Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

makinaya hangi misinayı takıyım

frenzy

Üye
Adı
fatih
Kan Grubu
A Rh Pozitif
merhaba

sizlerin tavsiyesi üzerine

Okuma Avenger Av-65 makine
Lineaeffe AC Casting Surf Kamış 390 cm 100-250gr aldım

bu makine ve kamış için elimdeki misinalardan hangisini kullanıyım
yada tavsiye ettiğiniz bir misina varmı dır

bodrum güllük te çupra filan için kullancam kıyıdan

nippon ghost 35 mm fluorocarbon yeşil 180 mt
okuma monofilament 37mm 300 mt yeşil
berkley trilene fluorocarbon xl 28mm 100mt beyaz

Ekli dosyalar

karantina14

Aktif Üye
Adı
Okan YAMAN
Fluorecarbon misina makinaya sarılmaz. Çok sıkıntı çekersin. Yemli içinse ipi tercih edebilirsin ya da awa shimanın kırmızı bir misinası vardı o güzel olur

frenzy

Üye
Adı
fatih
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Fluorecarbon misina makinaya sarılmaz. Çok sıkıntı çekersin. Yemli içinse ipi tercih edebilirsin ya da awa shimanın kırmızı bir misinası vardı o güzel olur
hadi ya kötümü beden için. o zaman okuma iyimidir ? okumayı sarıp berkleyden köstek yapsam olurmu ? ama teki yeşil diğeri beyaz ?

frenzy

Üye
Adı
fatih
Kan Grubu
A Rh Pozitif

zokacı

Daimi Üye
Adı
nejdet
okumayı sarıp floracarbon olanlardan hangisini tercih edersen kösteğe kullan işini fazlasıyla görür boşa masraf yapma alacağın misinalar elindekinden çokta üstün olmaz sadece mono makinada florada öncü olarak senin deyişinle köstekte kullanılır

Levreko

Daimi Üye
Adı
FATİH
Kan Grubu
A Rh Pozitif
elimdekiler yaramaz mı :D anlaşılan yeni misina siparişi verecez :) makine yeni olmasa birini sarar geçerimde makine yeni kıyamıyorum... turuncu renkli olması sıkıntı olmaz demi bide kaç mm olsun ?
renk sorun olmuyor koyu turuncu değli suda açılıyor birde önüne takım bağlayacaksın takım zaten renksiz şeffaf misinadan oluyor turuncu misina arkada kalıyor surf takımda 0.30 yada 0.35 mm işini görür

frenzy

Üye
Adı
fatih
Kan Grubu
A Rh Pozitif
okumayı sarıp floracarbon olanlardan hangisini tercih edersen kösteğe kullan işini fazlasıyla görür boşa masraf yapma alacağın misinalar elindekinden çokta üstün olmaz sadece mono makinada florada öncü olarak senin deyişinle köstekte kullanılır
evet ya tekrar para vermiyim okumayı bağlıyım kösteğide berkleyden yapıyım berkley 28 mm çupra koparır mı ki?

mctymn

Daimi Üye
Adı
Mecit Yaman
İp misina da kullanabilirsin, makina sıkıntı yapmıyor. bir av 55 , bir av 55 b , bir av 65 b, de ip misina sarılı , öncesinde fc misina kullanıyordum , asso ultra ...geçen yıl deneme amaçlı kendonun ucuz ip misinalarından sardırdım, sıkıntı yaşamadım.

frenzy

Üye
Adı
fatih
Kan Grubu
A Rh Pozitif
İp misina da kullanabilirsin, makina sıkıntı yapmıyor. bir av 55 , bir av 55 b , bir av 65 b, de ip misina sarılı , öncesinde fc misina kullanıyordum , asso ultra ...geçen yıl deneme amaçlı kendonun ucuz ip misinalarından sardırdım, sıkıntı yaşamadım.
ip misinayı sitelerden araştırdım da normal misina kullanın diyorlardı. karışınca çözülmüyormuş makineye sararken sorun oluyor demişler, o yüzden caymıştım. aslında denemek isterdim..