Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Makina tavsiye..

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında lüferoski tarafından paylaşıldı.

1. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

Sevgili arkadaşlar elimde okumanin elit bir kamişı var hatta altta bilgilerimde mevcut parçali bir model uzerinde yine okumanin raw modeli olan bir makinam mevcut bu makina bana geçen sene bogazda yetersiz kaldi ama hata bende normalde en az 55 yada 65 lik bir makina almam gerekiyodu makinami seviyorum ama sari kanatlari daha hizli bir şekilde kiyiya almakta istiyorum :D işin asli bana rapala atip çekerken beni yormayacak deviri iyi olacak ileri atiş için idal olacak bir makina tavsiye edermisiniz 3gündür bakiyorum marka olarak japon dan başka model düşünmüyorum bogazda rapala atip çeken arkadaşlar yardimci olursa sevinirim attigimiz agirlik belli detaya girmiyorum yardimci olan herkese teşekkur ederim butcem 700 tl ye sinirdir saygilar sevgiler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ryetik

ryetik Aktif Üye

Merhaba Sedat ;
    700 TL fiyatla çok güzel makinalar var. Peşin alacaksan vazgeçip , Shimano Bull's Eye , Super Aero Fliegen , Power Aeoro Fliegen gibi makinaları taksitle almanı öneririm.
    Olmazsa Shimano Ultegra CI4 10000 XSA yada Daiwa Tournament 5000 Entoh yada 5500 Entoh işini rahatlıkla görecektir.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 1 Ekim 2011
  4. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

Teşekkür ederim akşam Bu isimlere bakayim.

5. furunotr

furunotr Aktif Üye

Ben Aceration SW8000PG kullanıyorum ve gayet yeterli geliyor benim için; ancak nisbeten Shimano'nun ucuz makinalarından olduğu için Aero Wrap yok bu makinada; ancak yine de çok düzgün sarıyor; tabii ki kafa aralığı bir miktar düşük; ya da gönlümde Biomaster var bu aralar bunu da bir inceleyin derim; sizin isteklerinizi tatmin edecek gibi görünüyor elinizdeki bütçeye göre...

6. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

7. ryetik

ryetik Aktif Üye

Plat benim arada kullandığım bir site. Aslında ben hiç kendim almadım bir arkadaşıma söylüyorum o hallediyor :)
    Her neyse , o modellerin bazıları Türkiye de mevcut windcast , windsurf (bu artık olmayabilir) , tournament..
    Benim size tavsiyem Daiwa yada Shimano ama öncelikle Shimano makinalara bakmanız (aynı sitede mevcut). Bundan sonra ise alacağınız makinayı boğazda kullanacağınız için en fazla 1:4,1 devirli olması (1:3,9 , 1:3:5 arası daha iyi) ve bir turda en az 75 cm düzgün sıralı saran , sığ surf kafalı bir modelden seçmeniz. Zaten bu özelliklere baktığınızda birkaç model var..

8. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

C14 te karar verdim ozaman dubaiden getirticem hesaplı olurmu acaba? Belkide dayanamam yarın alırım yow:)

9. ryetik

ryetik Aktif Üye

Yeni bir uygulama var gümrükte 75 euro nun üstündeki mallara ayrı bir gümrük uygulanıyor. Tam içeriğini bilmiyorum. Bence ne kadara malolacağını araştırma önce kardeş.

10. BİROL

BİROL Daimi Üye

CI4 bir model değil özelliktir KArbon ve polyamid karışımı dayanıklı bir maddedir ve kasa,rotor gibi parçaları CI4 özelikle yapınca korozyon yapmayan ,daha dayanıklı ve daha hafif bir makina ortaya çıkıyor.
    benim tavsiyem Ultegra CI4 5500 makina alman.Forumda bir arkadaş satıyor CI4 olmayan modelini şu an.
    http://www.baliksevdam.com/forum/satilik-shimano-ultegra-5500-xtb-4-1-bb-4206.html

11. BİROL

BİROL Daimi Üye

Tam içeriği şu:
    Daha önce 150 Euro'ya kadar olan ürünler kişisel kullanım amacı ile yurda getirildiğien kanat getirirse memur, gümrüğe takılmadan eve teslim ediliyordu.
    Yoksa gümrüğe takılıyordu ve 150 TL ordino (TNT,DHL,UPS vs ile gelirse) 50-60 TL ardiye gibi masraflar ve KDVsi ve gümrük vergisi alınıyordu.
    Cari açık artınca şu an 5-6 aydır bu meblağ 75 Euro ile sınırlandırıldı.