Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Major craft

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında GOKHAN AKSOY tarafından paylaşıldı.

1. GOKHAN AKSOY

GOKHAN AKSOY Daimi Üye

Merhaba arkadaşlar değerli arkadaşlar majorcraft kamis almak istiyorum orta ve üst düzey olsun solpara olmasın x ride kg evolution olabilir 240 ve 260 arası olsun orta sert aksiyon olabilir 10/30 10/40 veya 15/45 fakat boyu en kisa 260 gördüm elinde temiz ikinci el olan yada bir sitede dediğim gibi olan varmı ben bulamadim yardimci olursaniz çok sevinirim

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. togay yurtsever

togay yurtsever Aktif Üye

Gökhan bey bildiğim kadarıyla ithalatcinin elinde fazla secenek kalmamis. Direk ithalatçı ya da ergin balıkçılık ile görüştünüz mü acaba?

GOKHAN AKSOY bunu beğendi.
  4. GOKHAN AKSOY

GOKHAN AKSOY Daimi Üye

Salt ticarette ramazan bey le görüştük Sağolsun çok ilgilendi bu ayın sonuna yeni modeller geliyorMuş her türlü parça garantisi verdi elinde eğer parça olmazsa o an bu sefer elinde ki kamisin parçasını kullanacağını asla bizi o konuda zor durumda birakmayacaklarini söyledi kendisine teşekkür ederim gerçekten anlayışla her sorumu cevapladı

ryetik bunu beğendi.
  5. togay yurtsever

togay yurtsever Aktif Üye

Sonuçta parasiyla satiyorlar gökhan bey.
    Kirilan bir klavuz halkanin yenisini yapabilseler keske. Ya da üretim hatasindan kirilan malin garantisini verseler.

6. ryetik

ryetik Aktif Üye

Merhaba;
    Gökhan Bey ben teşekkür ederim.

Ay sonunda yeni modellerimiz gelecek. Şuan mevcut modellerimiz içerisinde Skyroad 902 ML modelini incelemenizi öneririm. 2,74 Mt. 10-30 gr atarlı.
    KG Evolution 2,60 Mt ve 2,74 Mt. 15-42 gr atarlı , Crostage 2,74 Mt. 15-42 gr ve 10-30 gr atarlı ürünlerimizde stoklarımızda mevcut.

Ayrıca Major Craft markasının Türkiye distribütörü Salt Dış Ticaret'tir.

MajorCraft

Linkte west asia yazısına tıkladığınızda görünecektir.

7. GOKHAN AKSOY

GOKHAN AKSOY Daimi Üye

Evet o konuda haklısınız ama masef parça bulmak bile bizim için büyük nimet

8. göcen

göcen Aktif Üye

Gökhan Bey sizi tenzih ederek söylüyorum, esasen forumda kullanıcılar olarak ya bireysel sorularımıza cevap arıyoruz ya da soru soruyoruz. İmkanlarımız dahilinde elimizdeki ekipmanın incelemelerini ya da deneyimlerimizi paylaşsak olumlu olumsuz yönlerini yazsak daha paylaşımcı bir ortam yakalar ve hem böylece kafa karıştıran onlarca başlık açmamış oluruz diye düşünyorum.

Bu sebeple affınıza mahsuben hem de konuyu genel olarak "Major Craft" adıyla açtığınız için kısa bir incelememi paylaşmak istiyorum.

Uzun uzun düşündükten sonra major craft'ta karar kılmıştım. Aklımda skyroad ya da kg evolution serisi 270, 10-30g atarlı bir kamış vardı. şansım yaver gidince bu yaz hem solpara hem de kg evolution serisi kullanan bir grubun kamışlarını deneme fırsatı buldum. ikisi için konuşacak olursam malzeme kalitesinde gözle görünür bir fark görmedim. Hem solpara hem de kg ev fuji kılavuz kullanıyor. Tabiki kılavuz, gövde malzemesi kalitelerinde fark vardır fakat konunun çok uzmanı olmadığım için gözle ayırt edemedim.

Her iki kamışa da kendi makinelerimi (ryobi ecusima 40vi+kendo 0,14 PE ve Okuma avenger av40b+remixon silk pro 0,20 PE) takarak çeşitli ağırlıkta sahteler ile rüzgarsız açık havada ve berrak dalgasız bir suda atışlar yaptım. (atış stilime de bağlı olduğunu düşünerek kendime göre yorumluyorum)

Solpara SPS-902ML 10-30g regular aksiyon; her iki makinede de 10 15 g arası sahtelerde atış erimi vasatın altındaydı, max 20m gibi mesafeleri yakalayabildim. Kamış regular aksiyonlu olmasına rağmen bana biraz fast regular gibi geldi. sahteler özellikle 20 g'a yaklaştıkça erim mesafesi oldukça arttı, 20 g üzerinde ise her iki makinede minimum 40 50m atışlar yapabildim. 10-30 g olmasına rağmen 40g'a kadar light-jigler rahat kullanılabilir. Sert havalar için ağır sahtelerde başarılı olacağını düşünüyorum.

KG Evolution KGS-902ML 10-30g regular aksiyon; Solparaya kıyasla hafif sahtelerde biraz daha fazla erim sağladı (ortalama 5 m, bazı sahtelerde 10m) fakat sahteler ağırlaştıkça önce solpara seviyelerine düştü en son 40 light jig atışında fazlaca esneyerek solparanın altına düştü. (buraya bir not düşüyorum, kamışlar benim olmadığı için fazla abanamadım :() Solparada 2 3 kez hafif sahtelerde yaşadığım kuşgözü KG'de başıma gelmedi (ip kaynaklı mı kamış kaynaklı mı emin değilim). tasarım olarak solparadan daha şık olduğunu düşünüyorum fakat solpara da mavi rengi ile görenleri bir baktırıyor.

ortak: gerek hafiflikleri gerek kolay aksiyon verilerbilir olmaları nedeni ile 274cm kamışlar olsalar bile yakın mesafelerde wtd yapabilmek mümkün. savagear panic preyi güzel mesafelerde bile (kendo silk pro PE ile) zıplatabildim. bazı konularda kırılmalar vs yaşanıyor denmişti, KG kamışın sahibi arkadaş kamışa çok özen göstermediğini taşa vs çarpmaların çok olduğunu fakat henüz bir kırılma yaşamadığını söyledi.

sonuç: bütçe / performans ve bende bıraktıları izlenimlere bakarak solpara sps 274 kamış aldım ve bir süredir kullanıyorum. elimdeki hafif sahteleri 20g civari sahteler ile değiştirmek zorunda kaldım fakat kamıştan kesinlikle memnunum. umarım yazdıklarım size ve forumdaki arkadaşlara yardımcı olur.

NOT: YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. :D

9. GOKHAN AKSOY

GOKHAN AKSOY Daimi Üye

Merhaba aralarındaki fark genelde karbon oranları çapraz sargı kullanılan kamisin Yüzüklerin kalitesi hepsi fiyati belli eder özellikle sahteleri ileri atmada bariz yardımci en ufak detay bile mesafeyi çok etkiler k tipi klavuzlar felan mesela ygk g soul misinesini deneyin 25lb olanı bariz mesafe artar makine kafa yapısı misine sarimi misine kalitesi hepsi onu etkiliyor mesela ben aynı makineyi daiwa morethan 3012h makine üzerinde 30lb ygk misine var hem okuma v sistem hem okuma helios hemde daiwa saltist ags ye takip atış yaptım daiwa ags bariz çok fark attı her ağırlıkta x ride ile solpara arasında bariz farklar vardır detaylı incelemede ortaya çıkar majorcraft aldigim da daiwa saltist ags daiwa tournament ags shimano leastli ile karşılaştırma yaparım ve bunu tüm arkadaşlarla paylasirim

10. GOKHAN AKSOY

GOKHAN AKSOY Daimi Üye

Ayrıca bana göre majorcraftin en büyük eksiği her boyunun olmaması mesela x ride nin kg evolution 240, 228 veya 250 boyu yok tatlı suda Turna avında bottan 270 kamış kullanılmaz yada kamislik yerde ağaçlik yerde uzun kamış sıkıntı çıkarır her kesime uyacak boy ve atarda olursa tüm kesime sunulur hem tatlı hemde tuzlu su burdan salt ticarete sesleniyorum kısa boylu kamışda gelirse süper olur üst seviyelerin ve fiyat biraz makul çünkü yurt dışı ile bariz fark var fiyatta shimano be daiwa ya kafa tutmak istiyorsa bunları yapması lazım fiyat makul olursa süper olur bir çok arkadaşım yurt dışından getiriyor fark çok olduğu için Ramazan beyden konuya cevap bekliyoruz

11. B@ND!T

B@ND!T Aktif Üye

Yazılan birçok şeyi okumadım baştan söyleyeyim. Ben bir Majorcraft Crostage CRK 902ML kullanıcısıyım. Bir yıldır kullanıyorum. Hem tatlı hem tuzlu su avlarimizi profilimde görebilirsiniz. Majorcraft in orta seviye kamisi ama kesinlikle tavsiye ederim. Ki bir sonraki hedefim bir Truzer 902ML sahibi olabilmek. Sözün özü Majorcraft candir fiyat performans canavaridir.

göcen ve GOKHAN AKSOY bunu beğendi.