Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

LRF İÇİN KAMIŞ ÖNERİSİ

faktoriyel

Üye
Adı
Cenk
Merhaba Arkadaşlar;

Yaklaşık 8-9 ay ara verdikten sonra tekrar bu hobiye dönme kararı verdim.Elimde spin disipliniyle ilgili birçok malzeme var ancak hem pratik olması açısından hemde İstanbul için daha uygun bir disiplin olmasından dolayı LRF'ye yönelmeye karar verdim. Hedef balığım istavrit ve avlanacağım mera Üsküdar sahil civarı. Elimde DAIWA Procaster 2500 makine var ve buna uygun max 150 -160 tl lik, boyu max 2.10 civarı olan ve piyasada bulunan LRF kamış önerisine ihtiyacım var. Ayrıca makinennin üzerinde Berkley 0.13 ip misina sarılı. Bu misina lrf için uygun mu yoksa daha ince misinaya geçmeli miyim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
Merhaba Arkadaşlar;

Yaklaşık 8-9 ay ara verdikten sonra tekrar bu hobiye dönme kararı verdim.Elimde spin disipliniyle ilgili birçok malzeme var ancak hem pratik olması açısından hemde İstanbul için daha uygun bir disiplin olmasından kaynaklı LRF'ye yönelmeye karar verdim. Hedef balığım istavrit ve avlanacağım mera Üsküdar sahil civarı. Elimde DAIWA Procaster 2500 makine var ve buna uygun max 150 -160 tl lik boyu max 2.10 vicarı ve piyasada bulunan LRF kamış önerisine ihtiyacım var. Ayrıca makinennin üzerinde Berkley 0.13 ip misina sarılı. Bu misina lrf için uygun mu yoksa daha ince misinaya geçmeli miyim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba,
o makine LRF kamışlara göre büyük kalabilir hocam. 1000 lik bir makine bulabilirseniz bu işten daha da keyif alırsınız. ben de Üsküdar civarı LRF yapmaktayım. size tavsiyem favorite White bird 219 1-7 gr atarlı kamış. LRF kamışlarda solid uçlu ucdan esneyen kamışları tercih edin derim. mağazadan alma imkanınız olursa kendiniz bizzat gidip alabilirseniz indirim de yaparlar. Üsküdar'da isterseniz sizi yönlendirebileceğim mağazalar mevcud.

faktoriyel

Üye
Adı
Cenk
Merhaba,
o makine LRF kamışlara göre büyük kalabilir hocam. 1000 lik bir makine bulabilirseniz bu işten daha da keyif alırsınız. ben de Üsküdar civarı LRF yapmaktayım. size tavsiyem favorite White bird 219 1-7 gr atarlı kamış. LRF kamışlarda solid uçlu ucdan esneyen kamışları tercih edin derim. mağazadan alma imkanınız olursa kendiniz bizzat gidip alabilirseniz indirim de yaparlar. Üsküdar'da isterseniz sizi yönlendirebileceğim mağazalar mevcud.
Haklısınız makine büyük ama bununla bir başlayayım seversem ve verim alırsam daha uygun bir makineye geçerim diyorum. Şimdilik sadece kamış alarak deneme yapmak istiyorum. Favourite kamış şu an elimde bir adet 5-25 atarlı spin kamışı mevcut ancak ben pek randıman alamadım. Belki acemiliğimden belkide kamışla uyuşamamdan kaynaklı bilmiyorum ama bu markaya biraz soğuğum diyebilirim. Peki misina konusunda ne düşünüyorsunuz. Başlangıç için iyi mi? yoksa daha inceye geçmeli miyim?

faktoriyel

Üye
Adı
Cenk
Merhaba Arkadaşlar;

Yaklaşık 8-9 ay ara verdikten sonra tekrar bu hobiye dönme kararı verdim.Elimde spin disipliniyle ilgili birçok malzeme var ancak hem pratik olması açısından hemde İstanbul için daha uygun bir disiplin olmasından dolayı LRF'ye yönelmeye karar verdim. Hedef balığım istavrit ve avlanacağım mera Üsküdar sahil civarı. Elimde DAIWA Procaster 2500 makine var ve buna uygun max 150 -160 tl lik, boyu max 2.10 civarı olan ve piyasada bulunan LRF kamış önerisine ihtiyacım var. Ayrıca makinennin üzerinde Berkley 0.13 ip misina sarılı. Bu misina lrf için uygun mu yoksa daha ince misinaya geçmeli miyim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Fladen Xtra Flexx 2.10 Metre 1-10gr Sert Aksiyon LRF Kamışı

Şöyle birşey buldum mesela. Bunu kullanan var mı tavsiye eden olur mu?

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
Haklısınız makine büyük ama bununla bir başlayayım seversem ve verim alırsam daha uygun bir makineye geçerim diyorum. Şimdilik sadece kamış alarak deneme yapmak istiyorum. Favourite kamış şu an elimde bir adet 5-25 atarlı spin kamışı mevcut ancak ben pek randıman alamadım. Belki acemiliğimden belkide kamışla uyuşamamdan kaynaklı bilmiyorum ama bu markaya biraz soğuğum diyebilirim. Peki misina konusunda ne düşünüyorsunuz. Başlangıç için iyi mi? yoksa daha inceye geçmeli miyim?
Misina olarak ip misina kullanacaksanız daha inceye geçmeniz lazım. 0,06 - 0,10 arası ip misina seçmelisiniz. mono misinada ise max. 0,20 kullanabilirsiniz. ip misinada önüne yarım kulaç bir kulaç arası shock leader yapmanız avın verimini arttırır. favorite LRF kamışları tamamen farklı, erimleri güzel, Fladen başka bir arkadaşta vardı o da pek memnun kalmadı maalesef. yalnız şunu söyleyeyim ne marka alırsanız alın kamışı mutlaka ucdan esneyen olsun. bazı LRF kamışları ortadan esniyor buda hem atışı zorlaştırıyor hemde keyif vermiyor. kamış boyu en az 2 metre olsun.

karga

Daimi Üye
Adı
Bahadır bozer
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba Arkadaşlar;

İp Lrf icin kalın bana gore 0,08 idealdir
Bahsettiğiniz kamisi kullanmadım ama aynı Zaman'da hakkinda pek iyi seyler duymadım

Red Snapper

Aktif Üye
Adı
Serkan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Fladen Xtra Flexx 2.10 Metre 1-10gr Sert Aksiyon LRF Kamışı

Şöyle birşey buldum mesela. Bunu kullanan var mı tavsiye eden olur mu?
Bu kamışı ben de düşünmüştüm ama çok iyi referanslar duymadığımdan vazgeçtim. Favorite White Bird 0.5-5g aldım, test sürüşünü de yaptım gayet iyi bir kamış :)

Red Snapper

Aktif Üye
Adı
Serkan
Kan Grubu
A Rh Pozitif

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
Ben geçenlerde eşimi götürdüm çok hoşuna gitti LRF avı, bana da bir takım yapalım dedi şimdi ona favorite 0,5 - 5 gr atarlı alacağız inşallah

DarkSaga

Aktif Üye
Adı
Aybars
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Favorite 1-7 aldim ben dun. 05 - 5 ini de denedim ama 1-7 daha sert geldi erim icin onu aldim. Verdigim her kurusa da helal olsun :) 2.20 olmasina sicak bakmiyordum ama cok rahat ettim. Esime de alacagim simdi aynindan. Gozunuz kapali alin.