Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Makinada boğaz akıntısı faktörü ?

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında ATAK tarafından paylaşıldı.

1. ATAK

ATAK Yeni Üye

Saygıdeyer bilenler ben makina alıcam at çek için bunun için normalde üretici adreslerinde olsun diğer forumlarda olsun hep devir sayısının 1:5 ve üzerinde tavsiyeler var.iliyor.Ama boğazdaki akıntıyı düşündüğümde makinanın güçlüde olması gereken bir faktör olarak ortaya çıkmıyormu?

Benim amacım lüfer veya levrek avı ikiside mücadeleci balıklar lüferin iğne koparttığını okumuşluğum var hızlı makinanın dişlilerinde sıyırtma yaptırmazmı 600 700 gr lık balık olsa bile acaba diye kafama takılıyor.

Makinenin okuma veya spro olmasında kararlıyım ama diğer üreticilerin makinaları ki Albastar MİLENYUM çok cazip geliyor üstelik Remixon sunny modelleride akıl çelen cinsten.Albastar ve remixonun yıpranmalarının ve kırılma oranlarının yüzde olasılıkları okuma ve spro ya göre forum konularında daha yaygın olması bunlardan da soğutuyo biyerde.:confused:

Makına için ayırabileceğim değer 40 olurda 50 olmaz öylde bi çıkmaz var.:rolleyes:
    yardımlarınız için teşekkür ederim bol balıklarla forumda yer edinirim umarım herkese rasgele

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BİROL

BİROL Daimi Üye

sevgili Ayhan,
    KAvram kargaşasına yol açmadan yalın olarak cevap vereyim.
    Boğazda lüfer tutacaksan ve bunu ağır kurşuna bağlı sahte ile yapacaksan
    Düşük devirli güçlü makinaya ihtiyacın olacak.
    ama spin kamış ile sadece sahte ile atçek (spinning) yapacaksan,özellikle bunu levrekte uygulayacaksan sana yüksek devirli, küçük kalibre spin kamışıyla kullanacak makina lazım olacak.
    Öncelikle tam olarak av tarzını belirtirsen daha çok yardımcı oluruz

4. magnificent

magnificent Aktif Üye

Hangi makinayı alıcaksan al, daha adığını eskitemeden, yada, zorlayacak bir balık tutamadan,bir yenisine,daha güzeline gözün takılacaktır.
    Gözünü diğer makinelere kaydırmayacak bi makina al,tam al.

5. muresli

muresli Yeni Üye

Selamun aleykum,
    Kiymetli arkadasim ben olsam SPRO LCS 8000, 55 kafali alirim.rulmanlari paslanmaz celik,baitrunner ozellikli.Her cesit ava uygun ama biraz agir.500 gr.civarinda.Selamlar.

6. ATAK

ATAK Yeni Üye

bilgiler için çok teşekkür ederim.

Lüfer eylülde BELKİ istanbula gelir şimdilik gözlemlediğim kadarıyla şansı olan 3 5 çinekop yakalayabiliyo oda genelde derinde bulunan balık yani akıntıya karşı durabilecek güçlü bi makina gerektiriyor sanırım.Genelde Tüylü çapari veya kaşıkla avlanıcam bide mantarla avlıyolar ama yem bulup takma konusunda biraz zayıfım.
    Çok çok izmarite yönelirim gibime geliyor oda elimiz boş olmasın diye ama şansımız malum boş kova burcu :D.

spro necton DXİ fiyat bakımından bana yakın bir makina aslında ama kullanan bulunurmu yorum yaparmı bilmiyorum.

7. furunotr

furunotr Aktif Üye

Gerçi üzerinden epey zaman geçmiş ama Alba'lara bulaşmanızı hiç önermem; Spro sanki bana biraz fasonmuş gibi geliyor; onun için tercihleriniz arasında Okuma'yı tavsiye ederim; bu makinalar hem birçok kişi tarafından beğenilerek kullanılıyor; hem de yedek parça ve servis gibi sıkıntısı yok; yani satış sonrası hizmette mükemmel... Eğer bütçeniz elveriyor ise şu modeli de yeterli devri ve gücünden dolayı önerebilirim...

http://www.mcavmarketi.com/urun_detay.asp?pid=2058

Bu makinanın 65'liği olabilir...

8. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

haluk abi arkadaş avealı değil çok yüklenme, 40-50 lira bütçem var demiş sen 230 liralık makine öneriyorsun :)

9. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

ayrıca uygun fiyata taş gibi makine önereyim, bende 2 tane var 3.60 kamışlara bağlı bu takımlardan aldığım keyfi başkası vermiyor. sörf kırması hem sağlam hem şık hemde herkeslere lafı oldumu tavsiyem. okuma travertine fiyatı 60-65 lira civarı. her türlü avda kesinlikle yanımda.

10. furunotr

furunotr Aktif Üye

Herne kadar bütçeniz yetiyor dediysem de arkadaşın bütçe yazmış olduğunu gözden kaçırmışım; bu durumda benim önerdiğim bu bütçeyi katbekat açıyor; onun yerine şunu da önerebilirim; kullanıcıları oldukça memnunlar... Gerçi bütçeyi bir miktar daha yukarı çekip biraz da pazarlıkla arası bulunur herhalde...

http://prodemo4.neticaret.com/asp/product/5067/OKUMA-AVENGER-AV-65-MAKINE