Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

LRF Takımı

Konu, 'LRF (Light Rock Fishing) Yöntemi İle Balık Avı Teknikleri' kısmında ozgurulas tarafından paylaşıldı.

1. ozgurulas

ozgurulas Yeni Üye

Lrf takımı hazırlanırken misinanın ucuna direk jig head mi bağlanıyor yoksa araya bir bağlantı parçası ekleniyor mu ?
    Dün misinanın ucuna direk 1,8 gr bir jighead ekledim. Üzerine de bir silikon taktım.
    Ama yosundan başka bir şey tutamadım.:)
    Bir önceki gün ise üçüncü atışta bir şey takıldı. Kamışı gerdi. Makineden garip sesler gelmeye başladı. Kıyıya kadar yaklaştığında bir şapırtı oldu. Kaldırmaya çalışırken zokayı, misinayı koparıp gitti.Yanımızda çocuklar olduğu için acele ettik. O yüzden kaybettik.
    Sorum ise şu. Acaba takım doğru mu ? Yani misanın ucuna direk silikonlu jighead veya babyjig mi takılıyor ?

Bir şey daha ekleyeyim. Bu balıkçılık yöntemi tam benim gibi acemiler için. Kamış çok hafif, makine hafif. Kamış kısa olduğundan bazen atarken makineyi açmayı unutuyorum, kopma falan olmuyor,hemen düzeltiyorum. Sahilde geze geze at. Bir de balık gelseydi. Güzel olurdu.Kamış Sheakespeare 180 cm 2-10 gr atar. makine mitchell 1000 lik.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. forkill96

forkill96 Aktif Üye

trabocco 0.06mm fc (görünmez misina ) kullanın 1 m 1.20mt kadar makınanızda sarılı olan mısınada en fazla 0.12 0.14mm olsun çok ince olursa en ufak yosunda kopar çabuk düğüm olur karışır vs çok fazla kalın olursa jighead ileri gitmez hafif olduğundan ucundaki jighead en ufak rüzgardan etkilenir lrf için ideal kalınlık budur

emrmtn ve ozgurulas bunu beğendi.
  4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Kullanımın doğru.
    Attığın jig ya da silikonun yavaş yavaş dibe süzülmesini bekleyip kısa hareketlerle sektirerek kıyıya doğru çekeceksin.
    Gece denersen eşkina, iri istavrit ve iskorpit gibi balıklar tutabilirsin.
    Takım ekstra ince olduğundan balığı kaldırmak için bir kepçe (irice bir şey gelirse diye) bulundurmak faydalı olur.
    Rast gelsin

emrmtn ve ozgurulas bunu beğendi.
  5. ekremy1983

ekremy1983 Aktif Üye

o şekilde oluyor ama kimisi sürekli babyjig di slikondu değişip durduğundan ufak bir klips (normal klips değilde bu sahtelerde kulalnılan) ile yapıyorlar...

ozgurulas bunu beğendi.
  6. ozgurulas

ozgurulas Yeni Üye

Arkadaşlar çok teşekkür ederim.
    Misinanın kalınlığı 0,14 mm.
    Uzağa da atılabiliyor. Hiç tahmin etmezdim. 2 gramlık bir jigheadin o kadar uzağa gideceğine ama ekrem arkadaşın söylediği klips çok mantıklı. Gece gece o misinayı bağlayasıya kadar akla karayı seçiyorum. En doğrusu bu klipsden almak.
    Teşekkürler.
    Tuzla 2. etap sahilden attım. Bir şey çıkmadı. Diğer balıkçılarda da bir şey yoktu. 4 oltaya 2-3 balık tutmuş millet. Bir de Tuzla'da mezarlığın alt tarafından deneyeceğim. Orası daha derin. Bir şey çıkarsa eklerim.

7. ozgurulas

ozgurulas Yeni Üye

İskorpit gelirse bırakır kaçarım valla.
    Çok ürkütücü bir tipi var bu balığın. Ama eti harikaymış diyorlar.

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Aman iskorpite dikkat.
    Eğer denk gelirsen sakın vücudundan tutma.
    İskorpiti alt dudağından güvenle tutabilirsin.

KalamA bunu beğendi.
  9. MeRiCH

MeRiCH Yeni Üye

Ben direkt olarak jigheadı misinaya bağlıyorum. Klips ya da fırdöndünün aksiyonu bozduğunu düşünüyorum. Ama çok fazla silikon denemesi yapılacaksa faydası muhakkak vardır ama illa ki en küçüklerinden seçilmeli. Ayrıca misinanın ucuna muhakkak bağlanmalı denen fluorocarbon misinanın çok bir faydasını görmedim. Hatta en büyük istavritlerimi (yaklaşık 29cm) FC bağlamadan yakaladım.

Sevgiler

gürbüz bunu beğendi.
  10. sessizdenizci

sessizdenizci Daimi Üye

Tuzla 'da mı oturuyorsun? Bende...
    Genelde boğaza gidiyordum ama yavaş yavaş Tuzla'da da LRF ye başlıyacağım. Sonucu yazarım.
    Rast gele...

11. ozgurulas

ozgurulas Yeni Üye

Arkadaşlarla mezarlığın altına gittik. Toplam 10 istavrit. Ben tutamadım. Normal olta çapariyle gençlerden biri tuttı 6-7 tane. 3-4 de göl kamışıyla aldık. Herhalde bende şans yok.

Postane mahallesinde oturuyorum.ikinci sahile çok yakınım. İtü denizcilikten sonraki sahile. Gelirseniz haber verin.