Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

lrf ve catana

Konu, 'LRF (Light Rock Fishing) Yöntemi İle Balık Avı Teknikleri' kısmında ozy tarafından paylaşıldı.

1. ozy

ozy Aktif Üye

selamlar.bir arkadasima lrf icin ultra light kamis ariyoruz bu arayislar sirasinda x bayide shimano catana 1-11 spin kamis bize lrf olarak sunuldu.haliyle tartismada baslamis oldu.zamaninda kendim almaya niyetlendigim daha sonra lrf kamislari elime alip inceledigimde her 1-11 kamisin lrf icin dizayn edilmedigini gormustum,daha bilgili arkadaslarimada sordugumdada catanayi tavsiye etmemislerdi.kendim shekspire 2-15 atarli lrf kamis buldum kullaniyorum, mitchel daiwa ve shimanonun lrf icin urettigi nasci kamislarida elime alip bizzat inceledim. .catana daha uctan esnerken denedigim diger lrf kamislar nerdeyse ortaya yakin yerden esniyordu.diger lrf kamislara gore daha sert kalan bu catana kamis saticininda dedigi gibi lrf icin dizayn edilmis bir kamismidir yoksa normal spin icin uretilmis hafif atarli bi kamismidir.ayrica genel olarak bakarsak bir lrf kamisin ozellikleri nasil olmalidir,atari dusuk her kamisa lrf kamis diyebilirmiyiz

arkadas ve muratbozk bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

tam da catanaya niyetlenmişken :D :D :D

arkadas ve Discovery_TR bunu beğendi.
  4. ozy

ozy Aktif Üye

valla bu is arap saci resmen, delinin teki lrf diye biseyi atti kuyuya kacti gitti:D bu is icin uretilmis bikac urunu eline alip denemeden karar verme bence.silikonu jikheadi falan habire malzeme aliyoruz ama dogrumu yapiyoruz yanlistamiyiz bilmiyorum benimde kafam karisti iyce ulemaya danisalim dedik bakalim bi bilen cikar elbet :D

harbyteam bunu beğendi.
  5. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Güzel bir yaklaşım olmuş, bende bununla ilgili bir konu açmışken sizin konuda değişik bir boyuta gideceğe benziyor, zaten amacımda öğrenmek bakalım neler söylenecek, merakla okuyacağım.

6. ozy

ozy Aktif Üye

sizin konuyuda okudum lrf icin bana gore en karmasik kismi kamis secimi bu noktaya agirlik vermek istedim birazda.bakalim nasil gorusler gelicek

7. Murat TÜRK

Murat TÜRK Aktif Üye

Ben bahsettiğiniz catana 1-11 kamışı aldım. Daha doğru dürüst deneme şansım bile olmadı. Ama içimede bir kurt düşürdünüz hani. Bakalım konu nereye gidecek.

8. S.Turgay Karaaslan

S.Turgay Karaaslan Üye

oğuz bey merhaba

konunun muhatabı olarak yazıyorum...genel bilgilendirme amaçlıdır...

catana asıl olarak shimanonun spin kamış ailesi dahilinde üretilen bir model olup genel maksatlı kullanıma uygun bir modeldir...

LRF'ye spesifik olarak üretilen bir model değildir...ama LRF avcılığında kullanılabilir...kamış micro silikon zokaları ve benzeri ürünleri yeterli mesafelere atabilmektedir...

LRF ülkemizde yeni başlayan ve oldukça sevilen bir stil oldu...ancak bu stil ile bilgi kirliliği oldukça üst düzeyde...

sosyal medyada izlediğimiz kadarı ile bir tavsiye edilmeyen bir 430 cm 200 gram atarlı surf kamıştı...ama geçenler de o da oldu şükürler olsun...bunun dışında 100 kilo kadar bir yayın balığı avı LRF stili ile yapılmış olarak sunuldu...

catana 1-11 UL(ultralight) bir kamıştır...regular aksiyona sahiptir...ve bu stil için son derece uygundur...

kamış aksiyonları farklılık gösterebilir...bu sizin stil ve tarzınızla daha çok bağlantılıdır...

shimanonun LRF'ye özel serisi soare serisidir...ülkemiz için çok ekonomik sayılamayacak fiyatlara sahiptir...

nasci serisi x-fast aksiyona sahip bir kamıştır.(sadece en uç parça esner)

Discovery_TR, ozy ve muratbozk bunu beğendi.
  9. Serdar75

Serdar75 Üye

İyimi kötü mü bilmiyorum ama benim gibi bir acemiye başlangıç için yeteceğini düşündüğüm ve fiyat olarak ta beni çok zorlamayan Okuma Lure Mania 185cm 3-12gr kamışı bugün aldım.

10. Murat TÜRK

Murat TÜRK Aktif Üye

11. sabora

sabora Daimi Üye

Bence kamışın atış aksiyonu kadar, balığı sudan kesme kabiliyeti de önemli. Sonuçta Eşek istavriti, mırmır, eşkina, isparii karagöz vb. orta büyüklükte balıklar hedefleniyor bu disiplinde. Ama silikonu atan uç bu balığı sudan kesebilecek mi ? Yoksa biz istavriti bile kepçeleyeceğiz mi ? :D

around deep bunu beğendi.