Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lüferde Mutlu Son

Konu, 'Genel Konular' kısmında Emir Şengezer tarafından paylaşıldı.

1. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. oktay16

oktay16 Moderatör

20 cm de yetmez Emir - 24-26 cm olmalı..... iş yapıyorlar işte....

4. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

20 cm lik Lüfer familyasından olan balık Lüfer değil çinekop'luktan yeni çıkmış sarıkanattır. Bence Lüfer demek için boyu en az 40 cm olmalı...

5. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

19 cm bildiğimiz çinekop zaten. Dediğin gibi minimum 25 cm olmalı. Benim takıldığım yer neden yuvarlak hesap 20 değil de 19 ? Rant sahipleriyle pazarlığa mı oturuyorlar balık boy limitini belirlerken ?

Bu bir memleket meselesi olarak görülmedikten ve caydırıcı yaptırımlar uygulanmadıktan sonra bu sezon da tezgahlarda yaprak görürüz gibi geliyor.

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Ben tezgahlarda 19cm nin altında çok balık göreceğimize dair bahse girebilirim.
    Aynı şekilde amatörce avlananların kovalarında da...

7. Tolga

Tolga Aktif Üye

Bir zamanlar Ata Demirelin programında bir hoca tiplemesi vardı hayvan isimlerinin nereden geldiğini söyler ve açıklama yapardı. Yaptığı açıklamadan sonra da ''açıkçası bana pek inandırıcı gelmedi'' diye de söylerdi.
    Bu da bana pek inandırıcı gelmedi. Şeref Ağabey'in dediği gibi hem amatör avcıların kovasında bolca hem de balık tezgahlarında bolca olacağı kesin.

8. BİROL

BİROL Daimi Üye

25 cm olmalı idi.NEyse bu da bir adım diyeceğim ama züğürt tesellisi olacak.
    İnşallah levrekte de boy düzenlemesine giderler ve en azından 30 cm yaparlar inşallah..

9. Latif Uğurluçimen

Latif Uğurluçimen Aktif Üye

Bu alınan karar, ticari balıkçılar için anladığım kadarıyla oltacı için de geçerli mi?. Yoksa oltacı için başkaca bir boy limiti kararı çıkmış mı?.

Mini pusula: lüfer yumurtadan çıktığı andan eceliyle öldüğü ana kadar eriştiği boy aralığı ne olursa olsun, ismi lüferdir. Trolcülerin kafa karışıklığı yapmak ve her boyuna ayrı isim vermek çabası, yakalanabilir ölçülerde çeşitlilik yaratma çabasıdır. Bu yolu da gayet iyi kullanarak litaratüre sokmuşlardır.

10. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

98 - 99 yılında birden 14 cm e çekmişler şimdi bu hatalarından dönmüşler filan da, yeterli denetim ve cezalandırma olmadıktan sonra isterseniz 30 cm'ye yükseltin genede işe yaramaz.

11. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

20 değil çünkü gırgır sahipleri 19 cm.e bile zor razı olmuşlar. Öyle olunca daha az balık avlayabileceklerini düşünüyorlar sanırım.
    Neyse bu da birşeydir. Eğer denetlenirse tabii ama çok zor. Birkaç kasa istavrit için kıraça sürüsünü çeviren ve istavritleri ayıklayan bu adamların çinekop boy limitine uyacağını tahmin etmiyorum.