki bir av marketin stoğunda buldum fiyatıda gayet makul haftasonu çalıştığım için hafta içi gidip alacağım.
    Kısacası teleskopik olması şart değilse bu kamışı düşünün derim. Teleskopik olarak da bugün formda bir kaç arkadaşa da şunları önermiştim siz de bir bakın isterseniz;
    D.A.M IMPRESA TELE 2.40 MT 5-25 Gr
    D.A.M BLACK PANTHER TELE SPİN 1.80 MT 5-20 GR
    FLADEN MAXXIMUS TELE 3-15 Gr
    Mitchell Fluid 1.80 mt 5-15 Gr Tele Spin Kamış
    SPRO TFX6 DYNO FORCE TELE 20 2.1 m 5-20 gr

muratbozk bunu beğendi.
  7. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Öğrenmek istediğimde bu zaten kullanıp ve performans alınan ekipmanlar hakkındaki yorumlar, şimdi x bir siteye girip baktığımda dünyalar kadar ekipmanlarla karşılaşıyorum hatta gidip birebir bakıp incelediğim ürünlerde oldu ama malesef istediğim gibi değillerdi, en azından önerilen ve denenen ürünleri elime alıp ayrıca bakıp incelemek ve diğerleri ile kıyaslamak isterim. Bu hafta sonuna kadar bu değerli yorumları süzgeçten geçirip almak istiyorum, yoksa başka bir haftayı kaldıraramam :)
    Teşekkürler, saygılar.

Serdar75 bunu beğendi.
  8. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

beden kamış ve makina tavsiyesi CORMORAN PROFILINE JET MINISPIN 2,70M 20-50GR (26-951270) kamışın kapalı boyu ve aksiyonu güzel özellikte kapalı boyu.makina ( okuma RTX 40 Spin Makinesi 7BB+1RB ) kamışın fiyatı oldukça güzel ve ger4çekten fiyatının üstunde olan bi kamış makinada sanırım okumanın el güzel makinası diyebilirim kolu hariç not wtd de bi zat denedim hata yapmadı

muratbozk bunu beğendi.
  9. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Bendede 20-60 gr aksiyonlu bir kamışım var zaten siz performans alabiliyormusunuz?
    Yeni edindiğim 1,5-2 gr lık Jighead ürünleri kullanmakta ve aksiyon verdirmekte sıkıntı yaşanır diye düşünüyorum, yanlış mı düşünüyorum acaba? bu tür atar aralığındaki kamışlarla (20-60 aralığı)

10. Serdar75

Serdar75 Üye

Öncelikle bu konuda usta değilim ama çok fazla ilgiliyim devamlı araştırp bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum.
    Belirttiğiniz kamış spin için ideal ve güzel bir kamış olabilir, sizde memnun olabilirsiniz ama LRF için bana göre kesinlikle uyumsuz bir kamış. nedeni de öncelikle atar değeri 20-50 çok fazla, kullanılacak yem ve jig head azami 10 gr mı geçmeyeceğini düşünürsek bu kamışla bir uyumsuzluk olur. Ayrıca düşük atar değerli ve ince hassas uçlu bir kamışın vereceği adrenali bu kamışla alınır mı ? bilmiyorum. Boy olarak ta 210 u geçmemesi daha güzel olur diye düşünüyorum. Bu düşüncelerim yanlışsa üstadlarımızdan daha doğru bilgilerin takipçisiyim:)

muratbozk, KalamA ve harbyteam bunu beğendi.
  11. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

benim ki tavsiye şimdi kamiş kulanımı boyunuzla da alakalı olabilir ve alışkanlık tanda degişebilir 20 60 yazmışlar ama bide kamışı elini ze alın kendiniz atarına karar verin . şimdi kulanacanız Jighead biz zoka diyoruz ikili yapabilirsiniz yada degişik agırlıklar kulanabilirsisiniz amaç 100 mt ye mi atmak :)elinizde varsa kamışınız deneyin ben kendim için söyleyim 270 iyi çünkü kayalarda av yapıyorum denize de her kaya müsayit olmuyo suya biraz uzak kalıyorum yada dalga oluyo vs bu iş spin ne pek benze miyo kendine uygun kamışıda ben ce kendin karar ver ihiyacı nı karşılayacak şekilde ki 210 der 240 270 300 diyiyo kullanacagın bölge için mera için en iyiysini sen bilirsin

flap, Murat TÜRK ve muratbozk bunu beğendi.