Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lüfer avım Sabah suyu 2.kasım.2013 Cumartesi

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında sivriceli tarafından paylaşıldı.

1. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

çanakkale-Ayvacık ve edremit körfezde kıyıdan ve t
    Değerli arkadaşlarım, o kadar balık yakalamışlığım var,atçekle olsun siırtıyla olsun,fakat bu güne kadar bir türlü lüfer avım hiç olmamıştı,yakalayamamıştım,
    bu sabah sevdamız üyelerinden (fahri) nickli fahrettinle,saat 05,30 da gelip beni evden alarak limana 06,00 gibi, teknemizi hazırlayıp avımıza 06,30 da başlayıp uzun oltamıza önceden hazırladığım zargan filetolarını takarak tekneden takımlarımızı bırakıp başladık dolaşmaya bir iki tur attıktan sonra meramızı değişip tekrar dolaşmaya başladık,benim ikinci dönüşte kamışım eğildi zaten elimdeydi,fahrettin ben aldım diyerek,makinamı sarmaya başladım çok geçmeden,kuzucuk teknemin içine girdi,tekrar yemleyip takımı bıraktım dolşmaya başladım, yine ikinci turda vurdu fakat acemilik herhaldeki alamadım tekrar vurdu dört defa vurmasına rağmen takıma takılmadı yem takmada hata var diyerek topladım takımı,evet yem dağılmış tekrar fileto takıp,suya bıraktım bu sefer başka bir yerde yine ikinciyi de aldım tekneye,bu arada fahrettinde abi bende aldım dedi ben tekneyi boş yaptım makinayı sararken iyi tasmalatmadı herhalde oda bıraktı, bu esnada başka tekneler geldi yanımıza yer daraldı tekneler sanki üzerimize gelircesine takımlar karışacak diye zorlanmaya başladık,hatta birisi fahrettinin takımın üzerinden geçerek pervaneye sardırıyordu bağırdık zor kurtardık,
    saatimiz ,08,30 a geliyordu yine fahri abi aldım diye sesini duydum boş yaptım tekneyi durdurdum çekiyordu bende çekmeye başladım bende balık yoktu tam tekneye geldi yine bıraktı fahrinin takımı benimki gelirkenher zaman ben eğer oltanın birine balık vurduysa tekneyi durdurursak ben makinayı hemen sararım çünkü orada balık var benimtakımda alabilir diyerek nitekim aynısı oldu,benim takımada vurdu ama onuda tekneye getirdik maalesef bize gülümseyip gitti,
    fahri abi avı sonlandıralım benim dönmem lazım dedi,bu tur son diyerek dönüyordum benim takıma son anda bir kuzu daha geldi,onuda tekneden içeriye aldık,4 adet suyuna gitti,3 adet bize gelmiş oldu, allah bereket versin diyerek avımızı sonlandırmış olduk,
    değerli arkadaşlarım en güzelleri sizlerin olsun,
    raporu çok acele yazdım kusura bakmayın hatam varsa affedin,
    sevgiyle kalın, balıksız kalmayın.

İlk aldığım balık Teknenin içinde,

Bu balıklarıda evde çekebildim,

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

Ramazan Abi. Ellerine sağlık. çok guzel luferler. darısı başımıza. Rastgele. selamlar

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Ramazan abi :)

5. ilgazpetcom

ilgazpetcom Aktif Üye

Ramazan abi süper balıklar darısı bizim başımıza diyorum :) daha lüferde siftahımız yok )

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Ramazan Abi,
    Güzel bir lüfer avı olmuş

7. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Ramazan ağabey. Her zaman rast gelsin.

8. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

Çok teşekkür ederim zeki'ciğim,inşallah, allah her zaman gönlüne göre versin,
    sabah fahrettin'le beraberdik,sevgilerimle.

9. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

Çok teşekkür ederim hamdi kardeşim.Sevgilerimle

10. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

Çok teşekkür ederim coşkun,inşallah,bende ilk olarak bugün aldım lüfer'i,allah sanada elbette bir gün rastgetirir,ve benim gibi olursun sevgilerle.

11. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

Çok teşekkür ederim şeref kardeşim.Rabbim her kese gönlünce versin inşallah,sevgiyle kal.