Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

LÜFERLER VE SAZ ARKADAŞLARI 14/01/2015

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında mahmutignak tarafından paylaşıldı.

1. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Hava durumu tahmin sitelerinden bu günün bahardan kalma bir gün olacağını öğrendikten sonra ava gitmeye karar verdim.Aslında biraz da işlerim vardı.''Nasıl olsa balık yoktur,biraz antreman yaparız'' diye içimden geçirdim.06:00 uyandıktan sonra işlerimin yoğunluğu tekrar aklıma geldi.1,5-2 saat takılır gelirim diyerek kendimi tekrar ikna ettim.Avlağa geldiğimde saat 07:00 civarıydı.Benden başka kimseler yoktu.Biraz sağa sola baktım.Az ilerde Hakan Abiyi gördüm.Yemliye yatırmıştı.Takımları Açtım 200 gr kurşunla birlikte sahteyi fırlattım.Bir kaç tur çevirdikten sonra balığı aldığımı hissettim.Ama karaya nasıl alacaktım.Karabataklar devriye geziyordu.:)Kıyıya yaklaştı ve karabatağın hamlesi geldi.Son bir atakla Karabataktan balığı kurtarım.Kovaya attım.Denizde karabatağın hiç böyle sürü halinde dolaştığını görmemiştim.50-60 tanesi aynı yerdeydi.Üçüncü atışımdı galiba 6-7 tur sardım makinenin kolu birden ağırlaştı.Ne oluyor falan derken kafa atışlarını hissettim.Denizdeki misinayı gezdiriyordu.Bir taraftan da Karabatağı kesiyorum.Nerede bu diye?Kıyıya yaklaştı ve karabatak daldı.Makinenin kolunu biraz daha hızlı çevirdim.Sonunda Karabatağı da çalımlayarak ilk lüferi kovaya göndemiş oldum.:komik: Ben :3 Karabatak:0

1.jpg

Tahminlerimin ötesinde balık vardı.Bu arada @Fecri Abiyi gördüm.Gel abi dedim o gün bu gün.@Fecri Abiye ufak tiyolar verdikten sonra beraber atışlarımıza devam ettik.Balık var ama Karabatak çok arsız.Gitmiyor bir yere mübarek set çekti önümüze.En sonunda amacına ulaştı.Resimde görülen sahteyi de denize vermiş olduk.Durum 3-1 geldi.Sonra ne oldu anlamadım hepsi birden uçarak merayı terkettiler.Bizde rahatlamış olduk.Balık bazen hızlıydı bazen seyrek ama neticede çok zevkli bir avdı.7:30 da başlayan macerayı 11:00 gibi noktaladım.Tüm hobidaşlara keyifli avlar dilerim.

3.jpg

140120151080.jpg

140120151085.jpg

140120151087.jpg

4.JPG

Bunlarda saz arkadaşları

IMG_3986.JPG

Bu avda 200 gr kurşunla birlikte çeşitli uzunlukta sahteler kullandım. @Fecri Abinin belirttiği gibi bütün açık renkli sahteler çalışıyordu.Bana göre Strike Pro Jl-119 F Arc Minnow 75 Serisi Suni Yem C101 ile 624 T daha iyi çalışıyordu.

Tgy, Hamdi, trakonya79 ve 11 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Fecri

Fecri Aktif Üye

Tebrikler Mahmut, afiyet olsun.
    Ayrıca, güzel rapor.:harika:

Hep rastgelsin.

mahmutignak bunu beğendi.
  4. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Teşekürler @Fecri Abi uzun süredir böyle av yapmamıştım.Hep rast gelmesi dileklerimle...

5. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Vay reizler. Balığa mı denk geldiniz :)
    Allah bereketini arttırsın. Devamı da nasip olsun.

6. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Süper av :) Haftaiçi bereketi güzel olmuş, her daim rastgelsin :)

7. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

@gurcansap akşam sana pm attım.Gel deniz havası alalım diye ama Pm kapalı gitmedi

gurcansap bunu beğendi.
  8. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Teşekkürler @Selahattin .Herkese rast gelmesi dileklerimle....

9. budun

budun Aktif Üye

Maşallah diyelim .Süper skor olmuş .tebrik ederim.:)

10. sessizdenizci

sessizdenizci Daimi Üye

Tebrikler, balığın hala olması çok güzel haber. Ben hem işimden hemde bulunduğum semtten dolayı hafta içi boğaza gidemiyorum ama geçen sene balığın az olduğu zamanlarda bir iki kere girtmiştim. Kalabalığın olmadığı yerde balık tutmanın zevki bir başka ;)
    Avınız daim olsun...

11. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Teşekkürler @sessizdenizci benimde balıktan yana ümidim yoktu.En kötüsü antreman yaparız dedim.

Teşekkürler @budun .Sizede rast gelmesi dileğiyle...