Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

LÜFERİN PEŞİNDEN

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında mahmutignak tarafından paylaşıldı.

1. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Serüvenimiz Eylül sonunda başladı.Av ortağım Ramazan'nın ,yeni aldığı motorla forumdan arkadaşım İlker Şen'le birlikte .Haftalar geçmesine rağmen kayda değer bir balığa rastlayamadık.Sonraları avlarımız turistik gezilere dönüştü.:D:DBir hafta Karaburun seferi,Öbür hafta Rumelikavağı ve Rumeli feneri diğer haftalar Sarayburnu-Balat-Arnavutköy İstanbul kazan biz kepçe misali...:D:D Ramazanla birlikte süper motorsiklet maceralarımız oldu.Kazada yaptık cezada yedik.Ama yolumuzdan dönmedik.:D:D Bir ara kendimizden şüphe edecek duruma geldik.:DBen takımımıza Balık tutamayan balıkçılar takımı adını koydum.:harika::harika:Bu arada sitenin sıcak fırsatlar köşesinden kamış ve makinayı da revize ettik.Arkadaşlarımızın tecrübelerine dayanarak Shimona speedmaster 200 gr atarlı kamışla,Shimona Power Aero 10000 xt makina.

En sonunda büyük göç şiddetli bir şekilde başladı.Balık karaya çıkmak üzereyken Ramazan ultra açık atışlarıyla,ben ise uzağa atamayan balıkçı olarak Lüfer familyasının gözleri kör olan üyelerinden tutmayı sonunda başardık:harika::harika:

25.11.2012

30.11.2012

02.12.2012

07.12.2012

09.12.2012

En üstteki sarıkanatın içinden çıkanlar.İki kıraçayı yuttuktan sonra balık hala rapalaya saldırıyor.Bu balıkların beslenme kültürlerine fikir olması açısından...

Bu avlarda sıkça kullandığım bazı rapalar.Renk kodlarını hatırlayamıyorum:confused:

Gece rapalasında öne çıkanlar ise ben Rapala Husky Jerk 60 mm kullandım.Diğer kandırıcılara açık ara fark yaptıRenk kodları:S-GFR modelleri Bunların fotoları yok.Kendilerini boğazın serin sularına defnettik

Tüm balık sevdalılarının yeni yılını kutlarım.2013'ün herkese bereketli avlar getirmesi dileklerimle...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Mis gibi balıklar ve özenle hazılanmış bir rapor. Ellerinize sağlık. Yeni yılda da bereketli avlar dilerim.

4. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Şu boğaza gömdüklerimizi düşündüğümde moralim bozuluyor. Bu sebeple uygun fiyatlı kandırıcılar ağırlıkta kutumda. Ancak 10-15 lira arası kandırıcıları da bulundurmazsam kendimi çıplak hissediyorum.
    Her neyse!
    Tebrik ederim ve devamını dilerim. Son günlerde avlanmadınız sanırım?

5. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Teşekkürler Akın Kaptan.2013 yılında bol trofeli avlar diliyorum.

6. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Bazen balık seçici oluyor.Acaba şu mu,bu mu derken kayıplar kaçınılmaz oluyor.Kardan sonra geçtiğimiz cuma günü gittim.Yaprak ve kıraça ağırlıktaydı.Cumartesi gitmeye değmez dedim.Bu sefer sarıkanat yapmış:D.Pazar gittim.Kılçık yoktu. Kısacası gününü tutturamadık...

7. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Her zaman demişimdir. Bu balık kasımdan itibaren bollaşıyor. Fakat ne kadar söylersek söyleyelim eylül ekim ayında vaktinden önce peşine düşüp telef oluyoruz illaki :D Neyse o da ayrı keyif.
    Çok güzel avlar yapmışsınız ekip ile. Ramazanın ultra açık atışları etkili olmuş gerçektende :)
    Resimler ve bu güzel rapor için teşekkür ve tebrik eder, yeni yılda da başarılı avlara imza atmanızı canı gönülden temenni ederim.

8. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Teşekkürler Birol.Kendi çapımızda takılıyoruz işte.Seninde belirttiğin gibi,önemli olan balık tutmak değil,önemli olan balıkta olmak.Gidiyoruz işte sizlere rastlıyoruz,tanıdıklarla selamlaşıyoruz,görüş alışverişi ve dönüş.

Bu balıklar uzağa atamayan balıkçıya ait:D.Sadece benim balıklar.Ramazan'ın tutdukları ayrı:harika:

2013 yılında bol trofeli avlar dilerim.Sağlıcakla kal....

9. magnificent

magnificent Aktif Üye

Ultra değil Mahmut abi Extreme uzak olacaktı o. Ultra açık atan Furkan Karıştırdın sen... :D
    Bide ben bu sene balığa iki kere denk ggelebildim Onda da intikamımı acı aldım yalnız.Bunlar Mahmut abinin balıklar.Kendisi hafta içide operasyon yapabildiğinden.
    Bizi solladı bu sene. :)

Hayırlı olsun Mahmut abi bereketli avlarının devamını diler ellerinden öper soranlarada selam ederim.Allaha emanet ol.Kendine iyi bak.Harçlığını idareli harca. Bay..

10. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Teşekkürler Ramazan.El öpenlerin çok olsun:harika: Furkan'la bir kapışın bakalım.Hatta Bülent'te söyleyelim Berat'ıda getirsin.Videoya alalım.Sonrada siteye koyalım:D:D Ultra açık - extreme karşı...

Bende senin noelini kutluyorum Ramazan.:harika:

11. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Bizler dereceye giremeyiz arkadaşlar. Belki Berat ile Furkan arasında geçer yarışma :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 31 Aralık 2012