Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Makina ve Kamış Hakkında fikirleriniz !!!

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında moulder64 tarafından paylaşıldı.

1. moulder64

moulder64 Üye

Sitede Yeniyim aslında Ara sıra girip paylaşımları okuyordum , Ancak Paylaşacağım birşeyim olmadığı için Sizleri ve güzel paylaşımlarınızı Uzaktan uzağa izliyordum ..
    Yaza tayin sebebi ile İzmir Aydın veya Antalya tarafına gideceğim Aslen Mersinliyim ve Sahil bölgelerinden yaklaşık 8-9 senedir uzak kaldım ve daha öncelerinde de Amatör olarak 30-60 TL arası Olta takımı ile hobi olarak at çek veya şamandıralı olarak sazan vs avlarına giderdim .. ve içimde ki balık tutma sevdası deniz ve sahil kesimlerinden uzaklaştıkça daha da ok büyüdü ..
    Şmdi ise bu fırsatı yakalamaya çok yakınım ve önümde 5-6 ayım var ve Balık takımımı şimdiden alıp takım çantamı doldurarak gitmek ve Ön hazırlığımı yapmak olacak .. Makine , Kamış , İğne , Misina , ve diğer ekipmanlar konusunda değerli bilgilerinize başvurarak Kendime Başlangıcın üzerinde ve profesyonelliğin altında ortalama ekipmanlar toparlamak istiyorum .. Bu konuda bana yardımcı olacağınızı ve değişik fikirlerinizle besleyeceğinizi düşünüyorum ..

ilk Olarak Hedefim 2 takım olta seti Kurmak ..
    1- At Çek kıyıdan av için (Makina , Kamış,Misina Ortalama Bütçe 300 TL)
    2- Tekneden av için (Makina , Kamış,Misina Ortalama Bütçe 400 TL)

Tekne Turlarına Katılmak , ve Gerektiğinde Kafamı alıp Kıyıdan Atıp çekmek için toplayacağım Olta setlerinde Fikirlerinizi bekliyorum .. İlginize Şimdiden teşekkürler ..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KalamA

KalamA Daimi Üye

Mehmet öncelikle aramıza hoşgeldin, keyifli paylaşımlar dilerim...
    Mesela :
    1)OKUMA V-SYSTEM 2,70 SPIN KAMIŞ 20-60 - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri
    SHIMANO CATANA 4000 FB - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri
    KENDO 0,165 %100 DYNEENA 250M WHITE - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri
    Bu set seni spinde üzmeyecektir diye düşünüyorum. Satın almaya kalktığında emin ol cazip indirimlerle 300 TL civarına gelecektir.
    2)LINEAEFFE MUSTANG 180CM 100-250GR - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri
    GT EXTREME 5000N JIGGING BANAX MAKİNA - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri
    KENDO 0,234 %100 DYNEENA 250M WHITE - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri
    Bu set de seni teknede üzmeyecektir diye düşünüyorum. Makine gerçekten güçlü ama garanti ve yedek parça sorunu yaşarmısın emin değilim. Onun için Okuma markasının ömür boyu garantili makineleri var. Bütçene uygun en iyi okumalardan birini de araştırıp seçebilirsin. Şimdiden hayırlı olsun takımların. Her zaman rastgelsin...

4. moulder64

moulder64 Üye

5. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

6. KalamA

KalamA Daimi Üye

Mehmet spinde illa yazdıklarından birisini tavsiye istiyorsan makine olarak tabi ki shimano. Kamış hiçbiri :) Bu arada adım Can ;)

7. moulder64

moulder64 Üye

Teşekkürler Tevfik abi Tavsiyelerin için ..

8. moulder64

moulder64 Üye

Can Memnun oldum !! Makina olarak shimano ve okuma arasında kalıyorum !! Kamış olarak daha iyi bişeye bakmam gerekiyor bunu da anladım .. Yaza İzmirdeyim İnşallah Oraları Feth etmeye geliyorum nasipse !!

9. moulder64

moulder64 Üye

Galiba At çek için Shimano Exage 5000 FC 4xsss+1 BB Karar verdim

10. KalamA

KalamA Daimi Üye

4000 kafalı makinelerden daha büyük makinelerle at-çek yorar, en fazla 4000 kafalı düşünmelisin bence ;) 3000 idealdir sanırım Exage'da.

11. moulder64

moulder64 Üye

3000 den için uzağa atıyor ancak misina sarımı az diye yorumlar var ..