Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lüks ışığı hariçinde ne kullanabiliriz ?

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında mamuli tarafından paylaşıldı.

1. mamuli

mamuli Yeni Üye

Merhabalar lüfer haberleri gelmeye başladı sonunda. Tekne ile gece zokalı lüfer avı yapmayı planlıyorum. Lüks hariçinde kullanabileceğim ne tür bir ışık kaynağı vardır. Lüks hariçinde başka ışık kaynağı kullanan deneyen var mı acaba. Teknemde portatif 60 amper balık bulucu için kullandığım akü bulunuyor. Aküyü evde şarj edip balığa çıkacağım zaman kucaklayıp tekneye atıyorum. Şimdiden teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Merhaba günümüzün favorisi olan düşük tüketimle, güçlü ışık sağlayan LED çeşitlerini kullanabilirsiniz

mamuli bunu beğendi.
  4. mamuli

mamuli Yeni Üye

Kullandığınız bir model var mı watt ve renk olarak. Link varsa daha faydalı olur.

5. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Sakın yeşil kullanmayın.
    Şimdi laser denen küçük el lambalarında geniş alan kafaları da var bunların. Şarjlı ve kullanımı pratik.
    Balıkları inanılmaz korkutup kaçırıyor.
    Suya küçük çapta ışık verenlerini tuttuk hepsi tüydü. Kimisi ışığın üzerinden su dışına atladılar.

Gün ışığı, 5000-7000 kelvin arası iyidir.
    850-865 gibi kodları olanlara bakın.

mamuli bunu beğendi.
  6. barisgirgin

barisgirgin Aktif Üye

10-15 ledli kaliteli bir kafa lambasida olabilirmi ki acaba

mamuli bunu beğendi.
  7. mamuli

mamuli Yeni Üye

İşte hiç bilmiyorum ne olur ne olmaz diye. Ama 10-15 ledli kafa feneri biraz zayıf kalabilir gibime geliyor. Tecrübe etmiş birinin tavsiyelerine ihtiyaçım var. Lüks hem ağır oluyor hemde tehlikeli olduğunu düşünüyorum. İlla başka bir çözüm bulan vardır ama işte o tecrübeyi bulmak sorun :))

8. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

ben teknede veya denizde denemedim ama elektrik elektronik teknikeri olarak size tavsiyede bulunmak istedim, aydınlatmak istediğiniz alan kadar şerit led, spot led veya armatür led kullana bilirsiniz 1 metre şerit led (SMD 3528 Gün Işığı 2700-3500 K ) metresinde 60 led bulunan şerit ledin 1 metresi 0,5Amper akım çeker ve tüketim 6 Watt dır ve 1 metresi ışık akısı 300 lm dir.(led üreticisine göre rakamlar ortalama değişir) isteğe göre metraj uzatılabilir.

mamuli bunu beğendi.
  9. medmarine2

medmarine2 Aktif Üye

Geçen sene tekne altına yeşil şerit smd led çektik. Tutulan balık adetinde bir değişiklik olmadı.(Ortalamaya göre).

mamuli bunu beğendi.
  10. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

60 ledli ve 30 ledli ışıldak kullanıyorum ışığı denize vermenize gerek yok işinizi yapmaya ve yem kesmeye yarasın yeter. Teknenin dış kenar lastiğinin altına sarımsı led de çekebilirsiniz güzel oluyor.

mamuli bunu beğendi.
  11. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

adrsandan gördüm adamlar yuvarlak çöp kovası kapağına led sarmışlar salyangoz şeklinde sanırım 5 metre falan yeminle porojöktör gibiaydınlattıyor

mamuli bunu beğendi.