Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

LRF / İlk Levrek

aliceylan

Üye
Adı
Ali CEYLAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tebrikler, 10-30 atarlı kamışla da lrf yapılabilir mi ?

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
Olurmu ya ben sadece sahte önerisinde bulundum :) gerisi sana ait.

aliceylan

Üye
Adı
Ali CEYLAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
yapılmaz hocam 0,5 - 10 gr arası atarlı kamış lazım ve 500 - 2500 arası makine. ideal olan 1000 lik makine. ekipmanlar tamamen farklı maalese
Eyvallah hocam , peki lrf disiplini ile akarsulardaki av stili benzer mi, aynı ekipmanlar mı ?

karga

Daimi Üye
Adı
Bahadır bozer
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Eyvallah hocam , peki lrf disiplini ile akarsulardaki av stili benzer mi, aynı ekipmanlar mı ?
ozellikle alabalık avlarında kullanılan kamislar ve makinalar aynı gibi bildigim kadarıyla akarsularda makinanın devrinin biraz daha yüksek olması iyi oluyor akıntı ile basetmek acısından

Mehmet Fatih

Daimi Üye
Adı
Mehmet Fatih
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tebrik ederim kardeşim bende ilk levreğimi Kendo pembe silikonla liman içinden almıştım Spin kamış elimde bari levrek yok minik balıklardan vuruş alayımda nefsim körelsin derken 1.5 gram jigheadli kendoyu bir salladım bir salldım 2.5 metre gitti :) tövbe tövbe ederken bıraktım silikonu dibe insin su tamamen berrak içme suyu gibi saat sabah 8:30 sanırım unuttum..Ulan ilerden bir karartı geliyor '' WTF '' çekerken langırt diye atlamıştı levrek..Senin raporu okuyunca ilk avım gözümün önüne geldi teşekkür ederim raporun için.

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
Akarsuda da kullanılıyor. sanırım tatlısuda daha kısa ekipmanlar kullanılıyor yerine göre 180 - 2 arası, ama denizde 2- 240 arası uygun. gölde bu sistemle turna perch daha çok, akarsuda alabalık kasna gibi türler yakalanıyor.

aliceylan

Üye
Adı
Ali CEYLAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
ozellikle alabalık avlarında kullanılan kamislar ve makinalar aynı gibi bildigim kadarıyla akarsularda makinanın devrinin biraz daha yüksek olması iyi oluyor akıntı ile basetmek acısından
Anladım , eyvallah :)

Akarsuda da kullanılıyor. sanırım tatlısuda daha kısa ekipmanlar kullanılıyor yerine göre 180 - 2 arası, ama denizde 2- 240 arası uygun. gölde bu sistemle turna perch daha çok, akarsuda alabalık kasna gibi türler yakalanıyor.
210 cmlik ve atarı dediğinz gibi 2-10 kaliteli bir kamış fonksiyon açısından ikisini de belli yere kadar tatmin eder ?

Hedo

Aktif Üye
Adı
Bahadır
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Tebrik ederim kardeşim bende ilk levreğimi Kendo pembe silikonla liman içinden almıştım Spin kamış elimde bari levrek yok minik balıklardan vuruş alayımda nefsim körelsin derken 1.5 gram jigheadli kendoyu bir salladım bir salldım 2.5 metre gitti :) tövbe tövbe ederken bıraktım silikonu dibe insin su tamamen berrak içme suyu gibi saat sabah 8:30 sanırım unuttum..Ulan ilerden bir karartı geliyor '' WTF '' çekerken langırt diye atlamıştı levrek..Senin raporu okuyunca ilk avım gözümün önüne geldi teşekkür ederim raporun için.
Ne mutlu bana :)

Tebrikler kardeşim.Çok sevindim.
Artık gerisi gelir.
Amin abi inşallah. Sitede yüzyüze olmasa da tanıştığım ilk kişisin. Her avda mutlaka anarım seni :)