Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lütfen cevap verirmisiniz? Bu balığın türü ne?

Konu, 'Tatlı Su Balıkları ve Balık Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında mutlu1754 tarafından paylaşıldı.

1. mutlu1754

mutlu1754 Aktif Üye

2016-11-12 14.52.00.jpg 2016-11-12 14.52.06.jpg 2016-11-12 14.52.33.jpg 2016-11-12 14.52.40.jpg 2016-11-12 14.52.43.jpg Öncelikle iyi günler rasgele. Bugün balığa gittim. Ama hiç keyifli bir av geçiremedim. Bu fotoğraflarını attığım balık oltayı attığım gibi oltaya geliyor. Balığın boyu küçük ama yayın veya sazan için kullanılan orta boy kancalara bile takılıyor. Kullandığım yemler : solucan, tavuk ciğeri, tavuk yüreği ve mısır ama mısır haricinde bütün yemlere geliyor. Mısırla da pek verimli av yapılmıyor. Solucan veya tavuk yüreği takıyorum bu balık diğer balıklara fırsat vermiyor. Birde balık oltayı öyle bir çekiyor ki orta boy çapak sanırsın bir bakıyorum bu balık ama bazende oltaya yavaş yavaş vuruyor. Oltanın ucunda balık yokmuş gibi geliyor ama bu balık oltaya takılmış. Yani diğer balıkların yemi yemesini değil yeme yaklaşmasına bile fırsat vermiyor. Lütfen bu balık hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Mansur Filis

Mansur Filis Yeni Üye

Kaya balığı diye bilirim ete gelir, midyeye gelir genelde kıyılarda diplerdedir ve bildiğim kadae yenmez bende zamanında mezgite atarken az çekmemiştim bundan sana tavsiyem kıyıdan atıyorsannkıyıya yaklaştığında çektiğin takımın veya yemin hızlı çekmen takılmaması için yoksa insanı kanser eder

mutlu1754 ve cemalettin bunu beğendi.
  4. Erol 61

Erol 61 Daimi Üye

Öncelikle hoşgeldiniz

mutlu1754 bunu beğendi.
  5. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

kaya ali :) derim kaya balığı quik'de denir irisine .. her yerde bulunur her şeye zıplar .. 9 10 cm olanları canlı yem olarak çok güzel levrek yemidir. sever levrek

mutlu1754 bunu beğendi.
  6. Fisher81

Fisher81 Aktif Üye

Kaya balığının tatlı suda yaşayan bir türü sanırım?
    Bizim denizde avladığımız kaya balıklarına da çok benziyor.
    Yazdığınız yemlerde dahil çoğu şeye vururlar. Tavuk eti, balık eti, tavuk ciğeri, balık ciğeri hatta tavuğun yağıyla bile tutmuştum.
    Kafaları ve ağız yapıları büyüktür. Sinek kancaya da, kalkana attığımız takımın kancasına da takılırlar.
    Daha ziyade kayalık taşlık bölgelerde gezinirler diye biliyorum. Daha kumluk bir bölge varsa oralardan deneyebilirsiniz. Yoksa bu balıktan kurtuluş yok :)

mutlu1754 bunu beğendi.
  7. mutlu1754

mutlu1754 Aktif Üye

Hoşbulduk. Teşekkür ederim.

8. mutlu1754

mutlu1754 Aktif Üye

İlk başta cevabınız için teşekkür ederim. Evet beyler ama ben bunu denizde değil bildiğimiz Sakarya nehrinde tuttum. İnsanı sinir ediyor ortaya at geliyor kenara at geliyor. Bitmek tükenmekde bilmiyor. Dip oltası spin oltaya döndü. Resmen at çek yapıyorum. Birde Mustafa bey hadi Sakarya'nın taşlık yerlerinde varda çamur olan bölümlerindede var yayın balığı filanda yemiyor heralde bu balıkları birde 3 sene önce tmm tutuyoduk ama 25 tane çapak tuttuk deyelim 1 tane o kayabalığından tutuyoduk. Ama şimdi 30 kum balığı tutuyoruz. Ama bir tane çapak yok. Birde yazın pek yoktu bundan kışa geldikçe çoğaldılar. Birde Sakarya nehrine baraj yapılması nedeniyle suyun düzeni de bozuldu diğer balıklar oynamıyo ortalık kaldı bu balığa. Yani bu balıktan kurtuluş yok.
    İyi gunler.
    Rasgele

Fisher81 bunu beğendi.
  9. Cevat Göven

Cevat Göven Aktif Üye

bu balık derede,gölde denizde heryerde var kaya balığı bazı yerde sümüklü de deniyor,fakir sümüğü gibi yapışıyor oltaya,sakaryaya gelince barajdan su salıyorlar ara ara eğer su yüksekse hiç bekleme balık almak zor,defalarca gittim Osmaneli ve daha aşağı taraflarına, ballı olduğum için çoğu zamanda su salık zamana denk geldim hava alıp geri döndüm,güzel balık alanlar oluyor ama su durumunu denk getirmek lazım,eskiden kıymalı hamurla imron dediğimiz bıyıklı çok tutardık,özellikle şırıltılı akan yerlerden, 3 yıldır gitmedim

mutlu1754 ve coner bunu beğendi.
  10. süheyl

süheyl Aktif Üye

bizde denizde bunun benzeri sülük deriz ve levvreğe kullanırız canlı yem süper olur

mutlu1754 bunu beğendi.
  11. mutlu1754

mutlu1754 Aktif Üye

Abi tmm haklısın durumunu denk getirmek lazım ama Sakarya nehrinde neredeyse hiç su salınmıyor suyun dengesini bozuyor. Balık oynamıyor. Baraj yapılmadan önce Sakarya nehrine balığa gidiyordum. Kenardaki küçük balıklar için atıyoduk. çok iddalıyaınlar oluyodu. Bu barajlar sakarya nehrini öldürecek heralde.