Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

LRF (Light Rock Fishing) disiplini ile yapılan av raporları

Adı
Emre ATILGAN
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Dün akşam baby jigle bir kaç tane istavrit aldım ancak kafama takılan bişey var savage gear css 213 kamışım ama istavriti lineaffe spirit surf 420 ile daha canlı hissediyorum.Solid uç yüzündenmi bu fark.Spirit surf te çok hassas bir surf kamış ama nasıl oluyo bu ,:)

B

BS Okuru

Misafir
O benim Artık ,
"Gıymatlım"
Sonunda Muradıma erdim :kyfmyrn::kyfmyrn::kyfmyrn::kyfmyrn::kyfmyrn:
Spin gibi gibi
Ama LRF gibi gibi de
Hard Ligth Rock Fishing yapcam artık :komik::komik::komik::komik::komik::komik::komik:
High level spinning Rod designed for sea fishing.

Full carbon high modulus and last generation rings ideal for fishing with braids even of large diameter.

COMMANDER SEA BASS
Marine spinning at the highest
level.
Special Kigan 3D Z guides, the best
X-Wrapped hi-modulus carbon,
VSS-Type reel seat for an outstanding
grip, high sensitivity thanks to
the special use of Micro Pitch tapping
on the blank.
CODE LENGTH LURE CLOSED WEIGHT €UR
NM24002125 2.51 m 7-21g 129 cm 119 g € 147,90
NM24002827 2.76 m 7-28 g 141 cm 158 g € 165,30
LENGTH IN METRES LAUNCH WEIGHT SECTIONS
2.51 7-21
2.76 7-28

Ekli dosyayı görüntüle 59771
Ekli dosyayı görüntüle 59775 Ekli dosyayı görüntüle 59776 Ekli dosyayı görüntüle 59777 Ekli dosyayı görüntüle 59778 Ekli dosyayı görüntüle 59771
Kıymetlimisssssss.. :) :) :)
Hayırlı olsun abi sormasi ayıptır 2.51 7-21 atarli olan kaça geldi? :)

TrAcHuRuS

Daimi Üye
Adı
Cumhur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Dün akşam @alperderya ile benim için lrf açılışını yapalım dedik. Yeni almış olduğum lrf takımını test etmekti amaç önce baby jigler ile akşam 20:30 gibi indiğimiz merada atışlara başladık rüzgar çok fazlaydı ara sıra sakinleşiyordu buna rağmen 2 şer tane kıraça denk geldi ikimizede, yavruları yerine iade ettikten sonra saat 23:00 gibi yer değiştirmeye karar verdik. Biraz yürüdükten sonra yeni yerimizde değişik silikonları test ediyorduk bende fazla çeşit yoktu alper biraz daha donanımlıydı bana göre. Artık sıkılmaya başlamıştık gelen giden yoktu önümüzde bişeyler oynuyordu ayna yapıyordu ama ne olduğunu göremiyorduk. Alpere al benim takımı test et bende senin takımı test edeyim dedim sonrada toplar gireriz. Oltaları değiştik atmaya başladım birden o beklenen ses cırrrrrrr. Hiç beklemediğimiz anda ne olduğunu anlayamadan su üstünde parıldamaya çırpınmaya başladı alper erdinç ne yaptın sen levrekmi o dedi, ben zannetmiyordum levrek olacağını ama içim içimi yemeye başladımbalık yaklaştıkça daha farklı bir balık olduğunu anladık suyun üstünde bir sağa bir sola kaçışırken ipten kaldırarak kıyıya aldım balığı güzel bir mırmırdı tam 30 cm
Ekli dosyayı görüntüle 59760
Meradanreamini çekmeden ava devam etmek istesim o heyecanla alperin takıma gelmişti mırmır berkley gulp takılıydı ve hırsız iğneden yakalanmıştı hemen akperden bir silikon alıp değiştirdim benim silikonu önümüzden koca bşr iskorpit geçiyordu alper görüyomusun derken onun arkasında başka kocaman bir iskorpit benim silikonu kapmıştı kısa bir heyecan daha yaşattı bize kıyıya aldık fotoğraf çekip yerine iade ettik yaklaşık 30 cm civarıydı bu iskorpitte ve iskorpit rekorumdu diyebilirim boyut olarak.
Ekli dosyayı görüntüle 59761
Artık şansımız dönmüştü peş peşe vuruşlar alıyorduk kıyaya ve su üstüne çok yakın geçen 6-7 li gruplar halinde mırmalrı görüyorduk hatta suya düşen yemi farkedip dönüşlerini bile görüyorduk. Önümde bir mırmır yine ayna yaptı olduğu noktaya gönderdim sahteyi be 2. Mırmırı aldım çılgınca sağa sola kaçışmaya başladı su üstü yapıp duruyordu kıyıya yanaştırdım misinadan kaldıracaktım ki o heyecanla misinadan değil kamışı uca yakın bi yerden tutup kaldırdım çıt diye bir ses balığı kıyıya aldım ama baktım ki kamışın ucu kırılmış. Kamışın ucuna üzülürken balık çırpındı ve iğneden kurtulup kayaların arasından denize gitti. Bugünlük benim avımın sonuydu derken alper dedi bugün senin günün gel sen at biraz. Bi mırmırda sana yakalasak iyi olurdu dedim. Atmaya başladım bir kaç atış sonra yine balığı almıştım kıyıya kadar yanaştırdım alper sen kamışı al dedim bende ipten çekecektim balığı kamışı alpere verirken bir anda kurtuldu balık. Balıklar artık ayna yapmıyordu suda arasıra ufak dokunuşlar alıyorduk ama ne olduğunu anlamıyorduk. Saatde 3:00 olmuş hiç farkında değiliz avı sonlandırdık ve evin yolunu tuttuk. İlk Lrf avımda yaşayabileceğim herşeyi yaşamıştım sanki.

Yer : Marmara denizi anadolu yakası kıyıları.
Saat: 20:30- 3:00
Kamış: Balza japana 1-7g 2.10
Makine: okuma dead ringer 10
İp: kendo 8 braid ip yeşil 0.10
Sahte: Berkley gulp 15cm(kısaltılmış 10cm)
2-3 gr jig headler ve hırsız iğne
Tebrikler. Mirmirin aksiyonu hic birine benzemez. Kamis icin de gecmis olsun.

FARUKSEZER

Daimi Üye
Adı
FARUK SEZER
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Teşekkür ediyorum, Aklımdaydı hep ama yok diye diye fazla araştırmamıştım.
Hiç ummadığım şekilde Cengiz de çıktı
Numunelik getirmişler diğerleri satılmış ( tercihim 7-28 / 7-40 idi )
Türkiyede bir tane vardı Şansa 2,51 7-21 ama tahmin ettiğim gibi çok tatlı geldi .
Sonunda kimse kapmadan aldım
:kyfmyrn::kyfmyrn::kyfmyrn::kyfmyrn::kyfmyrn::kyfmyrn::kyfmyrn::kyfmyrn::kyfmyrn::kyfmyrn::kyfmyrn::kyfmyrn::kyfmyrn::kyfmyrn::kyfmyrn:
Etikette en alttaki yanılmıyorsam 3.05 in atari nedir. Birde action sınıfı nedir

B

BS Okuru

Misafir
Fiyat yurtdışında bile yaklaşık 140 euro civarında
Türkiye için fiyat zor çünkü yok ;)

@immortal

Aktif Üye
Adı
Kemal G.
O benim Artık ,
"Gıymatlım"
Sonunda Muradıma erdim :kyfmyrn::kyfmyrn::kyfmyrn::kyfmyrn::kyfmyrn:
Spin gibi gibi
Ama LRF gibi gibi de
Hard Ligth Rock Fishing yapcam artık :komik::komik::komik::komik::komik::komik::komik:
High level spinning Rod designed for sea fishing.

Full carbon high modulus and last generation rings ideal for fishing with braids even of large diameter.

COMMANDER SEA BASS
Marine spinning at the highest
level.
Special Kigan 3D Z guides, the best
X-Wrapped hi-modulus carbon,
VSS-Type reel seat for an outstanding
grip, high sensitivity thanks to
the special use of Micro Pitch tapping
on the blank.
CODE LENGTH LURE CLOSED WEIGHT €UR
NM24002125 2.51 m 7-21g 129 cm 119 g € 147,90
NM24002827 2.76 m 7-28 g 141 cm 158 g € 165,30
LENGTH IN METRES LAUNCH WEIGHT SECTIONS
2.51 7-21
2.76 7-28

Ekli dosyayı görüntüle 59771
Ekli dosyayı görüntüle 59775 Ekli dosyayı görüntüle 59776 Ekli dosyayı görüntüle 59777 Ekli dosyayı görüntüle 59778 Ekli dosyayı görüntüle 59771
Geçenlerde ben de almıştım bu özelliklere yakın bir kamış. Demek ki HLRF kamisiymis bizimki de :). Bendeki in atar aralığı da 3-28gr, 240 boy, rapture marka. Spinde de 2-3 Gr lik jigheadlerle de iyi bir kamış.

alperderya

Aktif Üye
Adı
Alper Derya
Kan Grubu
B Rh Negatif
@Lüfer53 Aksiyonlara kamış da dayanamadi :) En uzun LRF avim oldu. Ben sadece istavritte kaldim ama mirmir olabilecek her merada denedigim berkleyin calistigini gormek de benim icin kazanc oldu ek olarak hirsizin etkisini de belgelemis olduk. Eline saglik. Nice avlara ins.

SM-G600F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

B

BS Okuru

Misafir
Geçenlerde ben de almıştım bu özelliklere yakın bir kamış. Demek ki HLRF kamisiymis bizimki de :). Bendeki in atar aralığı da 3-28gr, 240 boy, rapture marka. Spinde de 2-3 Gr lik jigheadlerle de iyi bir kamış.
2,61 olan var diye yazıyor kağıdının üzerinde 7-28 ama aklımdaki 2,76 idi
enteresan sitesinde ve yabancı sitelerde fazla çeşit görmedim ama etiket üzerinde var

Herşey güzel olacak ....
:huhuu::huhuu::huhuu::huhuu::huhuu::huhuu::huhuu:

5 - 6 gram jigheadlerle silikon ve ekstrasını deneyeceğim,
Şu an 10 gr sıyırtma kurşun arkası beden ve iğneleri ayarlıyorum , silikon takabilmek için istavrite birazda dip taraması için farklı bir takım yapıyorum
Enteresan şeyler denemeyi seviyorum
Elimde hazırda da 20 gr sbirolino var :komik::komik::komik::komik:
korkun balıklar ( ama kaçmayın kıyıdan )

Akşam sahil açılırmı acaba inmeye çalışacağım