Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lüfer ve levrek için favori sahte önerileri lütfen

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında nuri özçelik tarafından paylaşıldı.

1. nuri özçelik

nuri özçelik Aktif Üye

Arkadaşlar uzun yillar amatör balikciyim ancak spin konusunda forumdaki araştırmalar dışında hiçbir bilgim yok sizden ricam kullandığınız ve (hani banko sahtem derizya) buna benzer sahte onerileri istiyorum hedef genelde lüfer ve levrek şimdiden teşekkür ediyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ryetik

ryetik Aktif Üye

Merhaba ;

Balığa çıkığımda lüfer için çantamdan çıkaradığım ilk sahte her zaman Ima Gyodo Heavy Surfer 90S HS003 rengidir. (Derin sularda kullanıma uygundur , hızlı çekmeniz gerekir.)

Levrek içinse gündüz için Shimano Exsence Silence Assassin 140F 02T , gece için 05T rengidir.

4. nuri özçelik

nuri özçelik Aktif Üye

Teşekkür ediyoum ağırlıklarinida söylerseniz sevinirim spin de kullanicam malum

5. ryetik

ryetik Aktif Üye

Rica ederim. Heavy Surfer 9 cm 30 gr , Silent Assassin 14 cm 23 gr.

6. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Lüfer için duel 13 cm hoks
    Levrek için favori yok. Bir çok değişiklik gösterir sahte seçimi, ama her zaman çantamda birer adet maxrap fb ve fs bulunur.

7. nuri özçelik

nuri özçelik Aktif Üye

Teşekkürler mümkün mertebe fazla sahte önerisi istiyorum çünkü her yolum düştüğünde 3, 5 tane alıyorum.

8. kartallı

kartallı Aktif Üye

Hafif olmasına rağmen hiçte hafife alınmayacak bir sahte var.Pelikanın nitrosu. mavi nitro 44 , 10 cm. nice pahalı sahtelere diz çöktürmüş bir sahtedir.Bütün geçen seneki lüfer sarıkanat avlarımı bu sahteyle yaptım ve çantamda çok değişik çok farklı hatta pahalı sahteler olmasına rağmen bu sahteyle güzel balıklar aldım. Fiyatıda uygun.Fakat iğnesi iyi değil.Çıkartıp siyah dar uzun üçlü kanca takarsın.

9. nuri özçelik

nuri özçelik Aktif Üye

Evet cok haklisin boğazda benimde favorilerimden 3yedekli olarak kullanıyorum ancak ben daha çok palamutta verim aldim o sahteyle. Teşekkür

10. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Rapala
    Maxrap 11 ve 13 cm ler için kodlar fb, fs, fanc, limon ve ghost yani mor kafa....
    X-rap Kafana göre al ama çok dalar söyliyim sığ sularda kullanma

Daiwa
    Morethan xroll modeli sardine ve anchovy al bide beyaz ghost var o da çantada bulunsun
    Shore line shiner da sadece dive tune 14.5 cm var levrekte süperdir ama fazla dalar, sığ sularda kullanmanızı önermem... bide limonu alın tabii ki
    Shore line shiner ın diğer modelleride levrekten ziyade lüferde çok avcıdır.

Maria chase: 10.5 cm in hangi modelini alıp kullansanız iş yapar. Az dalar sığ sularda da kullanabilirsiniz.

Duel: Zaten önermiştim hoks modeli lüfer katilidir ama levrekte ben verim alamadım.

Duo: Güzel modelleri var ama kullanmadım

Geriye kalan sahteleri de sen artık seçecen.

11. nuri özçelik

nuri özçelik Aktif Üye

Çok teşekkürler bu sahteleri bir mağazadan tedarik edebilirmiyiz acaca anadolu yakasinda.
    Birde ortalama magaza fiyatlarını biliyormusunuz