Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

LRF'ye mi başlasam :)

Konu, 'LRF (Light Rock Fishing) Yöntemi İle Balık Avı Teknikleri' kısmında Abdullah SÜRÜCÜ tarafından paylaşıldı.

1. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Bu haftaki at çek avı yakalanan küçük ve kaçan bir büyük kalamar dışında heyecan verici değildi... Ancak hava aydınlanınca At çek kamışı ile LRF yapayım dedim... Evde hiç kullanmadığım LRF kamışını getirmediğimi pişman oldum... Ayrıca doğru düzenekte silikonlarda yoktu yanımda (Kuyruğa iğne eklenmiş)... O yüzden kullandığım 7 silikonda kuyrukları balıklara feda oldu... LRF'den hiç anlamıyorum hatta o kaçan balık neydi derseniz onu bile bilmiyorum :) Ama aynı meraya bir daha gidersem fena LRF takılacam :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Levreko

Levreko Aktif Üye

Başla tabi abi o kadar silikon sahte yapıyosun boşa gitmesin. Bide hep silikon balık değilde silikon kurt, böyle iğrenç görünüşlü fosforlu böcekler falan yapsan lrf için süper olur :)

Abdullah SÜRÜCÜ bunu beğendi.
  4. karga

karga Aktif Üye

Bencede basla abi cok keyif alacağına emin olabilirsin

5. Abdullah SÜRÜCÜ

Bir ara niyetlendim ama yarım kaldı Fatih... Benim LRF'ye başlamam için uzun süre boş dönmem lazım... Balık konusunda o kadar sabırlıyım ki LRF bana şimdiklik uzak görünüyor.. Ama av sonların bugünkü gibi 15-20 dk takılabilirim...
    Aslında videodaki balık gerçekten keyif veridi Bahadır... Hele LRF kamış olsa süper olacaktı... İstavritmiydi sarıkanatmıydı neydi bilmiyorum... O tür balıkları avlamadığım ve yemediğim için çok iyi tanımıyorum...Çoğu zaman onlardan yakalayabileceğimi bilsem LRF ye belki başlarım... Ama devamında 2 adet hanos çektim... Hanosun biri LRF için iri sayılabilecek büyüklükteydi... Ama yakalaması hiç keyif vermedi...

Levreko bunu beğendi.
  6. Levreko

Levreko Aktif Üye

abi o balıklar boyutuna göre çok güçlüler geçen yemli olta takımına boru kurduna bi istavrit geldi15 cm falandır boyu, olta iskelede yatıktı neredeyse suya götürüyodu elimdede lrf takım vardı onu elimden atıp son anda yakaladım vallaha. Ben hafif 40-50 gr kurşun takıp 40-80 gr atarlı 3.60lık teleskobik spin kamışla yemli avlanıyorum çok keyifli oluyor spin olduğu için ucu çok hassas ya yemlide çok keyif veriyor iskele üstünden falan. Surf takımım var onla yemli avlanırken keyif almıyom öyle

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Keyifli işler bunlar.. :)

Abdullah SÜRÜCÜ ve Levreko bunu beğendi.
  8. Abdullah SÜRÜCÜ

Trofeler kadar olmasa da keyifli Şeref ağabey..

9. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

spin kamış ile balık yakalayamasam gidiyorum liman altına duckfin ile çarpan avlıyorum bende.. niyetim var benımde en azından aksıyon olsun

10. Abdullah SÜRÜCÜ

ZaTen LRF yapmayı aklıma getiren duckfindi Enez... Gece balık alamayıp hava aydınlanınca baktım yanımda altı simli mavi duckfin var taktım attım... Hani belki levrek falan kıstırırm diye... Ama benim duckfinin müşterisin çok olduğunu gördüm... Her çekişte arkasında hanoslar, karagözler. ot balıkları deli gibi koşuyor... Bende dedim size uydun silikonum da var :) Ondan sonsa geldi LRF balılkarı..

11. Apathetic

Apathetic Aktif Üye

Eger mera musaitse lrf inanilmaz keyifli oluyor.. Bos donmezsiniz hem, her seferinde balik aldiriyor lrf.. Ayrica spin'e gore de daha az masrafli :)