Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

lüfer avı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında delimavi_75 tarafından paylaşıldı.

1. delimavi_75

delimavi_75 Yeni Üye

slm arkadaşlar balık avcılığına yeni başladım,yazı istavrit yakalayarak geçirdim.İstavrit konusunu çözdüm sayılır.Fakat şu günlerde herkes lüfer,çinekop avlıyor bende deniyorum ama daha siftah olmadı.Mantarlı dip oltası atıyorum siteden okuduğum gibi.Yaprak yem takmayıda evde kestiğim kağıtları iğneye taka taka öğrendim.Benim sorunum balığın yeme vurduğunu birtürlü anlayamıyorum ,bunun bir kolay yolu varmı arkadaşlar?mesela rüzgarmı dalgadanmı sallanıyor kamışın ucu yoksa balıkmı vuruyor bunu nasıl ayırt edecem bir türlü beceremedim valla.herkes balık çekiyor bende tık yok ..
    :(

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Volkan

Volkan Daimi Üye

Erkan abi, lüfer vurursa mutlaka anlarsın, ya küt diye vurur yemi alır, yada yakalanır kamışı hoplatır. Kamışın ucu rüzgardaki yada küçük balıklardaki gibi ufak ufak oynamaz, hareketi çok net görürsün.

4. delimavi_75

delimavi_75 Yeni Üye

saol volkan herkes tutarken ben bir türlü beceremedim buda beni balıktan soğuttu son çare olarakta buraya yazim dedim.Yarın inşallah bir aksilik çıkmasa yine deneme yapacam bu seferde olmasa benden balıkçı olmaz deyip pes edecem galiba.

5. Volkan

Volkan Daimi Üye

Erkan abi, hemen yanı başındakiler tutuyor da sen tutamıyorsan bir gariplik var doğru, ama tüm boğaz raporlarını baz alma. Lüfer alan birilerinin yanına gidip aynı sistemle orada dene, olmuyorsa hatayı burada beraber buluruz.

Herkes tutacakmış da bizim sitedeki arkadaşlarımız tutamayacakmış, mimkin diil :D

6. delimavi_75

delimavi_75 Yeni Üye

cevap için çok saol volkan yarın gidip dediğin gibi yapacam.Sonucu yazarım yazdıkların moral oldu,çok tşkler.

7. coredon

coredon Aktif Üye

Boşluğunu almayı untma oltanın.....Bu bollukta imkanı yok tutamamanın.Yem taze düzgün takılmış bir yeme dayanamaz asla....

8. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Örgü misina kullan, öyle çok pahalı bir örgüye ihtiyacın yok. Cengiz balıkçılıkta power line ın iş yapar örgüleri mevcut 0.20 - 0.22 bir tanesini al ama ucuna şok yapmanda gerekiyor. Örgüler ilişkene geldiklerinde çabuk kopar. Şok olayı nasıl yapılır hem bu sitede hem de internette bol miktarda açıklanıyor.
    Kurşun dibe indikten sonra misinanın boşluğunu almayı unutma kamış ucu biraz eğilsin hatta, ama dikkatli ol takma. Hadi rastgele.

9. Hukun

Hukun Yeni Üye

Aynı durumdan sıkıntım mevcut benim de rüzgar olduğu zaman anlıyamıyorsun vurdumu gittimi vs yeme bi bakıyosun parçalamış , yada bi ısırık almış.Benim ilk yaptığım iş oltayı elimde tutmaktı ama buda tabiki sıkıcı ve yorucu oluyor. Sonrasında yaptığım iş ise kayalıklarda tutuğum için ( küçükyalı ) biraz daha aşağı inip çömelmek orda olta ucunuda yere yatırabildiğim kadar yatırıyorum ve daha büyük kurşun takıyorum yerine göre örnek 125 gr atıyorum. Ve eğerki çinekop değilse yani balık ufak değilse rüzgardan farklı olarak aşağı doru 1,2 vuruş ile asılır anlarsın. Rast gele kardeşim

10. delimavi_75

delimavi_75 Yeni Üye

çok saolun arkadaşlar hepinizin cevaplarını dikkate alıp akşam bi deneme yapim sonucu bildirecem.

11. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Bence vuruşu anlamamakla yada görmemekle ilgili bir sorun değil anlayamadığınız 10 vuruştan en az 1 tanesi kendi yakalanır zaten bence sorun başka, yem sorun olabilir, ama leşle bile balık alınabilir, takım kalındır balık huylanabilir, ama kalın takımla bile balık yakalanabilir verimi az olsada, ortamda balık yoktur sonuç alınamayabilir, yada ilahları kızdırmışsındır sana ceza kesebilirler :D