Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Makina için flocarbon misina

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında poyraz tarafından paylaşıldı.

1. poyraz

poyraz Aktif Üye

makinaya sarım için flocarbon misina sizce nasıl olur benim düşüncem gam olayı yapar konusunda ama siz değerli ustalardan bir fikir alayım dedim uygun olursa 0.22 gibi orta kalitede ryobi 40 makina ve linaeffe 4 metre dickovery kamışta istavritte kullanmak üzere sardıracam flocarbon olmazsa sağlamlık açısından orta sert normal misinada olabilir.not 60gr geçmemek kaydıyla kullanacağım görüşlerinizi almak isterim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Fluoracarbon misina makinaya olmaz. Gam yapar söylediğin gibi. Birde esnek olmadıgı için atarken koparma ihtimalin çok olur.

4. poyraz

poyraz Aktif Üye

sağol hamdi abi dediğiniz gibi bende öyle düşünmüştüm abi orta sertlikte tavsiye edebileciğin normal mono misina varmıdır abi.söyle kamışta güzel balığı hissettirecek aslında en güzeli ip örgü kullanmak ama bütçeyi aşar diye düşünüyorum uygun 0.8 ip örgü bulma şansımız olurmu abi

5. yigitkaya

yigitkaya Üye

Hamdi abinin dediği gibi, makinaya fluorocarbon sarmak minimum fayda sağlarken maksimum sorun yaratacaktır. Çekerleri düşüktür, her düğümü sevmez pıt diye kopuverir, bol bol gam yapar ve de pahalıdır. İstavriti çaparide tek tek sayayım, kurşun yosuna deyse hissedeyim diyorsanız ip sarın.

0,08 ip piyasada ancak Berkley' de bulunabiliyor. Lakin o da 0,08 filan değil. Farklı bir markanın 0,20 si ile aynı kalınlıkta olabiliyor.

Pelican Bull gibi uygun fiyatlı iş görür bir ip kullanabilirsiniz. Makarayı tam doldurmadan 2mm kadar makara dudağının içerisinde kalacak şekilde sararsanız hafif kurşunla dolaşma da yapmaz kolay kolay.

02170201 020 PELICAN BULL 100 M GREEN - nce izgi Amatr Balklk Malzemeleri

6. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Şu gam olayını yıllardır neden direkt olarak misinaya veya ipe veya-veya makinaya bağlarlar bir türlü anlamam...

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Normal misinadan bahsetsek sadece misinaya bağlamazdım. Ama fluoracarbon misina sert olduğu için eline sar izi kalır.

8. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Florocarbon için denilenler doğru Hamdi...ama gam için yıllardır yanlış biliniyor ne yazik ki...

9. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Doğrusu için bir kaç kelime yaz istersen :)

10. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

11. poyraz

poyraz Aktif Üye