Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

LRF teknikleri ve avlaklar

Konu, 'LRF (Light Rock Fishing) Yöntemi İle Balık Avı Teknikleri' kısmında istcool tarafından paylaşıldı.

1. istcool

istcool Aktif Üye

Merhaba Dostlar

gecen hafta sizin yazılarınızı okuyarak shimano catana set aldım. Ve aynı akşam balığa çıktım. bir kaç atıştan sonra kaya balığına benzer ama kaya balığı değil garip bir balık tuttum kahve rengi çizgili baya da büyüktü. ( Dikkatlice iğneyi çıkartıp suya gönderdim)

Fakat farkettimki çok hızlı sarıyorum misinayı. İlk sorum hızlı sarmaması için önden kalamayı gevşetmem mi gerek.

Atışlarımda 15-20 metreye atış yaptımı gördüm sörf tarzı sert atış yapayım dediğimde misina gam yapıyor. Yavaş atmak gerekiyor. Yanlış yaptığım nedir.

Su gittiğimde berrak tı balıklar resmen kurt etrafında dans ediyor ama bir zaman sonra ilgileri kayboluyor. Devamlı yermi değiştirmek lazım.

Ben pendikte oturuyorum. Bu kıyılarda istavrit güzel ama büyüğü yok yada ben yanlış yerdeyim? Doğru olan yer neresi ?

Evet arkadaşlar ben aklıma gelen soruları sordum. Üstatlarımız en yakın zamanda cevaplar umarım :)

Lütfen LRF öğrenmek isteyen bu başlık altında soru sorsun. Soru-cevap şeklinde devam edelim/öğrenelim.

saygılar

Son düzenleme: 12 Haziran 2015
    sedatsabotic bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. enginson

enginson Daimi Üye

Bende LRF ye yeni heves sardım ama henüz lrf seti kuramadım. Lrf de amaç uzak atış değil bildiğim kadarıyla silikona ya da sahteye ufak aksiyonlar vererek yapılıyor. youtube de sürekli videolarını izliyorum. yalnız yakalanan balıklara da dikkat etmek lazım zehirli olabilir. sizin yakaladığınız balık sanırım horozbina, trakonya da denk gelebilir dikkat etmek lazım. lrf ile benim hedef balığım genelde eşkina , karagöz, mırmır gibi balıklar olur diye düşünüyorum avlandığım yerde bu balıklardan var. pendikte de en son gittiğimde eşkina ve izmarit yakaladıklarını gördüm. vakit bulabilirsem LRF setimi en kısa zamanda alıcam bende.

sedatsabotic, norsmen ve istcool bunu beğendi.
  4. istcool

istcool Aktif Üye

Yani tam olarak aksiyon veriyormuyum veremiyormuyum anlayamadım henüz :) 1000 lik motor olmasına rağmen çok hızlı doluyor makine.

Seyrettiğiniz youtube videolarının link paylaşırmısınız

Bu arada tuttuğum balık şuna benziyordu ama bu değildi. Ayrıca iri bir balıktı

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 12 Haziran 2015
  5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Kalamayı gevşetmenizin hızlı sarıma veya yavaş sarıma etkisi olmaz. Kalama iri balıkların gerektiğinde yol alarak makinedeki misinanın boşalmasına ve balığın yorulup kıyıya getirilmesi için kullanılır. Makinenin hızlı sarmamasını istiyorsanız makine kolunun yavaş çevireceksiniz. Yaz geldi tamamen balıkları kandırmak iyicene zorlaşır yapacak bir şey yok. İri istavritler için temmuzu beklemek gerekecek sanırım.

6. istcool

istcool Aktif Üye

Dostlar

Youtube LRF teknikleri öğrenmek istiyorum. Fakat bu tekniklerin kendine özgü isimleri var. Bu tekniklerin isimleri nedir ?

7. enginson

enginson Daimi Üye

Tuttuğunuz balık lapin büyük ihtimalle. lrf konusunda tecrübeli Savaş Dursun beyin videosunu izleyebilirsiniz. aksiyon tekniklerini linkte göstermiş :
    onun dışında LRF diye arattığınızda çok fazla video mevcut.

8. istcool

istcool Aktif Üye

başlangıç için çok iyi oldu teşekkürler

9. enginson

enginson Daimi Üye

rica ederim bol bereketli avlar ;)

10. istcool

istcool Aktif Üye

Dün akşam denedim yöntemi bir tane orta boy istavrit. Birkaç tanede ufak istavrit tuttum pembe renge çok geliyor diyorlar ama hiç gelmedi beyaz renge geldi.

11. enginson

enginson Daimi Üye

Akşam beyaz daha iyi çalışıyor demekki. kullandığınız silikonun ve jighead ın resmini ya da linkini atabilir misiniz?