Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Makina ve Kamış Seçimi

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında erhankaan tarafından paylaşıldı.

1. erhankaan

erhankaan Yeni Üye

Merhaba

Kıyıdan levrek palamut gibi balıklarıda tutabileceğim fazla pahalıya kaçmayacak makina ve kamış tavsiyelerinize ihtiyacım var. Çok bilgili değilim çünkü. Genelde Sarıyer ve şu sıralar da Karaburun da avlanmaktayım. Geçen hafta gittiğimde eski olta takımımla gitmiştim ve tabi olanlar oldu ilk başta makina kolu kırıldı ve daha sonrada kamış ucu. Sizlerin bilgilerine dayanarak tavsiyelerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Lüfer ve palamut için bir kamışaa, levrek için başka bir kamışa ve makinaya ihtiyaç var.

Hem yemli, hem de sahte ve çapari kullanımı için surf takım alabilirsin.
    Levrek içinse spin takım edinmelisin.

Bütçeni fazla yormak istemiyorsan sitemizdeki ikinci el bölümüne gözatmanı önerebilirim.

4. erhankaan

erhankaan Yeni Üye

Teşekkürler surf spin aklım iyice karışmıştı hangisine bakacağım diye :) şimdi açıklamanızla daha iyi anladım. Şuan için surf takım işimi görecek gibi gözüküyor. Siteyi inceleyeceğim. tekrar sağolun.

5. cogito74

cogito74 Aktif Üye

Avlandığın yeri ve hedef balıkları belirtmişsin ama ayırdığın bütçeyi belirtsen daha çok yanıt alabilirsin diye duşünüyorum. Ama sitedeki sıcak fırsatlar bölümüne bakarsanız orada bu sıralar çok uygun takımlar var.

6. erhankaan

erhankaan Yeni Üye

:) fazla bir bütçe ayıramıyorum en fazla yükseleceğim rakam 200 TL. Evet fırsatlara baktım gayet güzel teklifler var ve bazı sitelerede göz atıyorum şimdi. illaki birşeyler bulacağım teşekkürler.

7. korhan74

korhan74 Yeni Üye

herkese merhaba bende şunu merak ediyorum bu işin en iiyis bildiğim kadarıyla shimano shimanoda hangi surf kamış ve makinasını tavsiye edersiniz benim çevremde fazla shimano kullanan yok bilgisi olan yazabilirmi

8. korhan74

korhan74 Yeni Üye

herkese merhaba bende şunu merak ediyorum bu işin en iiyis bildiğim kadarıyla shimano shimanoda hangi surf kamış ve makinasını tavsiye edersiniz benim çevremde fazla shimano kullanan yok bilgisi olan yazabilirmi

9. furunotr

furunotr Aktif Üye

Bu işte bütçe de çok önemli; mesela Shimano'da 4000 küsür liraya kamış; 2700-2800 lira civarında da makina mevcut eğer Boğaz'da avlanıyor iseniz... Elbet 60 liralık makinası ve 130-150 liralık surf kamışı da var haliyle...