Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

LRF (Light Rock Fishing) Yöntemi İle Balık Avı Teknikleri ve Ekipmanları

Konu, 'LRF (Light Rock Fishing) Yöntemi İle Balık Avı Teknikleri' kısmında Hamdi tarafından paylaşıldı.

1. matu

matu Aktif Üye

solpara sanırım bu markanın en dusuk segmentı fakat yınede halkalar ve makıe yatagı fujı..jıg - sahte - slınkon yem aksıyonlarını cok guzel alıyor..3 stıldede kamıs sasırmıyor kendını esnetıp kaybetmıyor..

ktg666 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. karga

karga Daimi Üye

En dusuk değil bir ustu galiba firscast diye bir modeli var biraz daha ucuz fakat hiç inceleme fırsatım olmadı
    Ama solpara yi beğenmeyene daha rastlamadım

ktg666 bunu beğendi.
  4. karga

karga Daimi Üye

Okuma lrf kamisi hiç kullanmadım bisey diyemiycem ama shimano daiwa nin alt segmentleri genelde pek kaliteli olmuyor ama major bu konuda gayet başarılı birde üst segmentlerini düşünün :)

ktg666 ve M.Taha D. bunu beğendi.
  5. Canerk67

Canerk67 Aktif Üye

Merhabalar glow özellikli silikonlar için UV ışık mı kullanmamız gerekiyor illa? Işık yüklemesi yapıldığında ışığı tutma süresi hakkında bilgi verebilecek varmıdır acaba.

6. TrAcHuRuS

TrAcHuRuS Aktif Üye

Uv isik zorunlu degil. Normal bir isik kaynagi da yeter. Ama uv isik cok hizli etki eder.

Isgi tutma suresi hepsinde degisik. Isome kokulu pembe isigi en uzun tutan silikon. Genelde isigi ne kadar tutarsan o kadar parlak kaliyor. Her atista yeniden isik ve ya uv tutmak lazim.

Canerk67 bunu beğendi.
  7. gsozata

gsozata Aktif Üye

[​IMG][​IMG]

Bu hafta mümkün olduğunca gece LRF avına çıkmaya çalışacağım. Akşam için hazırlık yapmaya başladım. Hırsızlı takım için attığım düğümlere güvenemeyince üzerine birde epoksi kaplaması yaptım şimdi kurumasını bekliyorum.

Ayrıca arkadaşlar fotoğraftaki kavanozu her mahallede bulunan bir milyoncudan aldım. Elimde o kadar salladım, çalkaladım en ufak bir sızdırma yapmadı, ama av esnasında ne olur bilmiyorum. Küçük bir bel çantasında veya yelekte dik duracak şekilde kullanılması durumunda sorun teşkil etmeyeceğini düşünüyorum. Oldukça küçük ve kullanışlı oldu, akşam kullanınca daha detaylı yorum yazabilirim.

8. Ahmet Çevik

Ahmet Çevik Aktif Üye

Tebrik ederim gayet başarılı görünüyor. Kavanozla ilgili de dik durduğu sürece problem olmaz. yan durursa uzun süre bence sızdıracaktır.

gsozata bunu beğendi.
  9. Canerk67

Canerk67 Aktif Üye

Teşekkür ederim cumhur abi bilgiler için.

Hırsız iğne için numara, marka ve renk tür gibi bir yardım daha rica etsem. Gerçi daha silikona vuruş bile alamadım. Hırsız ne işe yarayacaksa :) kıyıda kaya altındaki kaya balıkları bile silikonu ilk görüşte takip ediyor ama saldırmaya tenezzül bile etmeden geri dönüyor. Sizce bu ne kadar normal?

TrAcHuRuS ve Ahmet Çevik bunu beğendi.
  10. karga

karga Daimi Üye

Nerede avlanıyorsun Caner

Canerk67 bunu beğendi.
  11. Canerk67

Canerk67 Aktif Üye

Bartın Amasra abi. İlk 5-6metre kayalık sonrası kumluk liman içinde. Derinlik yaklaşık 5metre önümüzde 10-12metre civarında. Merada güzel ispariler bol bol kefal, büyük iskorpitler var. Ancak hiç vuruş yok. Kıyıya kadar takip edip hiç saldırmadan bırakıyorlar silikonu. Hızlı da sarmıyorum. Ne iş anlamadım