Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

makina tavsiyesi

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında kafkas tarafından paylaşıldı.

1. kafkas

kafkas Yeni Üye

slm arkadaşlar balığa oltacılığa gönül veren dostlar

Ben bu oltacılıkta acemiyim işin doğrusu öğrenecek daha çok şeyim var. 2 tane olta almayı düşünüyorum genel kullanım amaçlı hem derede turnada at çek için hem denizde kullanmak amacıyla. Biraz internetten yorumlara baktım kafamda düşünce olarak

SHIMANO Sustain 4000 FG 8XSA-RB+1 BB
    Okuma RAW II 40 Olta Makinesi 7SS + 1RB, 14kg Drag

Bu 2 makinayı taksitlede olsa almayı düşünüyorum, siz ustaların görüşlerini fikirlerini tavsiyelerini ve düşüncelerini bu konuda bana yardımcıolmalarını istiyorum.

tavsiyeleri için şimdiden herkeze teşekkürler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Selçuk KAYA

Selçuk KAYA Kıdemli Üye

2 tane neden alıyorsun ki shımano alıyorsun zaten raw'a negerek var sustain makinayı al raw'a gerek yok çünkü hani raw makinanın sustain'e göre hiç bir üstünlüğü yok bana göre maden 4000 lik makina alıyorsun diğer makinayı yaptıgın avlara göre ya 2500'lük makina yada 55 - 65 lik bir makina alki herşeyde kullan spinde - jigde - yemlide gibi .

4. zokacı

zokacı Aktif Üye

selçuk bey doğru söylüyor benim eklemek istediğimde görme imkanınvarsa görerek ve deneyerek al derim

5. kafkas

kafkas Yeni Üye

shimana yı atçek avlar için düşünmüştüm raw da göllerde derelerde beklemeli avlar için 2 nci bir makina olsun diye alayım dedim aslında mantıklı 2 nci makinayı daha büyük kafalı bir makına düşünüle bilir

6. Selçuk KAYA

Selçuk KAYA Kıdemli Üye

Evet zaten sustain e hiç birşey olmayacak çok sağlam ve değerli bir makina.

7. sakacı

sakacı Üye

Benim size tavsiyem Ryobi Ap Power 8000 .Çünkü bu makine jig dahil tüm avlar için tek kelime ile süperdir.geriye dönüş sıfırdır.diş sıyırma yapmaz.Yedek parça derdi de yok.bir çok ryobi serisinin parçası ile uyumludur.Vallah benden bu kadar.Umarım yardımcı olabilmişimdir.Saygılar