Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

LRF takım tercihi hk yardım

mehmetf

Üye
Adı
Mehmet Fatih BOZDOĞAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba ayni boy ve atar değerlerinde Lrf kamisi kullandim atış mesafesinden memnun kalmadım bana cok kısa geldi
Anladım, Tecrübeyi Tecrübe etmek ahmaklık demiş atalarımız :) dediğini öğüte göre alacağım kamışı.

Bence makina güzel, kamış kısa, misina kalın :D
Kamış olayını yukarıda yazdığım gibi anlaştık sanırım, misina olarak kç mm önerirsiniz?

karga

Daimi Üye
Adı
Bahadır bozer
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Mono kullanacaksan 0,16-0,18 olabilir ip kullanacaksan 0,06-0,10 arası tavsiye ederim

Ogiveogi

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif

mehmetf

Üye
Adı
Mehmet Fatih BOZDOĞAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Spin kamışı ile LRF farklımı oluyor? daha doğrusu ikisini birbirinden ayıran çok büyük bir farkmı var?

trkc

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Negatif
Spin kamışı ile LRF farklımı oluyor? daha doğrusu ikisini birbirinden ayıran çok büyük bir farkmı var?
Birisi kuyumcu tartısıdır çok hafif olanı tartar. Diğeri manav tartısıdır çok hafifi hissetmez, biraz daha ağırlarını tartar. Bi de yük kantarı falan var orası seni de beni de yorar.:)

mehmetf

Üye
Adı
Mehmet Fatih BOZDOĞAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Birisi kuyumcu tartısıdır çok hafif olanı tartar. Diğeri manav tartısıdır çok hafifi hissetmez, biraz daha ağırlarını tartar. Bi de yük kantarı falan var orası seni de beni de yorar.:)
Peki burada LRF hangisi Spin hangisi :)

omerfaruk

Aktif Üye
Adı
Ömer Faruk
Ustalar önemli kısımları yazmış; ama ben de LRF'ye yeni başlayan birisi olarak yazayım. Ben başta shimano alivio dx 210 2-10gr atarlı kamış almıştım 2.avımda kırıldı. Pek sağlam bir kamış değil. Daha sonra buradan bir üyemizden savage gear 210cm 0,5-7 gr atarlı kamış aldım; çok memnunum gerçekten kaliteli bir kamış. Şu an iki kamışım oldu savage gear tubular uçlu, shimano (kırılan kısmın parçasını aldım) solid uçlu. Shimanoyu jighead+silikonda, savage gear baby jiglerde kullanıyorum. Shimano daha sert bir kamış, savage gear ona göre daha esnek. Ama favorim savage gear. 210 cm boy olarak yeterli bence. Mono misina da 0,15-0,18, ip misina da 0,08-0,10 kullanılabilir.

mehmetf

Üye
Adı
Mehmet Fatih BOZDOĞAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
omerfaruk, benim bütcem 250 tl kadar. Buna misina ve Makina dahil.
Makina için Okuma Dead Rınger FD DRG-10 (5,0;1) 1+1bb
fakat geri kalan ile kamış ve misinayı almam lazım. yardımcı olmanız mümkünmüdür?