Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lrf (light Rock Fish) takımınız kaç gram?

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında alperserttas tarafından paylaşıldı.

1. alperserttas

alperserttas Aktif Üye

Herkeste bir LRF merakı. Peki sizin lrf takımız kaç gram. hangi jigheadleri kullanıyorsunuz. yeni başlayanlar için tavsiyelerinizi de ufacık bir cümle alabilir miyiz.

Lrf: Daiwa 2-8gr crossfire (190gr) + Shimano 2500fb (205gr)+ 0.18 mono misina +Daiwa 2.5gram jighead. (Toplam 400gr)

Jigheadler tuttu mu bırakmıyor adamlar efsane yapmışlar. tavsiye ederim. bir de berkley gulp sandworm bulduysanız sırtınız yere gelmez.

Jighead yerine minijig kullanan var mı? çok merak ediyorum yorum bırakırlarsa(mini jig) çok sevinirim.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 18 Şubat 2016
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Ben hem spinde hem lrf de, aynı takımı kullanıyorum. Savagear küçük karidesleri kullanıyorum

4. alperserttas

alperserttas Aktif Üye

takımınız nedir. kamış, makine, jighead?

5. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Kamış okuma V sistem 5-10 gr atarlı; Makina Daiwa lexa 2000; Decoy 2,5-3,5 gr jighead

alperserttas bunu beğendi.
  6. alperserttas

alperserttas Aktif Üye

abi öncelikle makinen çok güzelmiş. ben de gulpun kurtlarını kullanıyorum. karideslerle vuruş yada balık aldın mı. boyları ne kadar karideslerin

7. karga

karga Aktif Üye

kamis:Daiwa 1-10 gram
    Pro Marine 0,5-7 gram
    Makine:eek:kuma safina pro 25
    Shimano symetre 500
    Silikon Jighead saymakla bitmez genelde bilindik markalar Berkley gulp lardan var fakat henüz deneme fırsatım olmadı
    Jig kullanıyorum kendo babyjig lerini istavrit aldığım oldu bence çantada bulunmasi gereken bir urun

arkadas, gelibolu ve alperserttas bunu beğendi.
  8. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Geçen yaz SAVAGEAR MANİC SHRİMP 5 CM yi kullandım. İki tane sokarca (sokar) yakaladım. Normalde sahte yeme itibar etmeyecek bir balıktır. Birisi söylese inanmazdım. Bunu rengi bir arkadaşım önermişti. Şimdi pembesini de aldım. Bu yaz deneyeyim, sonuçları paylaşırım.

arkadas ve alperserttas bunu beğendi.
  9. blaze

blaze Aktif Üye

Kullandığım Kamışlar :
    Daiwa Gekkabijin 96 UL (92 gr.)
    Savage Gear Lrf 244 cm 2-10 gr. (115 gr.)
    Savage Gear Mpp Soft Lure 251 cm 3-16 gr. (131 gr)

Kullandığım Makineler :
    Daiwa Lexa 1500 SH (260 gr.)
    Shimana Stradic Fk 2500 HG ( 235 gr.)

Daiwa kamışı silikon-jighead kombinasyonu ile, Savage gear lrf kamışı sert sahteler ve texas rig gibi teknikler için ve Savage gear mpp kamışı mini jigler ile kullanıyorum.
    Silikon olarak çok fazla marka denedim, memnun kaldıklarım :
    Rapture Mebaru Worm ,Berkley Gulp Sandworm, Ecogear Power Isome sayılabilir.
    Jighead olarak Decoy round magic ve delta magic memnun kaldığım ve sürekli kullandığım modeller.
    Son dönemde silikon-jighead kombinasyonu yerine çoğunlukla farklı rigler denemekteyim. Bu amaçla çeşitli ağırlıklarda gexer kurşunlar edindim. Decoyun çeşitli iğneleri ile denemeler yapıyorum.

Sert sahte olarak Duo Tetra Work serisini ve son olarakta mini jig olarak çeşitli kendo baby jigler ile Savage gear Psyco Sprat jigleri memnun kalarak kullanıyorum.

Lrfyi spin avında kullandığımız tekniklerin ultra light uygulamaları olarak görüp kullanmaya başladığımdan beri surf ve spin tekniklerinden tamamen uzaklaştım diyebilirim.

gürbüz, arkadas ve alperserttas bunu beğendi.
  10. alperserttas

alperserttas Aktif Üye

benim de ulaşım sıkıntım olduğundan taşıma konusunda kesinlikle inanılmaz rahatlık. tek sıkıntı balık olmadığından surf ile lrf bu bölgede ne kadar farklı henüz çözemedim. ama spin malzemelerini bir kenara bırakıp şimdi de minijig koleksiyonuna başladım diyebilirim. hem fiyatları çok uygun hem sevimli hem de kullanışlılar. kendo babyjig aldım ben de bi 7 tane kadar. çok güzel duruyorlar havalar düzelir düzelmez yenileri de deneyeceğim :) jighead olarak da decoy'u iki kişi birden deyince ben de bi araştırayım dedim. bana da jighead lazımdı zaten usta önerileri ile almak daha bi güzel olacak :) yorumunuz ve değerlendirmeniz süper olmuş. herkes için yol gösterecektir çok teşekkürler

11. blaze

blaze Aktif Üye

300 -400 gr aralığındaki takımlara alışınca 1000 gr üstü surf takıma dönmek çok zor oluyor, ben bu sezon surf takımı hiç kullanmadım.
    Decoy jigheadler için
    Zoka ve Jig Headler En uygun Fiyat ve Çeşit Seçeneği İle Hedef Balıkta.. @Hamdi yardımcı olacaktır :)

oltacı34, Hamdi ve alperserttas bunu beğendi.