Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Makina Önerisi

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında karantina14 tarafından paylaşıldı.

1. karantina14

karantina14 Aktif Üye

Merhabalar,

Öncelikle aranıza yeni katıldım. Pek verimli olmasada dişli sezonu ile kamış ve makine incelemelerinin sonucu yeni bir kamış ve makine seti yapmayı düşünüyorum. Siz değerli üyelerin yorumlarını bekliyorum. Yardımcı olur iseniz sevinirim

Kamış : Okuma Salina 42800 3 Parça Surf Kamış 420cm 100-200g

Makina : Daiwa Crosscast S 5000 Makine 3BB, Shimano Nexave 10000 FC 3XSSS+1 BB, DAIWA Emcast ECSW 4500, DAIWA Emcast EC5000 Makine, DAIWA Emcast EC5500 Makine
    (çOK ZORLAYACAK AMA KÜÇÜK BİR İHTİMAL DAHİ OLSA DAIWA Emcast Advanced 5000 AB Makine :) )
    Özellikle makinada çok kararsız kaldım :(

Arkadaşlar 400 - 500 TL arası toplam bütçe ile önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 6 Ocak 2014
    furko1345 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. karantina14

karantina14 Aktif Üye

Sevgili balık sevdalısı arkadaşlar,

Yardımcı olacak bir kişi var mıdır?

4. arkadas

arkadas Aktif Üye

DAIWA Emcast Advanced 5000 AB Makine )
    power getribe ve 10 bilye wormsaft bence bu

5. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Madem ki Okuma kamış yazdın, çok az bekle. Okumanın yeni kamışları muhteşem.
    Sanırım bu ay satışa çıkacak. Nasıl olsa İstanbuld'asın Cengiz balıkçılığı arayıp kamışların durumunu sorabilirsin.

Makina olarak da en az 500 TL ayırırsan güzel bir setin olur.
    Fakat denizde balık yakalayabilir misin bilemem.
    Şimdi göletlerde +10kg akya çıkmaya başlamış. Deniz sazanları çok uyanık yakalanmıyor.

http://www.baliksevdam.com/forum/sazani-denize-salan-balikci-ben-anlamadim-12193.html

6. karantina14

karantina14 Aktif Üye

yorum yapan ve özel mesajla bilgi veren herkese çok teşekkür ederim. Ancak şuanda tamamen değişti herşey :)
    TFT Cehun beye çok teşekkür ederim. Onun tavsiyesi ile bu hafta Vercelli Enygma Xilenius Surf 4.20 mt 3 Parça kamışı alacağım. Dediği gibi son değil ama uzun süre kullanabileceğim ve kenara atıp bırakmayacağım bir set yapmak istiyorum. Şu kadar param var hemen alayım demeyeceğim. :)

7. KalamA

KalamA Daimi Üye

Aramıza hoşgeldin, keyifli paylaşımlar dilerim ....?.... . Kamış seçimine kimsenin kolay kolay olumsuz birşey diyebileceğini sanmıyorum, şimdiden hayırlısı olsun güle güle kullan. Boğaz balıkçılığı her babayiğidin harcı olmamakla beraber ben de henüz o aşamaya terfi edebilmek için birçok fırın ekmek yemem gerektiğinin farkındayım. Bu yüzden kararın çok yerinde kardeşim. Bence de acele etmeyerek en iyisini yapacaksın. Güçlü bir de makine ile kombinasyonu tamamlayıp uygun misina ve takımlarla setini düzer ve o meşhur dişli/sultanları livarına doldurursun umarım en kısa zamanda. Makine olarak inceleme şansı bulduğum ve değerli büyüğümüz Vedat ABAYOĞLU ağabeyimizin de bu aralar tavsiyede bulunduğunu sıkça gördüğüm Okuma Salina 3'ü de bir incelemeni tavsiye ederim ;) Her zaman rastgelsin...

8. karantina14

karantina14 Aktif Üye

Hoşbuldum. :) Daha çok makine kamışlar geçecek elimizden inşallah. Boğazda özelliklede akıntıların yoğun olduğu yerlerde güzel avlar alınıyor ama ekipman ne kadar iyi olursa o kadar rahat ve keyifli bir av olur diye düşünüyorum. Okuma Salina 3 ü inceledim elim bir türlü gitmedi hep hayalimde güzel bir daiwa makine var. Sanırım o hayalimi gerçekleştireceğim :)

9. karantina14

karantina14 Aktif Üye

Arkadaşlar iyi akşamlar,

Bugün günlerce düşündüğüm sete sonunda kavuştum. :)
    İnşallah güzel avlar yaparım. Yarın kamışı test edeceğim, görüşlerimi tekrardan yazarım ;)

Kamış : Vercelli Enygma Xilenius Surf 4.20 mt 3 Parça
    Makine : Daiwa Windcast x 5000ld

10. KalamA

KalamA Daimi Üye

Okan hayırlı uğurlu olsun kardeşim, güle güle kullan. Bol trofeli avlara ;)

11. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Vercelliyi rapalada kullanacaksanız eğer ucuna bakın bazıları çok yumuşak oluyor rapala için biraz daha sert olmasında fayda var.