Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Major Craft Solpara Hakkında Bilgi

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında brain damage tarafından paylaşıldı.

1. brain damage

brain damage Üye

Değerli balık sevdalıları, yeni bir spin kamış almak istiyorum mevcut kamışım fladen xtra flexx 240cm 10-40, bu kamışla 1 yıla yakındır at-çek yapıyorum gayet sağlam bir kamış hissiyatı verse de aşırı esnek oluşu sahtenin erimini çok düşürüyor ve aksiyon verirken de sıkıntı yaratıyor.
    Almayı düşündüğüm kamış Major Craft Solpara 274 10-30 yada aynısının 259 boyunda olanı ancak sağlıklı bir kullanıcı yorumu bulamadım bir türlü. Bu kamışı kullanan, bilen ustalar yardımcı olursa çok sevinirim. Sizce memnun kalır mıyım, esneklik konusunda beni sıkıntıya düşürür mü, malzeme kalitesi fiyatının hakkını verir mi?
    Buna alternatif olarak Okuma V-system yada shimano forcemaster 270 20-50 hakkında fikirleriniz neler? Bu arada makina Okuma Ceymar 40 bunu da göz önünde bulundurarak fikirlerinizi bekliyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hkn17

hkn17 Aktif Üye

geçen hafta 259 10-30 olanını aldım bir avda kullandım hissiyatı atımı gayet güzel daha balık yakalayamadığımdan yük altında nasıl tepki verdiği hakkında pek bir bilgim yok ama ağırlığı dengesi yerinde bir kamış giriş seviyesi olmasına rağmen ismindeki kaliteyi hissettiriyor :)

brain damage bunu beğendi.
  4. brain damage

brain damage Üye

Hakan Bey kamışın sertlik derecesi ne? Yani orta sertlikte mi yoksa yumuşak mı? Fazla esnek bir kamış istemiyorum, silikon ve dalarlı sahteler için kullanıcam aksiyon verirken zorluk çıkartmayacak bir kamış mıdır? Su üstü sahtelerle kullanıma uygun mudur? Bir de kamış karbon mu, karbon kalitesi hakkında bir bilgi bulamadım hiçbir yerde. Bir de okuma v-system veya eş değeri bir kamışla kıyaslama şansınız var mı?

5. hkn17

hkn17 Aktif Üye

aksiyon sınıfı olarak regular aksiyonlu bir kamış ama regular fast aksiyona yakın davranmakta 13-20 gr sahteler kullandım şimdiye kadar rahatça çok güç vermeden güzel mesafelere ulaştım silikonla deneme fırsatım olmadı şimdiye kadar elimde bolca savagegear sandeel var bunlarla sıkıntı yaşamayacağımı düşünüyorum.kamış kesinlikle karbon hafifliği ve verdiği his bu yönde karbon oranını bende hiç bir yerde bulamadım.
    eski bir V-system kullanıcısı olarak arada büyük farklar var v-systemden daha sert geldi bana :)

brain damage ve Ogiveogi bunu beğendi.
  6. brain damage

brain damage Üye

Çok sağolun Hakan Bey bu tarz kullanıcı bilgileri çok az bu kamışla ilgili, umarım başkalarına da faydalı olacaktır yaptığınız yorumlar. Major Craftların halkalarının çok küçük olduğu bunun da atış erimini düşürdüğü söylenmiş birkaç yerde siz ne diyosunuz bu konuda? Kaçlık ip ve hangi makineyle kombinlediniz kamışı?

7. hkn17

hkn17 Aktif Üye

hedef balığım levrek olduğundan uzaklık ikinci planda benim için 30-40m arası atışlar yapıyorum :)

8. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

274 10-30 kullandim. Aksiyon v sisteme gore daha yumusak. Ancak wtd turu aksiyonlarda sorunsuz. Atis erimi 16gr kadar cok iyi. 20 gr a kadar normal. Ustunu onermem. Ancak ince ip misina kullanimina uygun bir kamis. Mono onermem. Mucadele gucu normal. Malzeme kalitedi cok iyi. Hafifligi cok iyi..

brain damage ve NRT75 bunu beğendi.
  9. brain damage

brain damage Üye

Teşekkür ederim Kenan Bey fikirleriniz benim için önemli, mono kullanımını önermeme sebebiniz nedir ve kaçlık ip misina kullanılmasını tavsiye edersiniz?

10. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Halkalari ince ve cok sık araliklarla imal edilmis. Mono kullanimda en ince 020 bile kalin gelecektir. 012 ip ideal max 015

brain damage bunu beğendi.
  11. brain damage

brain damage Üye

Teşekkür ederim Kenan Bey bunu öğrendiğim iyi oldu, kamışa göre sipariş edicem misinayı da.