Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

lüfer sahtesiyle levrek olur mu ?

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında Mert SALMAN tarafından paylaşıldı.

1. Mert SALMAN

Mert SALMAN Üye

Abilerim kardeşlerim merhabalar. Spin disiplini son zamanlarda ilgimi fazlasıyla çekmekte. Dün forum üzerinden spin kamışımı da alarak başlangıç düzeyini yakaladığımı düşünüyorum ( avenger 40b makinem ve luremania 6-21g 258cm kamışım) Sahtelere şöyle biir göz gezdirmeye kalktım ancak başaramadım :) öğrenecek dikkat edilecek çok fazla şey var. Onları da yavaş yavaş burdan kafama takıldıkça sizlere aktaracağım.Herşeyden önce vereceğiniz vermeyeceğiniz her türlü cevap nasihat bilgi uyarı vs için şimdiden çok teşekkür ederim.

ilk sorum şu: malzeme alımına başladım ki öğrenci doğası gereği ucuzdan başlıyor :D:D Powerline Bluefish Lure-2 Lfer Palamut sahtesi Muhtelif markal suni yemler AVmarketi.com böyle bir sahteye denk geldim. bu urunun acıklamasında palamut lufer sahtesı yazıyor. palamut lufer sahtesı ile levrek olmuyor mu? olmuyorsa sebebi nedir ? arasındaki farklar nedir bu konularda yardımlarınızı bekliyorum.

Tüm abilerime, kardeşlerime iyi geceler dilerim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Bu sahte bildiğim 2 gr dı ve bilye yok. Bunu genelde Boğaz'da surf kamışla kurşun arkası olarak kullanılır. Spine pek uygun değil. Ucuz ve iş yapan sahte istiyorsan. River kendo Remikson fortuna modellerine bak derim.
    Avcı balıklar her sahte ile yakalanır.

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

bu sahte surf takıma uygun kurşun arkası sahtesi spinle atamassın bunu..
    sana (floating) yüzen su üstü sahtesi gerek.. birde dalan sahte vardır yüzen sahteyle aynı ebat ve ağırlıklarda olabilir ama kıyı balıkçılığına uygun değil genelde derin sularda iş yapar teknede kullanılabilir...
    yüzen sahte sığ sular içindir çekmeyi bıraktığın anda su üstüne çıkmasıdır levrek için en az 15 gr ve üstü olmalıdır. uzunluk 120 mm ve üstü olmalıdır.. tabi bu sahtelerin aksiyon ve yüzüşü güzel olmalı bu yüzdende kaliteli sahtelere yönelmen gerekiyor

bu link de spin disiplininde kendini fazlasıyla kanıtlamış sahteler var hemde kalite hem uygun fiyat

http://www.baliksevdam.com/forum/showthread.php?t=15435

mrt55 bunu beğendi.
  5. Balıkçı murat

Balıkçı murat Aktif Üye

Bunu spinle atamazsın, atsanda en düşük atarlı kamışla bile çok kısa mesafe atabilirsin. Bu tip ucuz rapalalarla uğraşmamanı tavsiye ederim boşa kol yorarsın.

Onun yerine remikson, oskar gibi markaların rapalalarını tavsiye ederim, ucuzdur idare ederler. Ayrıca KENDO hem ucuz hem iyidir.

Öğrenciyim param yok diyorsan güzel kaşıklar var. Kaşık hem ucuzdur hemde güzeline gelirsen lüfer ve levrekte verimlidir. Daha pazar günü 5TL lik kaşıkla kiloluk levrek aldık.

Bol balıklar bereketli avlar dilerim.

6. barisgirgin

barisgirgin Aktif Üye

15 gramlık sıyırtma kurşunu bulabilirsen 1 kulaç beden yapıp spinle atçek yapabilirsin boğazda balık su üstü olduğunda bu şekilde alanları bizzat gördüm, elinde varsa bu şekilde kullanabilirsin yoksa şayet para verip alma kamışın atar değer aralığındaki sahtelere bakmanı tavsiye ederim.

7. Mert SALMAN

Mert SALMAN Üye

cevaplar için teşekkürler başlangıç olarak iki adet kendo haryu ve bir adet rover 98 ıle basladım.umarım bol balıklı olurlar :)

mrt55 bunu beğendi.
  8. explorer

explorer Aktif Üye

Dişli Balıkların hepsi sahte yemlere dalar...Önemli olan avlanılan meranın derinligine göre kullanıcagınız sahtenin dalar derinligini iyi seçmek ve uzak atımlar için kesinlikle minimum nacizane önerim 15gr ve üzeri agır sahteler kullanmanız.Hafif sahteler karadan atışlarda ve özellikle denizden esen rüzgarlarda hezimet oluşturuyor.Sandaldan, iskele, mendirek, liman gibi yerlerde hafif sahteler idare eder.
    Rastgele...

9. GRAFTT

GRAFTT Üye

Bulrag topla ben bu sahtelerle 2 adet levrek aldım zamanında. Ragot silikonla uğraşmak yerine bunlardan takıp denedim ve iyikide denemişim :)