Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lüfere Niyet ,İskorpite Kısmet :) 07.09.2013 Kuruçeşme Organizasyonumuz

Konu, 'Gerçekleşen Balık Avı Organizasyonlarımız' kısmında Melih tarafından paylaşıldı.

1. Melih

Melih Aktif Üye

Sevgili Arkadaşlar ,

Daha önceden kendi aramızda tertiplediğimiz ve sayımızın hızla arttığı 7 Eylül Kuruçeşme Lüfer Organizasyonu Gerçekleşti :)

Daha önceden belirlemiş olduğumuz meraya ben yoğun trafikten ötürü 18:00 civarı anca varabilmiştim benden önce orada olan asker arkadaşım ve kadim dostum Ziya Murat alanı ele geçirmiş meydana yayılmıştı bile :)

Hemen akşam için taze istavrit için kolları sıvadım ve 50 gr kurşun ile su üstü yemlik taze balık toplamaya başladık , yaklaşık 1 kilo civarında istavrit livarda canlı kalmak üzere yerini almıştı...

Geceye ilk gelen Murat Abide bizimle birlikte istarvit toplamaya başladı akıntının çok olmasından ötürü lüfer yerine iskorpit ve gelincik denemeleri için tertip aldı.

Daha sonrasında Burak Abi ve Gökhan Abinin Katılımları ile sayımız 5 Olmuştu. Akıntının Çok Olması ve 170 Gram Kurşunun bile sürüklenmesi zor bir gece yaşayacağımızın göstergesi olmuştu. Sonrasında bize sürpriz yapan erdem kardeşimde aramıza katılmıştı. Yeni aldığı kamışların denemesine hiç beklemeden geçen Erdem in atışları kıskanılacak cinstendi :)

Saatler 22:15'e yaklaşmış mideler açlıktan zil çalmaya başlamışken Malum İstanbul trafiğinden geciken Muammer ve Hüseyin'i dört gözle beklerken yaklaştıklarının haberi aldık ve midelerimizin heyecanı ile ben onları karşılamaya gittim :) Hemen mangalı yakıp kefmize kaldığımız yerden devam ettik :)

İlerleyen saatlerde Süleyman Abi , Selahattin ve Seyit Kardeşimin Katılımları ile Az Balıklı Ama Bol Muhabbetli Bir Gece Yaşadık.Geceye katılım gerçekleştiren herkese Teşekkürlerimi Sunuyorum.Bir sonraki güzel gecelerde görüşmek üzere...

Balık durumuna gelince :) Boğazdan Lüferi Sadece Geçerken Gördük :) Sabaha kadar 9 İskorpit ve 3 Gelincik Aldık Sabah Suyunda İse Biraz İstavrit Topladık...

Gecenin Olayı : Seyit'in Kamışının Kendisine Elveda Demesi

Gecenin Şanssız İsmi : Ziya Murat'ın Migrenin Tutması

Gecenin Şanslı İsmi : Sevgili Kardeşim Hüseyin'in İskorpitleri Toplarken Birinin Parmağına Vurması ( Ama Hüseyin Tedavisini Orada Gerçekleştirdi ve Sıkıntı Olmadı )

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Levrek@

Levrek@ Aktif Üye

Kamışım Artık Anılarda :)

Çok Yakında Yeni Kamışımla Organizasonlarda Boy Göstereceğim :) Balık Bahane Muahbbet Şahaneydi :) Bir Dahaki Organizasyonu İple Çekiyor Olacağım Saygılarımla :)

Kırılan Kamış olsun , Kalpler Kırılmasın :)

4. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Aranızdan erken ayrılsamda, güzel bir akşamdı boğaz havası aldık 2 muhabbet ettik o da yetti tekrar görüşmek ümidi ile...

5. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

sağda atamazın çok sevdiği yatı savarona arkasında ışıl ışıl köprü manzarası mis gibi boğaz havası oltamı boş bırakmayan iskorpitler :D sabaha kadar yanan mangal doyumsuz muhabbet herşey çok iyiydi şahsen çok keyif aldım. herkese teşekkürler güzel bir geceydi.

biraz daha taze ve iri istavritimiz olsa idi inanıyorumki oradan lüfer çıkartılırdı ;)

6. oktay16

oktay16 Moderatör

Boğazda avlanmak gerçekten zor iş ekipman kalitesinden tutunda avcının tecrübeli olmasına kadar bir çok aşaması var anladığım kadarı ile, bana henüz kısmet olmadı fakat 170 gr kurşunun bile akıntıya kapılmasına şaşırıyorum gerçekten,:) Herşeye rağmen muhabbet dolu ve balıklı bir gece olmuş tüm ekibe selamlar :)

7. Melih

Melih Aktif Üye

Katılıyorum Kardeşim :) Lüfergiller İyice Bir ayak Bassın Daha Güzel Avlar Yapacağız :)

8. Melih

Melih Aktif Üye

Abicim Kalsaydın Emin Ol İskorpitin Kralları Oltanı Ziyaret Ederdi :) Sen Ayrıldıktan Sonra Min.Ortalama 300 Gram Geldiler

9. Melih

Melih Aktif Üye

Lüfer Biraz Daha Girsin O Zaman Yine Deneriz Kardeşim :)

10. Levrek@

Levrek@ Aktif Üye

İnşallah :) Japonlar Benim İçin Kırılmayan Kamış Yapmaya Karar Vermişler O kadar Acımışlar Bana :)

11. Melih

Melih Aktif Üye

Teşekkürler Oktay Abi ,

Bir Sonrakinde Senide Aramızda Görmek İsteriz. :)