Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

LRF (Light Rock Fishing) Yöntemi İle Balık Avı Teknikleri ve Ekipmanları

Konu, 'LRF (Light Rock Fishing) Yöntemi İle Balık Avı Teknikleri' kısmında Hamdi tarafından paylaşıldı.

1. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Merhaba arkadaşlar,

Balık Sevdam Sitemiz Amatör olta balıkçılarına avlanma tekniklerini en doğru şekilde bilgilendirmeye çalışmaktadır.

Ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan LRF (Light Rock Fishing ) Tekniği ile Balık avcılığına değinmek istedim.

LRF (Light Rock Fishing) bahsetmek ve fikirlerimizi ortaya koyarak merak eden arkadaşlarımıza hem bilgi, hem ekipman ve tekniklerini yazışarak konuşalım.

LRF Tekniği ile avcılık için ayrı bir forum başlığı açtım. Burada fikirlerimizi, tecrübelerimizi ve malzemelerimizi paylaşarak bir birimize fikir vermeye çalışalım.

Bu tarz av sisteminin en büyük keyfi hafif takımlar ile yapılabilir olması. Kullandığımız yemler hafif olduğundan dolayı malzeme seçimi çok önem kazanıyor.

Öncelik ile ne tarz yemler kullanacağımızı gözden geçirerek doğru ekipmanı temin etmeliğiz. Doğru ekipman ile ava gitmez iseniz size zevk değil çile verir :)

İleride LRF ile balık avı için değişik sürprizler ve organizasyonlar düşünmeye başladım bile :)

Birkaç örnek video vererek LRF nasıl yapılır sorularının cevaplanmasını yardımcı olmaya çalışayım.

Sizlerde ekipmanlarınız ve tecrübeleriniz ile konuya destek verir yada ayrı bir konu açarsanız sevinirim.

Burada da Bazı LRF ekipmanlarına Örnekler mevcut : Balık Avı Teknikleri En uygun Fiyat ve Çeşit Seçeneği İle Hedef Balıkta..
    LRF Takımının Genel Görünümü..

RS-Weight-for-LRF.jpg

Gelelim Bir kaç Örnek Videoya..

Yakalanan Bazı Balıklardan Örnekler Fotoğraflar..
    2n6i7o5.jpg
    20110402_7.JPG
    blog 188.jpg
    jakoknuckle3.jpg
    light_rock_fishing_03.jpg
    pekepeke3.jpg
    sugarello - Trachurus trachurus light rock fishing light game power isome.png

Kullanılabilecek Yem & Jig Head ve Malzemelerden Örnekler..

esche_light_rock_fishing_04.JPG
    esche_light_rock_fishing_06.JPG
    esche_light_rock_fishing_12.JPG
    gekka-swlightjigheadss-black.jpg
    marukyu.jpg
    marukyu-kurtlar.jpg
    pi-wpi-b003.jpg
    pr_01_74819.jpg
    pr_01_74823_min.jpg

Bir çok değişik Aksesuar ile de bu ekipmanları genişletmek mümkündür. Ben fikir vermesi açısında sizlere derleme yapmaya çalıştım, zamanla daha da artırabiliriz örnekleri. Sizlerin de katkılarını bekliyorum :)

Son düzenleme: 22 Haziran 2016
    Hedo, nigdeli, Onur55 ve 16 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. frenist

frenist Aktif Üye

Konu güzel ve ilgimi çekiyor. Tek bir sabit sayfa üzerinden takip etmesi dah kolay olacaktır. Birde sadece lrf ile yapılan avların raporları yayınlanırsa daha çok kişi bu disiplin hakkında bilgi sahibi olabilir. Ufak ufak bende malzeme temin ediyorum. Yaza iri istavrit ve iskorpit peşinde olacağım :)

4. Murat TÜRK

Murat TÜRK Aktif Üye

Konu çok güzel olmuş. Benim gibi yeni başlayanlar için çok faydalı. Emeğinize sağlık.

hakan4117 ve Hamdi bunu beğendi.
  5. çamlıbahçedenahmet

çamlıbahçedenahmet Daimi Üye

çok güzel bilgiler tşk.ler

Levrek@ ve hakan4117 bunu beğendi.
  6. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Bende bu konu hakkında bir derleme yapıp konuyu açalım da bilgisi olanlar iştirak eder ve güzel bir paylaşım konusu olur diye düşünüyordum. Ben daha derlemeye başlamadan önce açılmış, iyide olmuş yöneticilik böyle olur işde biz düşünürken uygulamaya geçilmiş bile :) harikasınız başka ne denir ki.

Tapatalk aracılığı ile gönderildi

hakan4117, KalamA ve Hamdi bunu beğendi.
  7. hunter

hunter Daimi Üye

Guzel ve sagde anlatim ile cok guzel bir konu hazirlanmis.Tebrikler Hamdi.

Ben kendi adima bu tur kucuk.kurtcuklarla zamaninda cok guzel vezevkli avlar yaptim.
    Genelde Iskorpit,Istavrit,Gelincik,Mezgit gibi baliklar denk gelirdi,ama o zamanlar Teknik adinin.LRF oldugunu bilmiyordum. :)

Cok basit yollu malzemelerle 1000'Lik makina,170_2000.cm kamis ve kurtcuklar,silikonlar,slikondan her turlu Teke vs.gibi sahte yemlerle yorulmadan vezevkli avlar olacaktir.

Herkes paylasimini.buradan yapip konuyuda zenginlestirebilir tum uyeler.

hakan4117, KalamA ve Hamdi bunu beğendi.
  8. hayalet avcısı

hayalet avcısı Aktif Üye

her lapin ve kayabalığı avcısının elinde olması gereken bir set:D şaka bir yana karagöz bile geldiya demekki eşkina gibi avlardada iş yapacak,konuyu devamlı takip edicem,bu avcılığı yapan arkadaşlar deneyimlerini paylaştıkça konu dahada zengileşip bizde daha iyi fikir sahibi olucaz,ilgimi çeken bir konuydu tşk

9. Dündar

Dündar Daimi Üye

Bir çok kişiye yararlı olacağı aşikar. emeğine sağlık ağabey güzel derleme olmuş.

10. popeye1907

popeye1907 Aktif Üye

Bu geçtiğimiz kurban bayramında İzmir Çeşme de bu teknikle çok zevkli avlar yaptım. En başta zargana bu işe çıldırıyor ve bol miktarda hanozda tuttum bu arada. Kullandığım malzemeler 1000 lik Shimano makine, 1.80 3-14 gr atarlı Catana kamış, 0,06 Berkley nanofil, 3 ,5, 11gr lık küçük jigler. Nisanda iri istavrit içinde denemek istiyorum, eminim çıldıracaklar.

hakan4117, Cobia, setacom ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  11. Murat TÜRK

Murat TÜRK Aktif Üye

Bende Shimano Catana 2.40 1-11 atarlı kamış
    Daiwa Sweepfire 2500x makine var yalnız makinede 0.14 Bojin ip misina sarılı 0.14 sizce çokmu kalın.

hakan4117 bunu beğendi.