Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lrf kamış ve makina

Konu, 'LRF (Light Rock Fishing) Yöntemi İle Balık Avı Teknikleri' kısmında Scarovski tarafından paylaşıldı.

1. Scarovski

Scarovski Üye

Öncelikle merhaba

Benim 100-200 lira arası bir bütçem var.Lrf için kamışımı kırdım yenisi almak veya yedek parça almak arasında kaldım size danışmak istedim.

Benim eski kamışım Savagear Lrf 0.5-7 gr 210 cm idi üst parçası kırıldı ve yedek parçasını 100 liraya buldum.

Aklımdada yedek parçaya bu fiyatı vermektense yeni bir kamış alma fikri var.

Sizce hangisini yapmalıyım eğer yeni kamış alma durumumdada hangi kamışı tercih etmeliyim ilk sorum bu idi

2cisi ise ben yeni bir stradic hagane 3000 aldım üstünede 0.16 berkley whiplash sardım bu lrfye uygun olurmu yoksa yeni bir makineyede ihtiyacim varmıdır ?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. karga

karga Aktif Üye

Bence kamisin yedek parçasını al çünkü gayet guzel kamis makinaya gelince bence biraz büyük en ideali 1000 lik makinalar hafiflik acısından ben mesela aynı modelin 1000 ligini kullanıyorum cok da memnunum
    Misineye gelirsek Lrf icin fazla kalın ipte 0,08 monoda 0,18-0,16 derim

Scarovski bunu beğendi.
  4. karga

karga Aktif Üye

Kamisin parçasını nerden buldun Cengiz balıkçılıktan mı

Scarovski bunu beğendi.
  5. enginson

enginson Daimi Üye

Bencede yedep parça almak mantıklı. orta segmentte yeni bir kamış min 150 tl den başlıyor zaten. kamış güzel.

6. Scarovski

Scarovski Üye

Evet

7. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Kamış kaliteli bence yedek parça alın.. Ayrıca makine lrf için büyük bence 1000-2000 lik arası olmalı..

Scarovski bunu beğendi.
  8. Pellegra45

Pellegra45 Aktif Üye

Bence de yedek parçasını almak daha mantıklı. Makine bence uygun. Ama ip lrf için kalın kaçar. Spine daha uygun. İp için 0,06-0,010, mono için ise 0,16mm-0,20mm arası tercih edileblir. Stradic'lerde makinenin yanında yedek kafa yok galiba. Eğer bulabilirsen yedek kafaya da ince yollu ip veya mono taktın mı hem spine gider hem Lrf'ye. Ben öyle yapıyorum mesela. Rastgelsin.