Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lutfen yardim edin makarama ve kostekler icin misina..

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında altınova45 tarafından paylaşıldı.

1. altınova45

altınova45 Yeni Üye

oncelik herkese merhabalar forumda yeniyim ve yardimlarinizi bekliyorum...
    bulundugum mereda sinirli bir av yelpazesine sahibim kucuk ve orta boy kefaller yakalayarak
    levrek birakmasi yapacagim ve cok guzel levrek cikyor kefal icin forum da edindigim bilgere kadariyla
    ince misina gerekiyor..makinelerime kaclik misina sarayim ve kibris kostekleri icin 0.10 uyugunmudur
    ama sole bi durumda daha var buyuk kefallerde var 0.10 luk kosteklerle cekebilrimiyim..aksamlarida kibrisi oltadan cekip sulunezli beklemeli
    yapicam dip oltasi sizce kaclik misina onerirsiniz...marka olarakta makinelerime hangi marka ve kaclik misina sarayim?en fazla kullanicagim zargana topu ve kurusn 60 gr civarinda
    lutfen onerelerinizi ve bilgilernizi paylasarisaniz cok tesekkur ederim...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Sökeli

Sökeli Aktif Üye

Ana gövdeyi 0.35 pelican, köstekleri 0.30 pelican yap sorunun kalmaz, 010 gibi misina çok ince.

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bir teknede 2 ve daha çok kişi varsa ve bunlardan en az biri de elle avlanıyorsa karışma kaçınılmazdır. Arkadaşlarından birinin misinana basması, yere sağılmış misinaya birinib basması, rüzgar vb bir sürü faktör karışmaya sebep olabilir.
    Ben tekneden de kamışla avlanıyorum ama aşağıda vuran balığın ne olduğunu çoğunlukla anlayabiliyorum. Hele çekerken görmeye bile gerek kalmıyor.
    Bunu sağlayansa güzel bir spin kamış, küçük bir makina ve ip misina..
    Tavsiye ederim.

El oltası için 050 yerine 060 tavsiye ederim. Balığı hissetmek için sert misina gerekir ama sert misina da teknede daha kolay karışır.
    Bu kalınlıktaki el oltasına 030-035 fc misinadan bedeb ve köstek yapabilirsin. FC lere düğüm atarken mutlaka ıslatmak ve çok dikkatli olmak gerekir.
    Rastgelsin

5. chopardman

chopardman Üye

0-10 ınce ıstavrıt ıcın ıdeal en az 0.25-0-30 arasında yapman gerekır kosteklerı bedende 35-38 pelıcan dozer uygundur

6. scetin

scetin Üye

Kıyıdan 0.35 Pelikan Dozer kullanıyorum. Bir yıldır mahcup etmedi. Uzun atış için uygun ve sağlam. Avlandığım yerlerde dibe takılma çok oluyor. Kolay kolay kopmuyor. Yeterki balık takılsın... 2 kg. da hiç zorlanmadım. 3-5 kg.lık balıkları da zorlanmadan çekeceğine inanıyorum.