Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

LÜFER İÇİN YARDIM

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında huskynight tarafından paylaşıldı.

1. huskynight

huskynight Yeni Üye

Merhabalar

Adım Engin
    İstanbul Tuzlada oturuyorum.
    Geçen pazar lüfer çıktık ve 5 saat güzel bir tekne gezintisi yaptıktan sonra tekneyi limana bağladık ve eve döndük .Nerede yanlış yaptığımızı biliyorum ama yardımlarınızı bekliyorum.

0.50 misina kasnağa sarılı 100metre

1 adet halkaya 3 adet fırdöndüyü geçirdik ( 3lü fırdöndü mantığı oldu )
    Daha sonra 1. fırdöndüyü kasnaktaki misinaya bağladık.
    2. firdöndüyü 1metre 0,50 misina ile 250 gr kurşunla iskandil yaptık.
    3. firdöndüyü 3 kulaç 0,25 mm ile başka fırdöndüye bagladık fırdöndünün diger tarafına yine 3 kulaç 0,25 misina ile bağladıktan sonra sadece kaşığı bagladık (3lü ignesini çıkartarak ) dahasonra kaşığa çelik telli iğneyi bagladık ve fileto zarganayı iğnelere bağladık ve denize saldıktan sonra diğer teknelerin hızına göre kendi teknemizi ayarladık.

Fakat yinede Lüfer tutamadık.

Bilgi ve yardımlarınızı bekliyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sabora

sabora Daimi Üye

Öncelikle hoş geldiniz. Vallaha baktım baktım hiç birşey anlamadım yazdıklarınızdan. Hoş tekneden lüfer avı tecrübemde yok ama bence takımınızın bir resmini yada çizimini koyun ki anlaşılır olsun. Böylece bu işi bilen arkadaşlar da bakıp yorum yapabilsinler. Ayrıca sitede bayağı bir tekneden lüfer avı raporları var. Hatta videolu olanlar bile var. Biraz karıştırın siteyi bulacaksınız.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 24 Ekim 2012
  4. huskynight

huskynight Yeni Üye

Arkadaşlar daha iyi anlaşılması için resimde ekledim

Kaşık ne mantık der iseniz o gün yanımıza bir abi geldi ve kaşığı ön tarafa koymasının sebebi zargananın yem kovalayıyor gibi olmasıymış yem kovalayan zarganaya lüferde onu kovalıyormuş bana anlattıkları böyle

Ekli Dosyalar:

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Takım ve teknik doğru olsa bile tecrübe eksikliği avı engelleyen en öenmli etkenlerden biridir. En az onun kadar önemli olan diğer etkense yemin taze olmasıdır.
    Lüfer bazen yaprak zarganaya tav olurken bazen de sadece canlısını ister.

6. huskynight

huskynight Yeni Üye

EVET DOĞRU SÖYLÜYORUM TECRÜBE ÇOK ÖNEMLİ AMA BALIĞIN NE ZAMAN NE İSTEDİĞİNİ NASIL ANLAYACAĞIZ

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tecrübe ile.. :)

8. yolcu79

yolcu79 Yeni Üye

Aynı taktik ile bizde bugün Bursa Mudan yada avlandık sabah yakalanmış taze zargana ile malesef bizde yakalıyamadık benim kullandığım takımda ayni ama çelik telin bağlı olduğu 0.25 sufik misina zargananın dönmesinden dolayı yay gibi oluyor. araya cif fırdöndü koymama ramen bunu engelliyemedim bunu nasıl cözebilirim

9. umooth

umooth Aktif Üye

zarganayı iğnelere yanlış takıyor olabilirsiniz, gagalık kullanıyor musunuz?

10. yolcu79

yolcu79 Yeni Üye

zargananın iki gagasını birleştirecek şekilde ortadan takıyorum gagalık dediğiniz nasıl birşey

11. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Gagalık canlı yemin ağzına takılan ve yemin ölmemesi için nispeten küçük iğnelere denir. Ama kaşık arkası yaprak zargana da durum farklı, gagalığa gerek yok. Lakin kaşık arkasındaki halkaya takacağınız 3 lü iğnenin bir tanesini kırıp ikili hale getirebilirsiniz. O ikili iğnenin iki iğnesini de yaprak zargananın iç kısmından geçirip deri kısmından çıkardığınızda yaprak daha az döner.