Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Makina Yardım

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında maestrocan tarafından paylaşıldı.

1. maestrocan

maestrocan Üye

Merhaba arkadaşlar;

Bu hafta sonu başımdan geçen bir olayı sizinle paylaşmak ve sebebini öğrenmek istiyorum.

Cumartesi günü Zeytinburnu Bakırköy sahili arasında zargana avına gittim. İlk başta zargana tutmak için kullanacağım yemliğimi yakalamak için uğraşmaya başladım. Yemliğimi yakaladıktan sonra güzelce filetosunu çıkardım. Zargan takımımı hazırladım ve fileto yemimi taktım ve at çek yaparak avıma başladım. Bir kaç at çekten sonra zargana beklerken oltama orta irilikte bir kefal atladı. Kıyıya çıkardım kefalı iğneden çıkarmak için kamışı diktim havaya havada asılı şekilde duran kefal hop birden aşağıya doğru kaydı sanki makinanın mandalını açmışım gibi oldu. Makinayı sarıyorum elimi bıraktığım anda tekrardan makina boşalıyor. Neyden kaynaklandığını bir türlü anlam veremedim. Bunun sebebi nedir neyden kaynaklanmaktadır. Yoksa makinayı çöpe atıp yenisini mi almak gerekiyor.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Sökeli

Sökeli Aktif Üye

Arkadaşım makinanın arka kısmında yer alan kafayı boşa alan mandal açılmış olabilir onu kontrol et, o açılmamışsa makinan önden veya arkadan kalama ayarlımı bilmiyorum onu kontrol et o açılmış olabilir, eger oda sıkı ise makinanın kafasını çıkaracaksın tam ortadaki milin üzerinde bir vida var o tam sıkılı degilse gevşemiş olabilir.

4. MERCURY90

MERCURY90 Aktif Üye

benzer sorun bende de vardı. fren kolunun ucuna 2milim daha ilave yapıp japonla yapıştırdım şimdi eskisinden eyi çalışıyor. ama senin sorun nereden kaynaklanıyor tam olrak anlayamadım. bozulan her makine çöp değildir. illaki bir şekilde çaresine bakılır. ha sen kafam rahat etsin yenisini alayım diyosan o ayrı ona birşey diyemem.
    benim avlak eve 3 dakka mesafede o yüzden makine bozulsa bile ertesi gün tekrar gidebilirim. ama bazı arkadaşlar balık için 80-90 km yol kat ediyor tabi onlara iyi makine lazımki günleri zehir olmasın

5. maestrocan

maestrocan Üye

Evet arkadaşım sorunu buldum senin dediğin gibi kafayı boşa alan bir mandal var o açılmış onu eski haline getirince makina tekrardan düzeldi. Çok teşekkür ederim vermiş olduğun bilgi için.