Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Makina tavsiyesi

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında fishlover tarafından paylaşıldı.

1. fishlover

fishlover Aktif Üye

Merhaba, kiyidan yemli olarak kullanmak üzere makina tavsiyelerinizi öğrenmek isterim. O kadar cok çeşit varki kararsız kalıyorum . Avlandigimiz yerlerde mırmır,minekop, eşkına türü dip balıkları var. 100-150 TL arasında bütçe ayırmayı düşünüyorum . 4000-5000-6000 lik hangisini önerirsiniz ? Zaman ayırıp bana öneri veren arkadaslara şimdiden teşekkür ederim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KalamA

KalamA Daimi Üye

Deniz abi merhabalar, Okuma raw II 65 öneririm sana, ayırmayı düşündüğün bütçeyi biraz aşar ama kendine bir iyilik yapmış olursun. 25 kg.lık drag gücüyle işini görmeyeceği bir yer olacağını sanmıyorum. Kıyıdan yemli için de biçilmiş kaftan, hele ki boğazda sana söküp getirecektir herşeyi. Sıfır fiyatı biraz pahalı ama temiz, az kullanılmış 2. elleri mevcut. Forumdan bir arkadaşımız da 200 liraya temiz kullanmış olduğu bir tane koymuştu ''Sıcak Fırsatlar'' bölümüne. Her ne makine alırsan al şimdiden hayırlı olsun, bol trofeli avlara abi, her zaman rastgelsin.

4. fishlover

fishlover Aktif Üye

Cem; ilgin için teşekkür ederim. Selamlar.

5. fishlover

fishlover Aktif Üye

Arkadaslar tavsiyelerinizi bekliyorum .

6. fishlover

fishlover Aktif Üye

Güncel

7. selcukezer

selcukezer Aktif Üye

hiçkaçırma derim bu fiyata ben alacaktım ama onun yerine kamış almayı düşünüyorum
    http://www.denizdukkani.com/shimano-exage-4000-fc-makina/u40102

çok araştırdım bu fiyata başka hiçbir yerde yok diğer sitelerde 250 tlye bile satıyolar

8. fishlover

fishlover Aktif Üye

Sadece spin icin kullandığım shiminio elf c5000 var. Bu makinayı yemlide kullanabilirmiyim?

9. selcukezer

selcukezer Aktif Üye

bildiğim kadarıyla spin makina türlerinden olan shimanonun elf türevleri olsa da
    benim gördüğüm çoğu sitede spin olarak değil de genel kullanım makinası olarak geçiyor 5000 liği bence çok güzel makina ve yemlide kullanırım benim olsa :)

10. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Rahatlıkla kullanırsınız. Hatta daha büyüğüne gerek yok. 5000 lik spinle keyif yaparsınız.

11. furunotr

furunotr Aktif Üye

Üstadım nerden çıkartıyorsunuz bu 25 kg. drag mevzusunu bir türlü anlayamadım; elimde katalok var ve 16 kg. yazıyor sözkonusu makina için; aslında bu tip mevzulara pek girmek istemiyorum ama dayanamadım doğrusu...

Zaten bir makinanın drag gücü o makinanın kalitesi ve özellikleri hakkında tam bir fikir de vermez... Bu kısım aslında ambreyaj diye geçer ve oltadaki tüm bileşenleri korurken aynı anda da balığı kontrol etmeye ve yormaya yönelik çalışan bir sistemdir...

Bu hacimde bir makinadan 25 kg. ve üzeri drag isteniyor ise Saltiga, Twinpower ve Stella'ya bakılması gerekiyor... Eh bunların fiyatları da malum; az bir şey yüksekçe...:)