Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Makina arızaları

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında yalçın temel tarafından paylaşıldı.

1. yalçın temel

yalçın temel Üye

Selamlar
    Benim olta makinalarında yaşadığım arızalardan bir tanesi örnek, balığı veyahut yemi kontrol amaçlı çekerken makina kolunun geriye doğru bir veya birkaç tur dönmesi,atış yapacağım anda yine aynı sorunun ortaya çıkması.Bu boşluğu yapmasının sebebini ve çaresini öğrenmek istiyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Makinenin geri dönüş rulmanına gres sürmüş olabilirmisiniz?

4. yalçın temel

yalçın temel Üye

Makinaların sadece bakım yaptığımda içine gres kullanıyorum dış kısımlarınada shimanonun kataloğundaki gibi uygun yerleri yağlıyorum.Bu sorunu banax sx 3000 de,spro süper long cast 460s de,dam quick slr 860 fd makinalarda yaşadım.Şu an shimano spinjoy xt kullanıyorum bu makinada atış esnasında attığım sahte havada giderken bazen ileri doğru yarım tur bazen bir tur dönüyor,arızanın adınıda tam yazamıyorum.

5. poyraz

poyraz Aktif Üye

makina kafasındaki geri dönüşü engelleyen pim şeklinde rulmanlar vardır şayet bu rulmanları söküp birtanesini yönü ters takıldıysa bundanda yapabilir bu sorun benim başımada gelmişti birol beyin dediği gibi gres türü katı yağlarda etki yapabiliyor.:) kafada birde ince bir yay vardır kafayı kitletmeye yarayan yayda herhan gibi uzama olasılığı olmuşta olabilir diye düşünüyorum bunlar benim nacizhane fikrimdir. makinanın yapısını görmeden fikir vermek nekadar doğru olur bilemem.

6. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

makina nedir yada ne tur bir makinadan soz ediyoruz.. geriye dogru donen kol..dişli dagıtmamıssa.. geri dnöş kilidi veya mekanizmasının arızası veyahut ayarsızlıgından oluyor..

7. yalçın temel

yalçın temel Üye

Selamlar Devrim
    Makina dam quick slr 860 fd surf makina,ikinci makina shimano spin joy xt,shimano hiç sökülmedi sadece yağlama ve gres kullanıldı,dam makina bir kaç kez sökülüp bakımı yapıldı o kadar dediğiniz gibi ani fren yani geri dönüş kilidi veyahut pimi artık hangi parçasıysa arızalı olabilir yay özelliğini kaybetmiş olabilir,olmazsa shimano'yu okyanus marine göndericem teknik servis bakımını ve tamirini yapar.