Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MAKINALARIN DRAG ORANLARI ILGILI CALISMASI OLAN ORKADAS VARMIDIR KONU ACILMISMIDIR

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında arkadas tarafından paylaşıldı.

1. arkadas

arkadas Aktif Üye

MERHABA ARKADASLAR FORMUMUZDA MAKINALAR VE DRAGLARI HAKINDA BIR CALISMADA BULNMUS BIR ARKADASIMIZ VARMIDIR FORMADA YOKSA BU ISIN ÜSTESINDEN KALKABILECEK DENEYIMDE BIR ARKADASIMIZ BUNU ÜSLENSE NE GÜZEL HEM COK GÜZEL OLURDU YAPAN OLURSA SIMDIDEN ELLERI DERT GÖRMESIN KOVASI HEEP DOLU OLSUNN:harika::harika:

DAIWA ------VE SHIMANO ÖZELIKLE ILGILENDIGIM MARKALAR

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Sen ne öğrenmek istiyorsun?
    Bir de küçük harfle sorman lazım tabii

arkadas ve Sahil33 bunu beğendi.
  4. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

şeref abinin dediği gibi ögrenmek istediğini belirt melisin drag derken 4 ve 6 kg li oluyo daiwa ve sımanov da spın makınalarında oda kıyıda isen zeten yeterde artar bile ama okyanus da avlanacaksan degişir .. birçok avcılık çeşidi mevcut ve onlara göre makina mödelleri var . drag larıda ona göre çalışılmış ...iş neyi ögren mek istiyorsan ona göre yorum lar yapılır ...

arkadas bunu beğendi.
  5. arkadas

arkadas Aktif Üye

ÖZEL IRSEY DEGIL KAMIS HARIC TAKIMI TAMALADIM ASLINDA DAIWA -SHIMANO VS TABI COK PARAM GITTI 10 MAKINA ALACAGIMA 2-3 ALIRDIM GENEL KÜLTÜR SEREF BEY ELIMIZDE BIR LISTE OLSA DIYE DÜSÜNMÜSTÜM KÖTÜ BIR FIKIRMIKI EGER ÖGLEYSE TASIYIN SAYENIZDE BIR COK SEYI ÖGRENDIM SAHIL33 ve seref beyler ve hala ögreniyorum

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Sevgili Arkadaş.. :)
    Mesajlarını küçük harfle yazmalısın.
    Bu tarz yazışmalarda büyük harfle yazmak bağırarak konuşmak anlamına gelir.

Her makinanın drag değerleri farklıdır.
    O kadar çok marka ve modeli inceleyip buraya bir liste çıkarmak pek mümkün değil.
    Makinalarda dikkat edilmesi gereken en son özellik drag değeridir bana göre..
    Daha önemli olanlar, sarım tekniği, yapıldığı malzeme, dişli-rulman sayısı, rulman-dişli kalitesi, bakım portu olup olmaması vs vs..
    Tüm bu özellikler o makinanın kalitesini ve ne kadar süre kullanılabileceğini gösteren özelliklerdir.
    İş drag kısmına geldimi parmağınla basarsın makinanın drag kapağına misinan kadar kuvvetli olur makinanın drag değeri.

KalamA bunu beğendi.
  7. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

arkadaş çok makina almak neyii degiştirir .ben ce cebindeki para yı azaltır .makina da illa şu olacak diye bişiyok senin kendi isteginle sonuçlanmalı şayet hedeh av şekli önemli ..o piyasadaki balıkçılık için olan kamış lar. makinalar sahte yemler vs vs bir çok ürun var sayı vermek bile cok zor (bunların hepsi önce bizi sonrada balık ğı tutar ) bir şey anlatım size büyüklerimden duymuştum ... bir evli çıft le ilgili :)Kadın bir gün dayanamaz boşanmak ister kocasından mahkemeye gider kocamdan boşanmak istiyorum der. hakim niye diye sorar bayan .kacam içkiye başladı der .hakim bişi olmaz birakır der zaman geçer kadın yine boşanmak ister hakim sebep der kadın kocam kumara başladı der . hakim bişi olmaz birakır der yine boşamaz ::::)zaman geçer kadın yine mahkemenin yolunu tutar kadın boşan mak istiyorum der hakim niye der kadın kocam balığa başladı der ..:)hakım bırakmaz der ve tek cersede boşar :):)

8. arkadas

arkadas Aktif Üye

hemene yakin yazilarimi karanlikta yaziyorum cünkü annemin gözleri katarktan
    sonra isiktan hoslanmiyor yaziyi fark edemedi birdahakine dikkat ederim benim amacim bir basucu listesi idi ama anlasilan tahmin ettigim kadar cekici bir konu degil sagolun ben eszamanli hem türk hem alman forumlardan bilgi edinebiliyorum iyi olacagini düsünmüstüm rasgele

9. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

Bak, benim baş ucumda böyle bir kaynak var mesela. :)

Drag bölümü hemen başlangıç sayfasında ve şablon halinde listelenmiş.

ISSUU - Shimano catalogue 2014 English by Shimano Europe Fishing Holding BV

arkadas bunu beğendi.
  10. arkadas

arkadas Aktif Üye