Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

makina önerisi

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında Berkayy tarafından paylaşıldı.

1. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

300 tl bütçem var. Alacağım makinayı sadece rapalada kullanacağım. Kaliteli, şemsipaşa gibi akıntılara dayanıklı , 170 gr kurşun + akıntı + sarıkanatı çekerken çok rahat saracak, kitlenme yapmayacak, uzak erişimi iyi olacak, bi makina istiyorum .
    Aklımdaki makinalar
    shımano spheros
    ryobi appulse

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Kamış ne kullanıyorsun ona göre bir makina önereyim.

4. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

kamış surf rapala için sert uçlu ileri atış için uygun ve kuvvetlı bir makina istiyorum okyanus balık çının ürettiği bi q kamış var onu kullanıyorum

5. furunotr

furunotr Aktif Üye

Spheros değil de çok az üzeri ve Japon pazarı için üretilmiş olan Aceration kullandım; aşağı yukarı aynı tatta makinalar; bugün de dün bir tandıkta deneyip beğendiğim Applause makina aldım...

Spheros 90 cm. kadar; Applause ise 100 cm.kadar sarar; Spheros 4,8; Applause 5,0 tura sahiptir ama Spheros'un sarımı Applause'den çok daha rahattır.... Gene Spheros ile kafa yapısından ve sarımının daha düzgün olmasından dolayı daha erimli atışlar yapılabilir; ancak Spheros'un fiyatı aşağı yukarı Appllause'nin 2 katıdır; Applause metal kafa ile 610; grafit kapa ile 580 gram gelir; Spheros'ta 550-560 gram gelse gerek... Bu arada kalitesi düşük de olsa Applause'de yedek kafa vardır; Spheros'da yoktur... Artık tüm bu bilgileri derleyerek bir karara varabilirsin sanıyorum... Bana sorarsan her ikisi de iyi makina...