Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Makina ve Kamış Tavsiyesi Rica Edebilir Miyim?

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında umitdulger tarafından paylaşıldı.

1. umitdulger

umitdulger Aktif Üye

Günaydın sevgili ustalar ve arkadaşlar. Benim sizden ufak bir tavsiye almaya ihtiyacım var zira günlerdir araştırmama rağmen işin içinden çıkamadım. Ben Bursa'da genellikle mudanya ve gemlik arasında avlanıyorum ve bugüne kadar hedef balıklarım istavrit, izmarit, tatlı su kefali ve sardalya idi. Artık kendimi biraz geliştirip daha büyük balıklar yakalamak ve arada da tatlı suya gitmek istiyorum. Yeni hedefler turna, levrek, lüfer, eskina gibi balıklar artık. Lafı daha fazla uzatmadan konuya gelecek olursam ortada iki seçenek var. Birincisi geçen sene almış olduğum okuma avenger 65 makina ve remixon apache 100-150 gr atarlı 270 cm'lik kamış takımımı eşime verip kendime bahsettiğim avlara uygun bir takım toplayacağım yada ikinci seçenek olarak bu takımı sizlerin fikirleri doğrultusunda kullanmaya devam edip eşime daha orta halli bir takım alacağım :) Eğer benim kendime yeni bir takım almam daha uygun olacaksa 250 lira civarında makina ve kamış tavsiyelerinizi bekliyorum. Hem beklemeli hem de at çek şeklinde avlanacağım. Şimdiden herkese teşekkür ederim...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bir kamışla hem beklemeli, hem de at çek olmaz.

Beklemeli avlar için 150 gr atarlı ve 4,0m civarı bir kamış yeterli olur.
    Bu kamışa 0,30-0,35 arası misina sarabileceğin ortaboy bir makinayı da eklersen takım tamamlanır.