Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

LÜFER DİŞLİSİNDEN HAYIR YOK,BİZDE TURNA DİŞLİSİNE BAKTIK

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında night fisher tarafından paylaşıldı.

1. night fisher

night fisher Aktif Üye

Son yirmi günde ,üç defa uzunolta ile lüfer avına çıktık.Birincide merayı deniz anası basmıştı,oltayı dibe indiremiyorsun,resmen su muhallebisine olta attık.
    Diğerinde ,üç gündür lüfer tekniklerinin yerlebir olduğu ölçüde balık bolluğu olan meraya indiğimiz sabahın gecesinde,dev gırgırların balığı toplamasıyla(12000 lüfer alınmış) yine elimiz boş döndük.
    Son av, meraları yoklama şeklindeydi,beklentide yoktu,balıkta.
    Artık,geçenyıl suya iade ettiğim yüzlerce çinekopun,lüfer haline gelip geri döndüklerinde,bilcümle lüfer camiasına bizim teknenin ve takımların tarifini verdiği paranoyasına kapılmaya başladım:)
    Dön dolaş ,boş dön ,kurtlar oldu parmak gibi:) resmen jumbo oldular:)
    Kasım ayında göl seviyesi iyice düşer,boynuz otları (ceratophyllum demersum)su üstüne kadar ulaşıp,gölü kaplar.Gölün en derin yerleri,nispeten açıklıklar sağlar ki, gölün yemlik balığıda,avcı balığıda buralarda kümeleşir.
    Kış öncesi,enerji depolaması kaygısındaki turnaların kaşığa atladığı en iyi sezon bu aydır.
    Büyüyen kurtları dökme maksatlı,öğle üzeri gölün yolunu tuttuk.Üçtük beş olduk,üç beş balık tutup,adada pişiriverelim,güzel havanın tadını çıkaralım ,hepimiz olta atmasakta olur dedik.Haydi bismillah,göldeyiz:)

28 TEKNE SAYDIM MERADA

ESKİ KARAAĞAÇ KÖYÜ(LEYLEK CENNETİ) GÜZELDİR:)

12 turna 10 dakikada ayıklandı :)göl havası acıktırıyor:)

ARI GİBİ ÇALIŞIYORLAR:)

AFİYET OLSUN :) YARASIN:)

ÇOK CEFAMIZI ÇEKTİ,ÇOK BALIĞINI YEDİK:)

OĞLUM YAMAÇ,DÖRT BALIK İÇERİ ,BEŞ BALIK DIŞARI ÇALIŞTI BUGÜN:)

Bir ,birbuçuk saat kadar avlandık,adada güzel bir karatava ziyafeti derken akşam oluverdi birden.Toplamda kırkın üzerinde balık tutuldu,yirmibirini alıkoyduk,gerisi suya iade,tekneye kepçesiz alınmaya çalışılan bir yirmi kadarda
    kaçırmışızdır.Zaten derdimiz balık değil,yiyeceğimiz kadarı bize yeter,etrafta avlananların hepsi profesyoneller,adamların rızkına saygı göstermek lazım.

GÖLÜN GÜN BATIMI DÜNYADA BAŞKA YERDE YOK:)

HERKESE RASTGELSİN:)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Ekim 2013
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Fatih,
    Dişli dişlidir.. :)
    Çok güzel bir gün olmuş.
    Hem av hem piknik, hem doğa, hem temiz hava ve muhteşem manzara..

4. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Ekibi tebrik ediyorum.Süper günce olmuş eline sağlık.

5. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler, istavrit tutar gibi Turna tutmuşsunuz maşallah. :) Her daim rast gele.

6. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Öncelikle tüm ekibi kutluyorum, emeklerinize sağlık ve harikulade güncenizi bizimle paylaştığın için de teşekkür ederim Fatih :)

Herşeyden önemlisi Yamaç'a böyle güzel bir hobiyi aşılamış olmana çok sevindim, yüreğine sağlık, tebrik ederim :)

Sonra, Jumbo Kurtları tam anlamıyla dökmüşsünüz, buna çok sevindim. Hele ki, karatava muhabbetinize bayıldım, inan yazarken bile ağzımın suyu aktı, ellerinize sağlık, afiyet olsun :)

Ve, saldığın Çinekop'ların arkasından paranoyalar kurabilirsin hatta deniz anası muhallebisine olta da atabilirsin ve 12.000 balıktan bir tane alamamış da olabilirsin ama bu işleri yapmak için oralarda olmak ve unutulmayacak anıları yaşamış olmak bile en güzel trofe bence ;)

Devamı dileklerimle, her zaman rast gelsin...

7. night fisher

night fisher Aktif Üye

Aslında bu dişlinin avı diğerine göre çok daha zevklidir.ANCAAK,iş lezzete geldimi diğeri açık fark atar:) Bak yine Lüferim depreşti:) kurtları atmıştım güya:)

8. night fisher

night fisher Aktif Üye

Teşekkürler Mert:)Bu sene turna organizasyonu yapamadık birlikte,seneye nisanda yaparız inşallah:)

9. night fisher

night fisher Aktif Üye

Teşekkürler Sebahattin:):):)

10. night fisher

night fisher Aktif Üye

Çok teşekkür ederim Süleyman:)daha güzelleri tüm balık sevdalılarına gelsin:)