Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

lüfer sahte ve kaşıkları

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında adil kaan tarafından paylaşıldı.

1. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

selamlar,

biliyorum bu konudan biraz baygınlık gelmiş olabilir sizlere ama yinede bi toparlamaya ihtiyacım var. nedeni ise önümüzdeki bir kaç ay bulunduğum yörede (güvercinlik/bodrum) lüfergiller boy göstermeye başlayacak hatta ufak ufak başladı bile.

benim daha önceden okuduğum kadarı ile lüfer için özellikle duel hardcore minnow ların iyi çalıştığını okumuştum. sizden ricam bir kaç renk-model sahte ile işime yarayabilecek kaşık tavsiyeleri.

cümleten rastgele.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ellidokuz

ellidokuz Aktif Üye

alba star toby 2 numara kaşık favorimdir.. biz burada genelde iğnesinde ki kırmızını söküp atıyoruz..(tekirdağ'da) bugüne dek en çok lüfer balığını da kendo haryu 95f 13 numarayla yakaladım tavsiye ederim.. bölge olarak farklılık gösterir mi o kadarını forumda ki bu işin ustası arkadaşlar çok daha iyi bilecektir.. bol şans

4. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Lüfer her b.ka geliyor. Ucuzlarından eğer uzakta ise ağır olanlardan al. Pilgrim, arrow, toby rocket kaşık da kullanabilirsin.
    Nefti dedikleri yeşil, portakal, mavi, sırtı mavi karnı kırmızı, pembe bu arsız balığı yakalamak için yeter yani elinde ne varsa. 8 cm den 18cm ye elinde sallanan ne varsa at. Suda sallanan demek istedim. Yanlış şey atma.

Oktay34, spindoctor ve KalamA bunu beğendi.
  5. KalamA

KalamA Daimi Üye

Ahahahaha :D

6. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

toby'i nasıl da unutmuşum bak : )
    hayru dan bi tane olucaktı bi yerlerde galiba.

sanada bol şans.

7. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

hueheeh :D
    tuttuğumu atıcam madem.

8. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

hayruya selam söyle abugarcia 16-20-24gr beyaz, mavi toby kaşıkları sana roketlesin. toby rocket ha, fırlattın mı kardak kayalıklarını bulursun.
    yoksa kosterin kamışını kırmayacak ağırlıklarından da olur. İstaköye gitmez ama işe yarar.

hayruda yok para ayırmak istemiyorsan bunların alba çakmaları da var.

KalamA bunu beğendi.
  9. spindoctor

spindoctor Aktif Üye

Adil selamlar bölge yumurtlamak için gelen canavarlara ev sahipliği yapıyor geçen sene neler yaptıysak alamadık silikon sahteme birkez hamle yapan oldu yarısını aldı gitti sahtenin iğneden ısırmadı malesef. 7-8kg hatta 10kg üzerini vuran arkadaşlarım var malum oltaya gelmeyince dalarak yine avladım olta attığım taşın dibinden geçen kofanaları gördükten sonra olta ile daha fazla uğraşmak istemedim. Büyük poper ile takımını koparıp giden bir arkadaşım var bende onun için bu sezon poper ile av yapmayı düşünüyorum. Kaşık hiç denemedim canlı zargana ile bırakma yapıp tutanları biliyorum inşallah bu sene birkaç tane denk getiririz. Şimdiden rastgelsin...

10. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Böyle büyük kofanalar varsa, boşver kofanayı lüfer varsa ben silikonlarımı bizim kedinin yavrularını koruduğu gibi saklarım.

Patchinko veya onun çakması Savagear panic prey çok işe yarar. Ayrıca Savagear yandan çarklı bir şey vardı durun şimdi bakıyorum neydi, side down prey' miş bununla da yakaladım.

Çantamda ayrıca Tackle House sound her zaman lüfer için bulunur. Bizim buralarda İstanbuldaki gibi kanalizasyondakileri kurşun takarak bulmaya gerek yok. Hepsi su üstüne yakın. Bu sound su üstü olup hafif olmasına rağmen kurşun gibi gider.

Ayrıca lüfer için Shimano Hirame Minnow Gatcho 11J Yeşil mart başından beri benim sahte çantamda dolaşıyor. Isırılmaktan genel ev çalışanına dönse de idare edecek durumda bu batar sahte.

KalamA bunu beğendi.
  11. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

valla başım döndü sabahtan beri kaşıklara bakmaktan. ince uzun tipte olanların alayı tükenmiş hiç bi yanda bulamadım. pilgrm ler var. toby roket buldum şimdi. yılan gibiymiş valla : )

panik prey bi garipmiş deneyecem mutlaka.
    tackle i ilk defa görüyorum. sahte dağarcığım genişledi yemin ederim sayende :D kaşık gibi görünüyo ama değilmiş. sardine deneyeceğim bi mahsuru yoksa : )
    shimano yu bulamadım.

valla içim şişti liste yapmaktan 2 gündür.

duellerden HCW ile HOKS u da ekledim listeye