Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lüferoski'den Levrek Show 2013

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ozan1977 tarafından paylaşıldı.

1. ozan1977

ozan1977 Aktif Üye

konuyu sedat kardeşim adına açıyorum şifresini unutmuşta birazcık:))sevgili dostlarım 2 hafta önce ani bir kararla 4 günlüğüne memlekete gittim.tabi buda levrek yakalayabileceğimin habercisiydi..daha yolda kafamda bir sürü tilki dolaşıyordu..avlanacağım anı sabırsızlıkla bekliyordum..takım taklavat ne varsa götürdüm..ilk gün fenerbahçe konyaya mağlup olduktan sonra sinirli bir şekilde ava gittim saat 24.30 gibi..önce limandan teke süzdüm.yalnız ne denediysem sabaha kadar hiç bir vuruş alamadım.2.gün teke ile bol bol eşkina yakaladık ufak boyları saldık.3.gün dinlendim ve o gece güzel yağmur yağdı ve dereler denizi belli oranda bulandırdı.buda benim son av günündü.denizin bu şekilde olması levreğin habercisiydi..neysee avlağa vardık bu sefer 2 paket boru kurduda almıtım yanıma.2 oltaıda köstekli takımla dibe yatırdım.yarım saat sonra ispari büyüklüğünde bir karagöz aldım..oltaları ymledim bekledim vuruş olmadı. oltanın birine karagözü takıp kayalığın arka tarafına yatırdım.aradan 15 dk geçtikten sonra kamışın ucukadar indiğini gördüm resmen yaylandı ve kalama resmen bağırıyordu.oltayı elime alıp 10 sn bekledim ve tasmaladım balık oltada.ama unuttuğum bir şey vardı.misina 035 ti çok yıpranmıştı geçen senenin yükü üstünde idi..değiştirme fırsatım olmamıştı..neyse balık 5 dk beni uğraştırdı denizin üzerinde kıyamet kopararak bana doğru geliyordu ve ben zangır zangır titriyordum.bu olay akşam hava kararmasına yakın gerçekleşti..yeğenden kepçeyi çabuk getirmesini istedim ve o anda balık öyle bir basıyorduki kalama falan yalan oldu.balık bir kıyılıyor birde açılıyordu..sabrım klamadı kıyıladığı bir anda sert davranmış olacağım ki misina çattttt etti bu sesi unutamam içimin yağları erdi bu olmazdı...paşa derin sulara doğru gitti..yaklaşık 1,5 saat sonra 1 adet barbun yakaldın diğer oltayla..kovaya attım ve hava motorunu çalıştırdım..o arada makinaların misinalarını değiştirdim.gece 03.00 olmuştu mera değiştirdim geçen sene balık aldığım mekana geçtim körünün üstüne..kovada iyi bir şekilde yüzen barbunun altçanesine iğneyi geçirdim ve köprüden aşşağıya usulca indirdim.her geçen dakika istanbula geliş vaktimin geldiğini hatırlatıyor ve artık balığı yaklamam gerektiğini söylüyordu ve bu arada 1 paket çekrdek yemişiz..aman allahım o da ne kamışın üzerindeki biomaster çıldırdı kamışın ucunu zaten göremiyorum suya dik bir şekle geldi...olayı elime aldım 10 dk uğraştırdıktan sonra balığı derenin kenarına sürükledim köprünün üzerinden.yeğende aşağıya inip balığı aldı geldi...ilk işim kardeşim ozana balığın resmini göndermekti.saat 04.30 gibi.bana öyle demişti saat kaçolursa olsun gönder demişti..ve balığı alıp sabah istanbula döndüm...bu akşamda ozan kardeşimin evinde ozanın elinden bu balığı hep birlikte ailecek mideye indirdik.balığın yarısı tepside yiyemedik inanın..sofra sağlamdı ziyanda etmedik.çok güzel oldu.

balık 2 900gr gelmiştir.
    takım makinatan gelen misinaya 3lü çarpa iğne bağlanıp yemlik balığa iliştirildikten sonra suya indirilmiştir..

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. İrfan

İrfan Moderatör

Bi balık bu kadarmı omur olur.ne bulursa yiyor aynı ivedik.:) tebrikler güzel av ve hakı verilmiş.:)

4. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler :) Avı mı tebrik etsem, masayı mı, bilemedim.. Afiyet olsun on üstünden on bir masa olmuş, ağlatmamışsınız daha ne olsun :) Daha nicelerine rastgelsin :)

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Ozan (yoksa Sedat'mı demeliydim)
    Balığın biri kaçmış ama gelen de kaçanı aratmamış.
    Yemek görüntüleri de enfes.
    Afiyet olsun

6. kgndz

kgndz Üye

Kardeş sen ne yaptın yaaaaaa

tebrikler, afiyet olsun

Kemal

7. Theseus

Theseus Aktif Üye

Tebrikler ama av için değil,üşenmeden kare kare yemek tarifini resimleyip yayınladığın için. :harika:

8. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Sedat merhaba,

Anlatımıyla ve sunumuyla muhteşem bir av güncesi yaşamışsınız, tebrik ederim. Ozan'ın da emeğine sağlık ;)

Onca emek sonucunda balığı ziyan etmemeniz de takdire şayan, afiyet olsun.

Her zaman rast gelsin...

9. oktay16

oktay16 Moderatör

Uzun zamandır yoktun ortalıkta sedat kardeş, dönüşün muhteşem olmuş, hem av hem sofra tekdire şayan ellerine sağlık kardeşim:)

10. balıkçı pehlivan

balıkçı pehlivan Aktif Üye

işte budur.

11. fthdmr

fthdmr Aktif Üye

avdan çok masa ve mezelerin hazırlanışı ön plana çıkmış :D elinize sağlık hem av için hem masa için ee bu kadar uğraşmışsınız av raporu yazmışsınız birde tarifleri yazaydınız daha süper olurdu :D