Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

lrf ile zargana

Konu, 'LRF (Light Rock Fishing) Yöntemi İle Balık Avı Teknikleri' kısmında alperserttas tarafından paylaşıldı.

1. alperserttas

alperserttas Aktif Üye

Sevgili lrfci büyüklerim, LRF ile zargana yakalamak istiyorum hiç denemedim nasıl yapılır hangi silikon jighead nasıl aksiyon ve sarım doğrusudur. elimde 8 gram kendo jigleri de var. gulpun uzun alive silikonları, ecogear shirasular. yada başka bişey lazımsa alabilirim. ama lrf ile zargana yakalamak istiyorum. daha önce denemedim. önce bir bilene danışmak lazım dedim. bu konuda fikir sahibi olanları, yada böyle dene dediğiniz her yönteme açığım.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. trkc

trkc Aktif Üye

Kendo baby jig parlak renkleri çalışıyor. Ayrıca kamışın atarına uygunsa 10gr pilgrim de iş görür. Parlayan bir şey olsun da gerisinin pek önemi yok. Yeter ki parlasın ve kaçsın. O gelir yapışır.:)

IMG_2811.JPG

huseyind, Levreko, coner ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. alperserttas

alperserttas Aktif Üye

peki silikonlar iş yapar mı jigleri mi deneyeyim. kamışım imzada yazılı olan savagear0.5-7 atarlı. 10 gram zorlamak istemiyorum. 8 gram jigleri var mor kafa gökkuşağı hatta sizin elinizdekinin 5 gramı da var. peki bunu sert su üstü mü çekiyorsunuz aksiyonu nasıl olmalı

5. karga

karga Aktif Üye

Bende babyjig ise yarar diyecektim benden hızlı davranıldı birer duo nun toto serisi de ise yarıyor ama tabii babyjig ve hansen daha ekonomik :)

alperserttas bunu beğendi.
  6. karga

karga Aktif Üye

Benim bildigim silikon zarganada pek başarılı degil daha sert parlak sahteler daha cok ise yarıyor biraz hızlıca su üstünden düz cek yapışır varsa :)

7. alperserttas

alperserttas Aktif Üye

yanımda zargana topu ile zargana alanlar oldu. ipekle tutuyolar hatta. aynı şekil çeksem gelir mi bilemedim. bir de 8 gram jigler çok ağır ideali 5 gram mı olmalı su üstünden çekim için

8. karga

karga Aktif Üye

Senin kullandığın kamisa gore 5 gr daha mantıklı ama ağırlığın su üstünden gelmesi ile cok alakası yok suya değdiği gibi hızlıca sararsan zaten su üstüne yakın gelir

egoaktif ve alperserttas bunu beğendi.
  9. alperserttas

alperserttas Aktif Üye

anladım. yarın deniyorum o zaman:) bir de zargana saati ikindi ile akşam arası mıdır yada ben öyle gitsem olur mu gün kararınca zargana bitiyor bildiğim kadarıyla

10. alperserttas

alperserttas Aktif Üye

Peki bu sahteler su üstü popperlar zarganada iş yapar mı. 6-7gram civarı hem de kamışımın atarına uygun zorlanmayacağım popper ikisi de

Ekli Dosyalar:

11. simiot

simiot Yeni Üye

Merhaba, ben zargana topu ya da ipek hiç denemedim ama Hansen Stripper, Kendo Baby Jig, Maria Mucho Lucir ve Megabass Metal-X Bubble Header jigler ile yakalamayı başardım. Zarganalar yüzeye çok yakın dolaştığından aksiyon olarak yüzeyden suyu çizecek şekilde hızlı sarım yaparak veya jigi yüzeye çıkartıp düşürme hareketi yaparak avlanıyorum. Suda zargana varsa jiglerle bu şekilde kandırabilirsiniz..