Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

LÜTFEN YARDIM... spine yeni başlayanlar için kaçlık misina ?

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında Murat_07 tarafından paylaşıldı.

1. Murat_07

Murat_07 Yeni Üye

iyi geceler dostlar. spin için fladen xtra flexx 2.40 10-40 kamış, shimano ax 4000fb mak. kendo seebass 13-24 sahte ve alırken okuduğum bir yoruma istinaden okuma seebass 0.23 misina aldım. sonra çok faydalı olan bu formda YORUMLARI OKUYUNCA misina tercihimde şüpheye düştüm. lütfen yardımcı olabilir misiniz? misina tercihim için. teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

0.06 berkley whiplash al önüne de 0.40 fc leader yap tamamdır...

Murat_07 bunu beğendi.
  4. hakan1975

hakan1975 Yeni Üye

0.25 naylon misina veya 0.16 ip misina uygundur dostum.
    Naylon da marka model olarak forumda trabucco t force 0.25 mm önerilmiştir aldım kullaniyirum memnunum.
    Ancak okuma seabass da okudum forumlarda.
    İp de power pro marka en iyisi. Ancak çok arkadaşımda Çin den ali baba expres den sipariş 4 örgü ucuz ip misina gördüm güzel güzel de kullanıyorlardı.
    0.16 mm de uygundur. O ip ile Tutacagin-kaldiracagin balığın ağırlığına bağlı kalınlık/mm ayarlanır. İp de 0.12-0
    18 arası naylon da işe 0.22-0.28 arası uygundur ama çeker kg larını bakmak gerek yine söylüyorum iyi yıllar

Murat_07 bunu beğendi.
  5. matu

matu Aktif Üye

ustam fc leader olayını hala anlamıs değilim olmuyor bu dugum tutmuyor hadı tuttu gercekten ıse yarıyormu..tenık olarak mısınanın gorunmezlıgı 4 metre ustu sularda gercerliymiş(yurt dısı arastırmalar) bu leader a buyuzden hakıkaten gerek varmı??
    bogazda kursun arkası olta alsak tamam belkı şok nıyetıne tamam ama spinde bu leader hala cozmus değilim beceremedımde gercı oda var :)
    bu arada ılk makıneme 0,18 turubocco sarmıstım gayet guzeldı hala duruyor..sonra ip kullandım ve suanda ıp kullanıyorum 0,16 ama sımdı ıp alsam 0,14 ten kalın örgü almam..nacizane onerim..

Murat_07 bunu beğendi.
  6. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

FC leaderın faydaları saymakla bitmez... ilk olarak sağlam atılmış bir fg düğüm ile örgü ip ile atacağınız düğüme göre çok daha sağlam bir takımımız olmuş olur. Açık renkli misina kullanabiliriz bu sayede gece avlarında daha rahat çalışırız. Kalabalık ortamda olta atıyorsak leader olduğu için başka biri ile misina dolaşsa bile açma sorunu çok daha kolay halledilir. FC düğüm mukavemeti düşük olsada sürtünmeye filan daha dayanıklıdır taşlık kayalık yerlerde misina taşa değdi diye kopmaz hem balık hem sahte kaybetmeyiz. Mübarek elma iksiri gibin bir şey beyaw

Murat_07 bunu beğendi.
  7. arjen

arjen Aktif Üye

Ben leader icin mahin düğümü attim hem cok kolay hem de test ettim cok sağlam oldu. Size tavsiyem bu tür düğüm v.s. teknikler icin önce youtube dan bir kac kez izleyin cok öğretici oluyor sonra pratik kazanmak icin bir kac kez yapip bozun. Ben böyle ögreniyorum. Rastgele..

Murat_07 bunu beğendi.
  8. Phorkys

Phorkys Aktif Üye

0,23 bence kalın olmuş, cok tecrübeli değilseniz ve büyük balik cekiceginizi düşünüyorsanız 0,18 ip normal, ama ben koparmam derseniz daha ince ip de tercih edebilirsiniz. Spinde ne kadar ince o kadar iyi.

Murat_07 bunu beğendi.
  9. Murat_07

Murat_07 Yeni Üye

DEĞERLİ YORUMLARINIZ İÇİN SAĞOLUN. SPİNE BAŞLANGIÇTA İP SIKINTI OLUR DEDİLER. BU SEBEPTEN MONO MİSİNA KULLANMAYI DÜŞÜNÜYORDUM. 0.23 4.41KG ÇEKERİ VAR MİSİNAMIN ANLADIĞIM KADARIYLA ÇOK GÜVEN VERMİYOR.

10. arjen

arjen Aktif Üye

Ben trabucco 0.30 mono misinayla baslamistim. Ilk baliklarimi onla aldim. Bence hemen misinani degisme bir süre bu misinayla avlan sonra ipe gecersin. En iyisi ip.

Murat_07 bunu beğendi.
  11. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Yep mahin iyidir ama asla bir fg knot değildir. Mahin tarzı düğümleri av sırasında leaderı kaybetmemiz durumunda kullanabiliriz. Ama ben o zaman bile fg den vazgeçmiyorum ve fg atıyorum.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk

arjen bunu beğendi.