Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

LÜFER ÖNCESİ USTALARLA MIRMIR ANTREMANI

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında özgür41 tarafından paylaşıldı.

1. özgür41

özgür41 Aktif Üye

Herkese selamlar; Lüfer beklentisi yüzünden diğer balıklara pek zaman ayıramamıştık...Son 2-3 kez lüfer deneyimleri vuruş almadan bitince mırmır ve eşkina denemelerine geri dönsek mi acaba diye düşündük...Bu arada bayram tatili ve işler araya girince denizden 2-3 gün uzak kalınca demek ki herkes özlemiş denizi ve balık tutmayı...Bayramın 2. günü Gölcük'te akraba ziyaretini tamamladıktan sonra akşam 8 gibi eve girdik..Telefonum çalınca ve arayanın balık arkadaşım olduğunu görünce hemen heyecanlanmıştım...Arkadaşım sahile çağırıyordu mırmıra...Kıyıya vardığımda ekibin 3 kişi olduğunu gördüm..Kimler yoktu ki ekipte Karamürsel'in en usta balıkçıları..Mürsel Duran, Mehmet Duran ve Fuat abi (namı diğer postacı Fuat abi..) yani ustalarımız...baktık ki ustalar ikişer üçer mırmırları almışlar...Heyecanla sallamaya başladım oltamı..5 dakika içinde çok iyi bir eşkina çektim..Ardından bende Necmettin kankamı telefonla aradım o da nasiplenssin furyadan diye...Vuruşlar balıklar ard arda gelmeye başladı...Ustalar show yapıyordu...Biz de kendi çapımızda tuttuk birkaç mırmır daha...Bir arkadaşın oltasını iri bir eşkina kopardı..Fotoğraf çekiminde 15 mırmır 1 eşkinamız vardı..1-2 arkadaş ayrıldıktan sonra 5 mırmır daha aldık( onlar fotoğrafta yok) Günü 20 nin üzerinde mırmır ve 1 eşkina ile tamamladık...Edilen güzel balık muhabbetini, içilen sigarayı,Karamürsel'in eşsiz manzarasını dostluğu paylaşımı saymıyorum bile...Gece 2 olduğunda biz de evimizin yolunu tuttuk..Herkese daha iyilerinin denk gelmesini dilerim...

Tuareq, hakan4117, TekAdam ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Özgür. Denizin bereketli zamanını yakalamışsınız. Muhabbetiniz bol olsun rastgelsin...

özgür41 bunu beğendi.
  4. getboga

getboga Üye

Valla harika olmuş. Bende bayramın 1. Günü aksami izmir gumuldurdeydim full klip bir sahil.bol kırmızı yaptığıni biliyorum ama hiç tutamadim :) geçen okuduğum. Siyirtma tekniğini denedim ve yem olarak kurutulmus sulunez ve madya parçası taktım. Tık yok malesef.havada ay vardı deniz yatıkti saat 10 civarıydi. Siz ustalar tekniginizi anlatirmisiniz benden iğne misina yem? Vs...

özgür41 bunu beğendi.
  5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Özgür
    Güzel av olmuş..
    Her zaman rast gelsin

özgür41 bunu beğendi.
  6. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler..Afiyet olsun..

özgür41 bunu beğendi.