Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Makina Secimi Yardım

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında casasera tarafından paylaşıldı.

1. casasera

casasera Aktif Üye

Herkese Merhaba

Forumu 1 haftadır okuyorum sohbetler ve oneriler oldukca faydalı bende uye olmayı dusundum ve oldum ve ilk konumu acıyorum umarım yanlıs bir yere acmamısımdır

100tl vererek bir takım almıstım fakat 2. denememde elimde kaldı 3 palamutu çekemedim

1 2 hafta icerisinde sorf kamıs ve makina almayı dusunuyorum. genelde kıyıdan palamut cinekop lufer gibi avlarda kullanacagım istanbul bogazında. akıntının bol oldugu yerler.. ayırdıgım butce ise 300-400 tl. boyum 1.75 sanırım 4.20 lik bir kamıs yeterli olacaktır..

Okuma makinalar ve Lineaefef kamıslar uzerinde durdum ama isin icerisinden cıkamadım acıkcası dipsiz kuyu.. saglam dayanıklı bir takım icin onerilerinizi paylasırsanız sevinirim.

Saygılar

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. fisherman_01

fisherman_01 Üye

aramıza hoşgeldin murat.burada konunun ehli olan abilerim ve kardeşlerim sana yakın zamanda yardımcı olacaktır.benim kullandığım takım okuma trio 55 s ve kamış olarak 2.70 - 3.60 (DAM-CORMORAN) arasında çeşitli uzunlukta kamış kullanıyorum.

4. casasera

casasera Aktif Üye

yazdıgınız makinayı bende cok arastirdim ama istanbul bogazinda isimi gorurmu diye dusunuyorum akıntı fazla ve at-cekte makina fazla calısacak dayanıklılık ve cekis gucu onemli sanırım burda..

5. fisherman_01

fisherman_01 Üye

TRİO 55 s modeli bana göre akıntıda da rahat bir kullanım sunacak bir makinedir.burada akıntılı tatlı su avlarında bir sorunla karşılaşmadım.

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Ayırdığın bütçenin 275 lirasını 2. el bölümünde satılmakta olan Beastmaster kamışı için ayır. Kamışın fiyatı son derece iyi.

7. casasera

casasera Aktif Üye

Seref abi peki o kamisa uygun nasl bir makina almak lazim? Bogazda kullanim icin.

8. agartan

Bütçeni birazcık geçecek ama yine ikinci el bölümünde bir tane de ultegra 550 var.
    Ne istersen yakala ondan sonra boğazda.

Not: Bu ürünleri almadan mutlaka detaylı fotoğraflarını iste, konuş, ilave pazarlık et, kendini emniyete al.
    Ben bunları öneriyorum ama fiyat ve özelliklerinin uygunluğundan dolayı..
    Gerisi senin sorumluluğun.

9. casasera

casasera Aktif Üye

abi onerılerını degerlendırıyorum..

bu arada elimdeki kamıs TRABUCCO SINERGY SEA LINE SARAGUS 3,50 MT makina ise tokushima ep 6000 bunları is yapacagını belirttikleri icin aldım ama istavritten oteye gitmedi. palamut konusunda yarı yolda kaldım resmen.. sadece satıcıya guvenmem ve arastırmamıs olmam yanılttı

10. agartan

Hepimizin hayatında var boyle şeyler.
    Benim de ilk takımım bir tür takozdu. Zaman içinde daha doğru seçimler yapmayı öğrendik.