Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Major Craft X Ride XRS 862ML hakkında

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında wolf37 tarafından paylaşıldı.

1. wolf37

wolf37 Aktif Üye

Merhaba. Geçen sene bir arkadaşım çok beğenerek Major craft x ride 862ML 10-30gr atarlı kamış aldı. Çok hafif ve atış performansı da mükemmel. 259cm boyunda . Bu kamışla birkaç paşa da yakaladı. Lakin aldıktan tahminen 2-3 hafta sonra bir av esnasında atış yaparken kamış ek yerinden(alt parçanın eki) kırıldı.Kamışı kırılmasaydı ben de almak üzereydim. Telefon ile durumu bildirince ben de siparişi iptal ettim. Ama kamışın hafifliği ve uzak atış kabiliyeti aklımda kaldı. Uzak atışı etkileyen birkaç faktörün var olduğunu biliyorum. Aynı şartlarda aynı atar değerinde ve daha uzun bir shimano kamıştan daha uzağa attığına bizzat kendim deneyerek şahit oldum. Kamışı almak istiyorum ama kırılma problemi genel bir problemse parayı çöpe atmanın da bir anlamı yok. Karar vermek için değerli yorumlarınıza ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

özellikle x-ride serisinde böyle bir sorun yaşanmış olması ilginç..
    bu seriden elimde 3 kamış var değişik kategorilerde..
    sizin kullandığınız modele en yakın olarak xrs 962m (15-42) kullanıyorum, diğerleri shorejig kategorisinde.
    böyle bir sorun yaşamadım. kullanan arkadaşlarım da yaşamadı.
    Bu ürünlerin en büyük sıkıntısı orjinal bazuka taşıma çantası olmaması..hiç farkında olmadan ciddi darbelere maruz kalabiliyor bu haliyle, taşıma sırasında vs..
    av esnasında hasarlı yerden patlak vermiş olabilir bu sorun. aynı şeyler yıllardır Shimano veya diğer markalarda yaşanıyor. benim görüşüm oalyların %90ının tamamen bizden kaynaklandığı...
    alternatif olarak yamaga blanks ballistick modellerine de bakabilirsin. çok hafif ve hisli bir ürün.

4. i.samay

i.samay Aktif Üye

Ben aynı kamışı iki yıldır kullanıyorum. Hiç bir sıkıntı yaşamadım.

5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Ben o kamışı hiç kullanmadım. Ama atışa etki sadece kamışla alakalı değildir örgünün inceliği, atış stili vs de atış mesafesini etkiler.

6. wolf37

wolf37 Aktif Üye

Teşekkürler. Önerdiğiniz ürünü araştıracağım. Kullanmış olduğunuz kamış 15-20 gr arası sahtelerin atımında nasıl?

7. wolf37

wolf37 Aktif Üye

Atış stili ve örgü inceliği konusunda haklısınız ama bu kamışı denerseniz eğer farkı hissedeceksiniz.

8. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Yok kullanan arkadaşlarım var bende bir kaç kez denedim major craft kamış ama nedense bana hitap eden bir marka değil. Bu kamışın kendisinin kötü olmasından değilde bana hitap etmedi fazla kibar geldi. Sorun sende değil bende durumu yani... :)

9. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

15-20 gr için sert bir kamiş, durgun havalarin kamisi değil derim yani..962 ml mantikli..
    ya da
    Yamaga ballistik 93/16 yi bir inceleyin. Bence aradiginiz kamis o :)

10. wolf37

wolf37 Aktif Üye

Önerdiğiniz kamış hakkında küçük bir araştırma yaptım. Çok iyi yorumlar yapılmış. 85/16 da olabilir. 125gr, 260cm

11. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

Evet biz genelde kayalik yerlerde avlandigimiz icin 2'70 altina hic inmiyoruz. Mendirek vb.
    Kullandigim 93/16, 2'80 ve 145 gr.
    Sephia ci4 3000 ile birlikte 340 gr.
    Light avlarda vazgecilmezim ☺
    Bende bir arkadasim sayesinde keşfetmistim sagolsun,

Rapalacı bunu beğendi.